• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Chcialbym sie dowiedziec czy dostane sie do technikum informatyczne

Object Storage Arubacloud
–8 głosów
1,246 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kotlet Nowicjusz (140 p.)
Cześć

Chcialbym sie dowiedziec czy dostane sie do technikum informatycznego z tymi ocenami

Fizyka- 4

Matematyka- 2:/

Chemia- 4

Biologia- 3

Polski- 3/4

Historia- 5

Geografia- 5

Angielski- 4

Niemiecki- 4

Informatyka- 3

Martwi mnie ocena z informatyki, poniewaz przez nauczyciela wychodzi mi 3.
11
komentarz 15 grudnia 2016 przez unknown Nałogowiec (39,560 p.)

Martwi mnie ocena z informatyki, poniewaz przez nauczyciela wychodzi mi 3.

Z pewnością to wina nauczyciela a nie twoja.

2
komentarz 15 grudnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Polski- 3/4

Heh, to oceny poniżej jedynki też już są? (Dla niekumatych 3/4 = 0,75 < 0 wink)

@unknown

Niestety nie znamy sytuacji, więc nie mamy podstaw, żeby usprawiedliwiać zarówno autora pytania, jak i jego nauczyciela.

komentarz 15 grudnia 2016 przez Jackobs Bywalec (2,430 p.)
Nikt Ci na to dokładnie nie odpowie możesz wysłać papiery do 3 szkół, pamiętaj żeby zawsze mieć plan zapasowy.

No ale powiem Ci że miałem ostrych wykładowców u kilku miałem ostro prze$#%^&,

ale jak widzieli że się nauczyłem to tak jakby im syn marnotrawny wrócił:)

Jeszcze masz czas powiedz że Ci bardzo zależy itp może podniesiesz tą ocenę.

Powodzenia:)
2
komentarz 15 grudnia 2016 przez unknown Nałogowiec (39,560 p.)
@Eryk Andrzejewski

Jeśli autor pytania robi na lekcjach to co ma robić, to raczej nie sądze, żeby nauczyciel specjalnie obniżył mu ocenę. No chyba, że to jakiś szczególny przypadek i nauczycielowi sprawia przyjemność zaniżanie ocen bez żadnego powodu.
komentarz 15 grudnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Miałem raczej na myśli bardzo wymagających nauczycieli, sam takich na swojej drodze edukacji spotkałem i co nieco o tym wiem :)

Ale nie chcę tutaj w żaden sposób bronić autora pytania, po prostu nie znam sytuacji więc się na ten temat w stronniczy sposób nie wypowiadam.
komentarz 15 grudnia 2016 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Ha ha ha hah,,, Pytaj siebie

10 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 15 grudnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ech, nie wiemy jednej ważnej rzeczy: Jakiego technikum informatycznego? Są takie, gdzie próg jest niski, a są takie gdzie jest wysoki.

Ja zbytnio się nie przejmowałem, czy dostanę się do szkoły, czy nie, bo jeżeli mówimy o takiej zwykłej szkole (nie jakiejś dla wybrańców geniuszy) to przyjmują chyba każdego, jak leci.

A w tych wszystkich punktacjach z tego co mi wiadomo większe znaczenie ma egzamin gimnazjalny, niż oceny na koniec roku (jest przynajmniej trochę obiektywny, bo w przypadku nauczycieli to jeden może być hakaty i wystawić komuś na koniec dwa, a inny może być luzak i dać piątkę).

P.S.

W każdym razie nie oznacza to, żeby nic nie robić. Dwója z matematyki w gimnazjum to z pewnością oznacza, że należy nad czymś popracować. Poziom matematyki w szkole średniej, a gimnazjum to dosyć duża przepaść :)
+3 głosów
odpowiedź 15 grudnia 2016 przez dewe Gaduła (4,300 p.)
Ja dostałem się z samymi 2, a mój dobry znajomy nie zdając dwa razy w gimnazjum się dostał, a teraz uczęszcza na studia i sprzedał swojego pierwszego CMS'a w technikum.

Jaki morał? Oceny nie mają nic do Twojego wykształcenia (moim zdaniem). Po za tym mamy niż i brakuje uczniów, więc się dostaniesz, a oceny masz dobre.
+2 głosów
odpowiedź 15 grudnia 2016 przez Codexter Użytkownik (990 p.)
Prawda jest taka, że wszystko zależy od wyniku gimnazjalnego i ocen, z czego zdajesz sobie sprawę. Weź pod uwagę, że mamy środek grudnia i możesz oceny podciągnąć na tyle, by się nie bać, że możesz zostać nieprzyjęty. Pocieszę Cię i powiem Ci, że z tym przyjęciem do technikum informatycznego nie jest tak ciężko - część ludzi, którzy się tam dostają są tak słabi, że trzeba ich przepychać. Składaj papiery do różnych szkół.

