• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Visual Studio C++ na maturze.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,565 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Yiome Obywatel (1,000 p.)
Witam serdecznie.

W tym roku planuję zdawać maturę z informatyki. W mojej deklaracji maturalnej wybrałem jako IDE "Code Blocks 13.12 lub nowszy" jednak chciałbym to zmienić ze względu na to że w najnowszej wersji znajduje się kompilator który nie obsługuje pewnych jak wydaje mi się istotnych funkcji z standardu C++11, konkretnie konwersja pomiędzy string a typami liczbowymi i odwrotnie np. std::to_string().

I dlatego chciałbym zmienić środowisko na "Visual Studio C++" którego kompilator, jak mi się wydaje obsługuje te funkcje. Jednak nie jestem pewien co to dokładnie jest ( głupio to wygląda :/ ). Czy to jest po prostu najnowsza wersja Visual Studio czyli obecnie Visual Studio 2017? O ile się nie mylę to darmowa wersja tego programu nazywa się Visual Studio Community. Czy to jest ten program który mogę wybrać na maturę?

link do "manifestu" CKE https://www.cke.edu.pl/images/_KOMUNIKATY/20160909%20Komunikat%20o%20egzaminie%20z%20informatyki.pdf

Przepraszam za głupotę mojego pytania, szukałem w Google ale nie znalazłem odpowiedzi  :<
komentarz 14 grudnia 2016 przez niezalogowany
Sprawdzałeś czy przypadkiem nie wystarczy włączyć w opcjach standardu c++11?
komentarz 14 grudnia 2016 przez Kodeman Gaduła (4,480 p.)
Dla ścisłości: std::to_string() można aktywować w codeblocksie, lecz jest z tym związany błąd, dlatego trzeba ściągnąć specjalną łatkę.
komentarz 14 grudnia 2016 przez Yiome Obywatel (1,000 p.)
Nie jestem pewien czy wolno mi używać zmodyfikowanego IDE na maturze.
komentarz 14 grudnia 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Kto ci to sprawdzi. Dzień przed egzaminem sprawdzasz kompa, mówisz, że brakuje takich funkcji, doinstalowujesz i problem z głowy. Też zdawałem maturę z infy.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 grudnia 2016 przez MyWash Bywalec (2,640 p.)
wybrane 14 grudnia 2016 przez Yiome
 
Najlepsza
W Visual Studio jest po prostu zawarte Visual Studio c++.

https://www.visualstudio.com/downloads/
komentarz 14 grudnia 2016 przez Yiome Obywatel (1,000 p.)
Dziękuję za odpowiedz. Czyli jak rozumiem to jest wersja Community ?
komentarz 14 grudnia 2016 przez MyWash Bywalec (2,640 p.)
Głowy sobie za to nie dam uciąć bo microsoft wszystko potrafi tak skomplikowac, zeby nikt nie był w stanie tego zrozumieć, ale to jest chyba tamta wersja.
0 głosów
odpowiedź 14 grudnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
W Code::Blocks możesz użyć C++11, tylko musisz takową opcję włączyć w ustawieniach (trzeba dodać flagę kompilacji -std=c++11).
komentarz 14 grudnia 2016 przez Yiome Obywatel (1,000 p.)
Zapomniałem dodać że flaga jest zaznaczona. Inna zawartość C++11 działa jak chociażby std::thread, ale to mi się nie przyda na maturze :)

Z tego co czytałem sprawa wygląda tak jak opisał to Kodeman jednak nie wiem czy mogę takiej łatki użyć do matury.
komentarz 14 grudnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
A jaka wersja GCC jest w tym Code::Blocksie?
komentarz 14 grudnia 2016 przez Yiome Obywatel (1,000 p.)
GCC 4.9.2, 32 bit, SJLJ.
komentarz 14 grudnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Hmm, dziwne, powinno działać.

http://en.cppreference.com/w/cpp/string/basic_string/to_string

A <string> zaincludowane? Jakiś błąd kompilator wyrzucał?

