• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prosty problem z HTML - skalowanie elementu względem tła

Object Storage Arubacloud
0 głosów
275 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2016 w HTML i CSS przez Jacek Woźniak Użytkownik (740 p.)

Siema, mam problem z ułożeniem elementu tak, żeby skalował się razem z tłem strony.

http://test-merc1.pl/ - tutaj stronka do podglądu.

Chodzi mi o to, żeby ten formularz skalował się przy zmniejszaniu okna przeglądarki, aby zawsze leżał w pustym miejscu na tle i nie nachodził na napisy na zdjęciu.

Wiem, że kod jest w kiepskim stanie, ale chodzi mi tylko o tą jedną konkretną rzecz. Teraz zrobiłem to przez @media, ale to takie łopatologiczne rozwiązanie :P Jeszcze zależałoby mi, żeby rozwiązanie działało na wszystkich przeglądarkach.

Jeszcze fotka dla jasności:

komentarz 10 grudnia 2016 przez Bodziu Obywatel (1,250 p.)
Może pokaż kod?
komentarz 10 grudnia 2016 przez Jacek Woźniak Użytkownik (740 p.)
Podałem link przecież. Wyświetl źródło strony / konsola

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2016 przez Jan Zantos Użytkownik (700 p.)
Hej,

wykorzystaj więcej możliwości jakie daje bootstrap w zakresie skalowania na różne urządzenia. Dostępne są: xs, sm, md, lg. Suma powinna dawać 12. Z tego co widziałem to wykorzystałeś md. Jak dodasz resztę to powinno być ok. W body to zrobiłeś na md i lg. Fajna stylistyka.

Pozdro
komentarz 10 grudnia 2016 przez Jacek Woźniak Użytkownik (740 p.)
Cześć, dzięki za odpowiedź, ale obawiam się że to nie pomoże.

Chcę, żeby ten formularz był zawsze powiedzmy 20px od ramki "Zapisz się na jazdę testową" i 20px od obrazka z lewej. A col-lg/sm/md/xs ustawia chyba tylko szerokość elementu, więc to mi nic nie daje.

Ktoś ma pomysł jak to zrealizować?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 121 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,223 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2017 w HTML i CSS przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 435 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...