A i dobra rada:

Zawsze wymagaj więcej od siebie, niż inni wymagają od Ciebie. Wtedy Ty będziesz rozdawał karty, a nie ktoś Tobie :)

Powodzenia!
+2 głosów
odpowiedź 15 grudnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Dam Ci prostą odpowiedź. NIE DOSTANIESZ SIĘ TAM BO TAK MÓWIĘ. Dlaczego? Zrobiłeś coś w tym kierunku by zobaczyć jaki jest próg punktowy? Rozwiązać jakiś arkusz gimnazjalny, z matmy polskiego, przyrody, angielskiego i zobaczyć co możesz z tego dostać? Nic nie robisz pod tym kierunkiem to nic nie otrzymasz.
0 głosów
odpowiedź 15 grudnia 2016 przez littlerunaway Obywatel (1,790 p.)
To co wam każą robić na tej informatyce że masz tylko 3? Może ci być ciężko dalej skoro już w gimnazjum masz 2 z matematyki. Czy się dostaniesz to nie wiem, każda szkoła ma inne progi.
0 głosów
odpowiedź 15 grudnia 2016 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
A skąd mamy wiedzieć, jakie kryteria przyjęć są w tym technikum? Nie wiemy nawet co to za szkoła, a Ty nawet nie pomyślałem o tym, by przekazać nam tę informację. Najrozsądniej byłoby użyć głowy i poczytać wytyczne na stronie technikum oraz opinie o szkole. Ponadto z najważniejszych przedmiotów masz najsłabsze oceny.
0 głosów
odpowiedź 15 grudnia 2016 przez Toxc Mądrala (7,140 p.)

Martwi mnie ocena z informatyki, poniewaz przez nauczyciela wychodzi mi 3.

http://www.szkolnictwo.pl/index.php?id=PU4953 (EGZAMIN SPRAWDZAJĄCY UMIEJĘTNOŚCI I WIADOMOŚCI ) smiley

0 głosów
odpowiedź 15 grudnia 2016 przez Mistrz0000000 Bywalec (2,780 p.)

 Martwi mnie ocena z informatyki, poniewaz przez nauczyciela wychodzi mi 3.

co do tego to może być trochę wina nauczyciela. Nie wiem co oni tam robia, ale przynajmniej u mnie jest tak że robimy stronkę w HTML'u (oczywiście przestarzały), a babka wyjeżdżaz tekstem że mamy se zrobić obrazek w paincie na banner. Niby nic trudnego, ale potem zaczęła się dowalać że brzydki, że coś innego i tak to wyszło że się z nią zacząłem kłócić żeby nam może dała gimpa, a nie jakiegoś painta, gdzie nawet przezroczystości się nie da zrobić, i wystawiła mi gorszą ocenę (chociaż i tak wychodzi mi 6 na półrocze)

komentarz 15 grudnia 2016 przez bartek7910 Obywatel (1,980 p.)
Tak to już jest jak byle kto uczy byle czego. W mojej miejscowości swego czasu powstało liceum, gdzie informatyki uczy nauczycielka, która wcześniej uczyła klasy 1-3 w szkole podstawowej. Zgroza...
komentarz 15 grudnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Mnie gościu od aplikacji internetowych uczył C++ tak przekłamując prawdę, że to szok jest. Przykładowo, że kod komputera to assembler, a nie kod maszynowy, takie bzdury, że szok
0 głosów
odpowiedź 15 grudnia 2016 przez Bodziu Obywatel (1,250 p.)
A więc powiem tak po 1 nie ma jeszcze końca roku więc nie wiesz czy oceny się nie zmienią.Po 2 technika mają raczej małe wymagania więc jeśli będziesz miał średnią 3 to będzie dobrze (no chyba że najlepsze technikum  w województwie lub kraju).Po 3 najbardziej liczą się egzaminy na oceny patrzą tylko wtedy kiedy mają dwóch kandydatów o podobnych wynikach na 1 miejsce.Po 4 jakie miałeś zachowanie? Jeśli naganne to możesz wysłać papiery do zawodówki ;).
0 głosów
odpowiedź 15 grudnia 2016 przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)
Lepiej ucz się do egzaminu gimnazjalnego, on ma tu największe znaczenie do rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 831 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 244 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 590 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2017 w Offtop przez varano Nowicjusz (150 p.)

92,547 zapytań

141,388 odpowiedzi

319,506 komentarzy

61,931 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...