• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Miernik uniwersalny z karty dźwiękowej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
127 wizyt
pytanie zadane 16 grudnia 2016 w C i C++ przez przemek2539 Nowicjusz (120 p.)
Witam

Mam do zrobienia projekt aplikacji miernika uniwerslanego z uzyciem karty dzwiekowej. Widział z was moze podobny pojekt lub wie jak sie do tego zabrać ??
2
komentarz 16 grudnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Czy dobrze rozumie. To ty chcesz zrobić np. amperomiesz z karty dźwiękowej ?
komentarz 17 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Kolego,można to zrobić ale nie bezpośrednio na karcie dźwiękowej.Tylko po co?

Jak to gdzieś wyczytałem.

To jest tak,jak drapanie się prawą ręką w lewe ucho ;)
komentarz 17 grudnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
"jak drapanie się prawą ręką w lewe ucho " nie rozumie do czego to ma nawiązywać. Lecz co do karty graficznej to jak pójdzie za duże napięcie na nią to nie zjara płyty?
komentarz 17 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
edycja 17 grudnia 2016 przez marko
To drapanie to takie "poetyckie" nawiązanie do sensnu tworzenia czegoś takiego,skoro są przyrządy pomiarowe(multimetry).

Co do pytania.Można odpowiedzieć tak.W jaki sposób multimetr mierzy wartość napięcia np.~230V a jest "taki malutki" i się nie zjara?

Odpowiedź.Zależy to od  dzielników napięcia,rezystancji,ograniczeń prądowych.Te niższe wartości można już "przetwarzać,odnieść,stworzyć zakresy" do analogowo-cyfrowych lub odwrotnie.

Takie urządzenie o które kolega pyta można zbudować.Ale będzie to praktycznie już miernik współpracujący z kartą dźwiękową i komputerem.Może jest sens coś takiego robić,ludzie różne cuda tworzyli i tworzą :)

Pozdrawiam

ps.właśnie przed chwilą żona prosiła o sprawdzenie lampek choinkowych,a ja wcześniej wspominałem coś o dzielnikach napięcia.Pojedyncza lampka świeci przy 6V wszystkie podączone do ~230V się nie jarają.Najprostszy dzielnik.Wiedząc że na każdej z nich jest spadek 6V a między dwoma mam 12v itd.Można już kombinować z przetwornikiem analogowo cyfrowym i tworzyć zakresy pomiarowe.To taki bardzo prosty "świetlany" przykład.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Cześć.

lub wie jak sie do tego zabrać ??

Może należy zacząć od tego?Jakieś podstawy(idea) link poniżej.

Sądzę że można wykonać taki interfejs do pomiarów i oprogramować go w C lub C++

Tylko nasuwa się pytanie po co?Chyba,nooo...chyba że to poświęcenie się dla nauki.

http://www.qsl.net/om3cph/sb/dcwithsb.htm#preface

Pozdrawiam :)

 

 

 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 198 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 148 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2018 w Sprzęt komputerowy przez Eryk Chojnacki Obywatel (1,420 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 1,421 wizyt

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...