komentarz 14 grudnia 2016 przez Yiome Obywatel (1,000 p.)
#include <string>
#include <iostream>
#include <thread>
#include <array>

int main()
{
    std::array <std::array <bool,20>, 12> przyklad1;
    std::thread przyklad2;
    string przyklad3 = std::to_string(19);
    return 0;
}

error: 'to_string' is not a member of 'std'
||=== Build failed: 1 error(s), 0 warning(s) (0 minute(s), 0 second(s)) ===| 

komentarz 14 grudnia 2016 przez unknown Nałogowiec (39,560 p.)
Brak to_string jest znanym bugiem GCC w wersjach starszych od 5.0

btw. std::thread też jest chyba zbugowane na porcie GCC na Windowsa - MinGW
komentarz 14 grudnia 2016 przez Yiome Obywatel (1,000 p.)
void funkcyjka()
{
    for(;;) std::cout<<2;
}

int main()
{
    std::thread przyklad;
    przyklad=std::move(std::thread(funkcyjka));
    for(;;) int i;
    return 0;
}

Działa, wypisuje 2 w nieskończoność. Sensu to nie ma ale działa.

komentarz 14 grudnia 2016 przez unknown Nałogowiec (39,560 p.)
Być może ten bug występuje tylko w nowszych wersjach(na pewno występuje w MinGW GCC 5.3)
komentarz 14 grudnia 2016 przez Yiome Obywatel (1,000 p.)
Możliwe że masz racje, w każdym razie to co mi potrzebne nie działa :<
2
komentarz 14 grudnia 2016 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

Brak to_string jest znanym bugiem GCC w wersjach starszych od 5.0

(czepiając się, to nie bug GCC, tylko MinGW.)

0 głosów
odpowiedź 14 grudnia 2016 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Generalnie Visual Studio to po prostu lepsze IDE niż CB. Pomijając sam standard, masz tam lepszy debugger, sam edytor jest wygodniejszy, daje wiele skrótów klawiszowych, automatyczne wcięcia itd.

Rozeznaj się jednak lepiej, czy komputer, na którym będziesz pisał maturę jest na tyle dobry, żeby VS pociągnąć, bo jest to dość wymagający program.

Ja będę właśnie z tego powodu pisał w CB, ale raczej wątpie, żeby na maturze to był problem. Zadania na niej raczej nie wymagają zastosowania funkcji takich jak to_string, więc spokojnie sobie poradzisz.
komentarz 14 grudnia 2016 przez Yiome Obywatel (1,000 p.)
Dziękuję za odpowiedz. Zapewne masz racje z tymi komputerami, będę musiał to jeszcze sprawdzić bo u mnie też z komputerami ciężko, jednak słyszałem pogłoski od nauczyciela że spróbuje nam coś używalnego załatwić na maturę :)

Całego standardu C++11 mi co prawda nie potrzeba ale do jakiś zadań z systemów liczbowych czy czegoś podobnego było by to przydatne i oszczędziło mi sporo czasu, a czas na maturze jest cenny :) . Jakoś to zrobiłbym te zadania bez tego ale nie wiem jak by było z tym czasem.
komentarz 14 grudnia 2016 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Zadania są tak zaprojektowane, żeby dało się je zrobić w m.in Pascalu, który jest znacznie mnie "zautomatyzowanym" językiem, więc czasu raczej powinno starczyć na spokojnie.
komentarz 14 grudnia 2016 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

Pomijając sam standard

Przepraszam za dygresję, ale strasznie mnie bawi ta sytuacja - VS jest powszechnie znany za znacznie, znacznie wolniejsze wsparcie nowych standardów niż GCC i Clang, tymczasem przez jeszcze gorsze postępy (nazwałbym to nieudolnością, ale im po prostu brakuje rąk do pracy) niezależnego IDE jakim jest Code::Blocks, dla uczniów/maturzystów na Windowsie VS stał się niejako jednookim wśród ślepych.

*zagląda w oficjalną listę*

To, że na Linuxie jako minimum uważają GCC 4.5, nie jest już śmieszne, tylko tragiczne.

0 głosów
odpowiedź 14 grudnia 2016 przez Patrix354 Bywalec (2,030 p.)
Jak czytam to nie ma podanej wersji VS. Wybierz Visuala. Tam się wygodniej piszę niż w Code::Blocks, a przynajmniej masz cień szansy na C++11.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 96 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 543 wizyt
pytanie zadane 11 października 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez slxshxr Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 115 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...