• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Unity pochylanie postaci podczas celowania

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
162 wizyt
pytanie zadane 12 grudnia 2016 w C# przez BanyBaczu Nowicjusz (120 p.)
Witam
chciałbym się dowiedzieć jak zrobić żeby postać pochylała się gdy spojrzę w duł i odchylała do tyłu gdy patrze w górę.
chodzi mi o to:
https://youtu.be/O9JuKrmmK1A?t=1m31s

1min31sek

był bym bardzo wdzięczny gdyby ktoś powiedział mi jak to zrobić

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 grudnia 2016 przez dzidziamocarz Początkujący (370 p.)
Odpowiedź jest bardzo prosta. Zgaduję, że Twój skrypt jest podpięty pod całą postać, więc gdy celujesz w dół to cała postać się obraca wokół osi X i upada. Rozwiązaniem jest rotowanie tylko i wyłącznie głowy, kamery i rąk z bronią. Natomiast, jeśli nie jest Ci potrzebna skomplikowana animacja to wystarczy rotowanie kamery + np. dodanie broni jako dziecko kamery :)
komentarz 14 grudnia 2016 przez BanyBaczu Nowicjusz (120 p.)
w sumie to powiedziałeś mi to co juz wiem bo wiedziałem co chce zrobić czyli żeby postać pochylała się od pasa w góre tylko nie wiedziałem czego uzyć zeby to osiągnąć ale juz znalazłem rozwiązanie a mianowicie zeby osiągnąc taki efekt trzeba uzyć IK ( kinematyki odwrotnej)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 625 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2021 w C# przez The_xeenq Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 693 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2020 w C# przez Wungiel Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 269 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2017 w C# przez redstar1 Bywalec (2,200 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...