• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Odzyskiwanie hasła w windows 7

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,487 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez BlvckFox Gaduła (4,240 p.)
Witam, chciałbym odzyskać hasło do administratora na drugim starszym lecz ciągle dobrym laptopie. Mam dostęp do jednego konta bez hasła gdzie mam uprawnienia zwykłego użytkownika jeżeli to pomoże. Jest jakiś szybki lub w miarę możliwości prosty sposób zmiany lub zresetowania hasła dla drugiego konta z uprawnieniami administratora? Czy konieczne jest użycie linuxa?
Mam do dyspozycji pendrive.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 grudnia 2016 przez Blacha Mądrala (5,960 p.)
Przy pomocy Linuxa i aplikacji chntpw mozna to zrobic do max. 5min.
komentarz 14 grudnia 2016 przez BlvckFox Gaduła (4,240 p.)
Nie ma opcji bez używania linuxa? Jeszcze nie zacząłem z nim pracy i całe życie przechodziłem na windowsie. Jest gdzieś jakiś konkretny poradnik co do tego? Jeszcze przed napisaniem tego posta widziałem wiele artykułów, ale który z nich jest najlepszy, może jakiś videoporadnik.
komentarz 2 stycznia 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
poradnik youtube bez żadnej płyty cd https://www.youtube.com/watch?v=PILDBTObzLw
komentarz 12 stycznia 2017 przez BlvckFox Gaduła (4,240 p.)
Windows 7 Home Premium, nie mam opcji repair setup, a gdy wchodzę ręcznie prosi o hasło admina
komentarz 19 stycznia 2017 przez BlvckFox Gaduła (4,240 p.)
+1 głos
odpowiedź 14 grudnia 2016 przez MyWash Bywalec (2,640 p.)
heh to całkiem zabawne jak dla mnie, ale świetny poradnik jest na stronie pana zelenta

http://miroslawzelent.pl/informatyka/obejscie-zapomnianego-hasla-windows-7/

Wszystko krok po kroku wytłumaczone. Nie ma sie co bać "LINUXA", bo i tak bedziesz tam wykonywal jakies maxymalnie podstawowe czynnosci. Roboty na jakies 10 minut. Pozdrawiam
komentarz 15 grudnia 2016 przez BlvckFox Gaduła (4,240 p.)
Slacko not found i dick console, nie wiem co robić teraz. Jest zainstalowany Ubuntu, czy przez Ubuntu również mogę usunąć sethc bez uprawnień?
komentarz 15 grudnia 2016 przez MyWash Bywalec (2,640 p.)
Tak, przez ubuntu mozesz edytować dowolnie pliki łindołsa.
komentarz 15 grudnia 2016 przez BlvckFox Gaduła (4,240 p.)
edycja 15 grudnia 2016 przez BlvckFox
Brak dostępu błąd podczas usuwania pliku
komentarz 16 grudnia 2016 przez BlvckFox Gaduła (4,240 p.)
W żaden sposób nie mogę usunąć lub zmienić nazwy
komentarz 2 stycznia 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Najprostszy sposób,

Używasz konsoli cmd wpisujesz net user Administrator /active:yes i logujesz się bez hasła jako administrator w windows 7 płyta startowa napraw komputer i skorzystaj z konsoli cmd
komentarz 13 stycznia 2017 przez BlvckFox Gaduła (4,240 p.)

 na tych plikach jest ikona kłódki, na Ubuntu u mojego kolegi takiej nie ma, jak mogę uzyskać dostęp do tych plików http://imgur.com/a/GuxCQ

komentarz 13 stycznia 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Witam,

W windowsie sprubój PPM na folder z kłódka-właściwości- zakładka zabezpieczenia- edytuj- dodaj - zaawansowane- znajdź teraz - i klikamy na Użytkownicy uwierzytelnieni. Klikamy OK i kłódka powinna zniknąć
komentarz 17 stycznia 2017 przez BlvckFox Gaduła (4,240 p.)
W jakim Windowsie znowu?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 385 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez SiekamCebule Początkujący (370 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,357 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2017 w Sieci komputerowe, internet przez derold Początkujący (280 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 232 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez robertwe Gaduła (4,620 p.)

92,417 zapytań

141,222 odpowiedzi

318,985 komentarzy

61,831 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...