• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Resetowanie CSS

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
423 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2016 w HTML i CSS przez Badiusz Obywatel (1,070 p.)
Witajcie, problem polega na tym, że po aktualizacji strony internetowej, nowe linijki kodu css, które dodałem nie zostają odczytane przez przeglądarkę osób, które wcześniej odwiedziły stronę, w ich przeglądarkach nadal siedzi stary plik css. Wiem, że można to naprawić poprzez wyczyszczenie cashe przeglądarki lub telefonu, lub odpalenie strony na innej przeglądarce. Można jakoś zmusić przeglądarkę do resetowania css przy każdym włączaniu strony? Próbowałem, usuwać css zupełnie z serwera na 10 min, ale działało to tylko u mnie. U innych strona nadal nie jest wystylizowana.
komentarz 13 grudnia 2016 przez Badiusz Obywatel (1,070 p.)
Aaa w takowy sposób... Wystarczy, że zmienię w index.html i gdy użytkownik wejdzie na stronę główną to od razu style.css podmieni się na nowszą wersję, dobrze rozumiem? I będzie działać na pozostałych podstronach. Dzięki za wyjaśnienie.
2
komentarz 13 grudnia 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Dokładnie tak to powinno działać, lecz weź pod uwagę, że użytkownik wcale nie musi znaleźć się w index.html
komentarz 13 grudnia 2016 przez Badiusz Obywatel (1,070 p.)
Niestety dla mnie ten sposób nie działa. Co prawda na stronie głównej (index.html) nowy arkusz styli css się pojawił i miał w sobie nowo dodane linijki kodu, ale po przejściu na podstronę, gdzie owe linijki kodu powinny działać, nadal siedział stary plik css, czyli po wejściu na stronę główną css podmienił się na nowszą wersję, ale nie został tam na stałe, gdy wszedłem w podstronę. Chyba będę musiał zrobić na każdej podstronie dynamicznie zmienianą nazwę arkusza styli. W osobnym pliku zrobić zmienną z nazwą arkusza, który będzie podmieniany a następnie na podstronach gdzie musiałaby być nazwa css, wstawić tą zmienną? Mogę liczyć na poradę jak początkujący html'owiec może sobie z tym poradzić i w jakim języku to napisać?
1
komentarz 13 grudnia 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Php?

Widocznie styl.css i styl.css?v=1 to inne style do przeglądarki i nie działa. Musisz na każdej podstronie wpisac wersje.
komentarz 13 grudnia 2016 przez Badiusz Obywatel (1,070 p.)
Na to wygląda, a było by tak pięknie. Teraz właśnie przetestowałem na xammpie jak chodzi php. Fajne rozwiązanie. Jutro będę sprawdzał na serwerze. Zrobiłem plik notatnika a w nim nazwę aktualnej wersji style.css. W kodzie html w miejsce style.css wpisałem prostą linijkę z include(style.txt). Wygląda na to, że jeśli dobrze myślę i zadziała na serwerze to będę musiał tylko zmieniać plik style.txt a php zrobi za mnie wszystko :). Dziękuję za pomoc. Teraz czeka mnie zmiana wszystkich podstron na .php a trochę ich jest.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 grudnia 2016 przez Chess Szeryf (76,710 p.)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 281 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2016 w HTML i CSS przez niezalogowany
0 głosów
3 odpowiedzi 355 wizyt
pytanie zadane 31 października 2016 w HTML i CSS przez Badiusz Obywatel (1,070 p.)
+2 głosów
3 odpowiedzi 168 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...