• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Książki o programowaniu.

Object Storage Arubacloud
–3 głosów
223 wizyt
pytanie zadane 16 grudnia 2016 w C i C++ przez R3ccaT Nowicjusz (180 p.)
zamknięte 19 grudnia 2016 przez R3ccaT
Witam, mam 16 lat i zainteresowałem się programowaniem. Jestem w trakcie kursu Pana Mirosława Zelenta. Planuje kupno książki, ktora pomoże mi po kursie rozwijać swoje zainteresowania dalej. Jestem typem czlowieka który nie lubi uczyć się sztywnych zasad że 2x2=4 i tak po prostu ma być, tylko który musi wszystko zrozumieć skąd się to bierze i dlaczego jest właśnie tak a nie inaczej. Dlatego szukam książki w której użyte funkcje będą dokładnie tłumaczone. Pozdrawiam
komentarz zamknięcia: Problem Rozwiązany
komentarz 16 grudnia 2016 przez playerony Pasjonat (15,240 p.)
Myśle, że idealnym pomysłem byłoby podpięcie tego tematu, który został wskazany przez kolegę wyżej na stronie głównej.
komentarz 16 grudnia 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)

Poza symfonią, która robi się już "niemodna".

komentarz 17 grudnia 2016 przez niezalogowany
@playerony w przygotowaniu jest "linkownia 2.0", jeżeli by chcieć podpiąć wszystkie linki warte uwagi to by się tego trochę zrobiło.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 17 grudnia 2016 przez Pajdas Mądrala (5,930 p.)

tylko który musi wszystko zrozumieć skąd się to bierze i dlaczego jest właśnie tak a nie inaczej.

Do tego opisu świetna będzie pozycja "Język C++ Szkoła programowania. Wydanie VI"
Książa jest trochę 'trudna' ale DOSKONALE opisuje wiele szczegółów.

Sam mam tę książkę i jestem z niej zadowolony, ale polecam abyś w przypadku zakupu tej pozycji dokładnie ją czytał i nie przeskakiwał z rozdziału na rozdział jak robi wiele osób i jak ja robiłem po kursie pana Zelenta.

Jestem w trakcie kursu Pana Mirosława Zelenta

Dobrym uzupełnieniem książki są kursy na yt ale raczej nie na odwrót, bo wiedza w książce jest uporządkowana.

Poza tym polecam oczywiście cpp0x.pl, jako forum i kursy :)

P.S.
Tematów na wielu forach na temat wyboru książki było DUŻO i najlepsze dla ciebie będzie zakupienie pierwszej lepszej, książki (najlepiej o C++ smiley) bo ludzi lubią zajmować się zadawaniem pytań na forach a nie nauką :)
 

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 94 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2017 w JavaScript przez Baranek Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 109 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 886 wizyt

92,568 zapytań

141,421 odpowiedzi

319,626 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...