• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[WYNIKI] Konkurs świąteczny - wygraj atrakcyjne nagrody!

VPS Starter Arubacloud
+50 głosów
6,986 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2016 w Sprawy forum przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
edycja 27 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk

Forum Pasja Informatyki oraz Grupa Helion S.A.


WYNIKI!

  • Miejsce 1 - NoMoExcuses
  • Miejsce 2 - Zaćwilichowski
  • Miejsce 3 - Beniamin Mateusz Nad
  • Miejsce 4 - Sinoviesta
  • Miejsce 5 - Adamsky97
  • Miejsce 6 - skav3n

Zapowiadaliśmy wcześniej 3 nagrody. Jednak Mirosław Zelent i Damian Stelmach zdecydowali się dołożyć 3 kolejne bony do Helion.pl o wartości 100 zł! Stąd łącznie mamy aż 6 miejsc i 6 nagród. Gratulujemy nagrodzonym, skontaktujemy się z wami już niedługo poprzez wiadomość prywatną.


Pełne wyniki wraz z nagrodzonymi pracami znajdują się tutaj:
http://forum.pasja-informatyki.pl/contest/swieta-2016

 

Bardzo dziękujemy przede wszystkim uczestnikom - miło nam, że chcieliście wziąć udział w konkursie. Dziękujemy też sponsorowi nagród - firmie Helion. Podziękowania należą się także wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia. Mamy nadzieję, że wszyscy - bez względu na uzyskany wynik - dobrze się bawili :)


 

Witajcie!

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W związku z tym, wraz z administracją naszego forum, postanowiliśmy zorganizować dla was kolejny, drugi już w historii naszego forum konkurs. Mamy nadzieję, że jak najwięcej z Was weźmie w nim udział!

Zadanie konkursowe

Tematyka konkursu dotyczyć będzie oczywiście świąt Bożego Narodzenia. Waszym zadaniem jest stworzenie programu, skryptu lub strony internetowej, który/a przedstawi obrazek, bądź animację w stylu ASCII-Art. Co to konkretnie będzie - to wszystko zależy od was. Ważne, aby kojarzyło się to ze świętami, z nadchodzącą zimą oraz Nowym Rokiem. Może być więc to: choinka, bałwanek, św. Mikołaj, żłóbek lub cokolwiek innego.

Warto wiedzieć, że dzieło w postaci ASCII-Artu nie musi być generowane przez wyspecjalizowany algorytm - równie dobrze możecie wykorzystać gotowe elementy przedstawiające waszą pracę. Liczymy jednak bardzo na waszą pomysłowość i kreatywność, a ciekawe rozwiązania programistyczne zastosowane w waszej pracy mogą przyczynić się do lepszego jej odbioru.

Przykładowa praca może wyglądać na przykład tak:

Pracę można wykonać w następujących językach: C, C++, C#, HTML, CSS, JavaScript, PHP, Java, Python, Ruby, Pascal.

Podczas tworzenia pracy konkursowej nie wolno używać plików multimedialnych w postaci obrazów czy animacji. Dozwolone jest natomiast korzystanie z wszelkiego rodzaju frameworków i bibliotek, w tym API systemowych takich jak chociażby Windows API. W przypadku języków wymagających kompilacji trzeba również dołączyć gotowy plik wykonywalny dla systemu Linux lub Windows.

Prosimy was jednak o samodzielną pracę! Wszelkie plagiaty będą karane dyskwalifikacją.

Czas trwania konkursu

Prace konkursowe można zgłaszać w terminie od 10.12.2016, godz. 12:00, do 20.12.2016, godz. 23:59. Po upływie tego terminu nie będzie można już zgłosić swojej pracy.

Nagrody

Nagrodzone zostaną trzy najlepsze prace (z największą ilością głosów). Każdy ze zwycięzców otrzyma bon do księgarni Helion.pl o wartości 100 zł! Dzięki temu będziecie mogli wybrać sobie dowolną literaturę, w dowolnej tematyce i dowolnej formie.

Zgłaszanie pracy

Prace konkursowe należy zgłaszać poprzez dedykowaną stronę konkursu.

Zgłoszenie musi zawierać:

  • Zrzut ekranu przedstawiający działanie programu w formacie PNG, JPEGGIF.
  • Kod źródłowy, spakowany do archiwum ZIP.

Dodatkowo zgłoszenie może zawierać:

  • Link do filmu przedstawiającego działanie programu, skryptu lub strony internetowej. Jest to pożądane w przypadku stworzenia animacji. Odnośnik należy podać w pliku tekstowym nazywającym się “README” zawartym razem z kodem w archiwum ZIP.

Uprzejmie prosimy, aby w pracy konkursowej nie znajdowały się żadne treści, które w jakikolwiek sposób mogłyby wskazywać, kto jest autorem pracy (np. imię, nazwisko czy pseudonim). Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie.

Głosowanie

Ten konkurs będzie przeprowadzony nieco inaczej niż poprzedni. Wyboru zwycięskiej pracy dokonają nie członkowie jury, lecz wy - użytkownicy tego forum. Warunek jest tylko jeden: wasze konto na forum powinno być założone przed 10.12.2016. Ma to na celu zapobiec ewentualnym fałszerstwom w głosowaniu.

Po zakończonym przyjmowaniu zgłoszeń prace konkursowe zostaną opublikowane i każdy z głosujących będzie miał do dyspozycji trzy głosy. Każdy z nich będzie można oddać na trzy różne prace, za wyjątkiem swojej. Głosowanie będzie trwało od 21.12.2016, godz. 20:00, do 26.12.2016, godz 23:59. W czasie głosowania prace pozostaną anonimowe.

Wyniki konkursu

Wyniki zostaną ogłoszone możliwie najszybciej, maksymalnie w ciągu trzech dni po zakończeniu głosowania. Z autorami prac, które uzyskają najwięcej głosów, skontaktujemy się poprzez wiadomość prywatną, a ich prace zostaną podpisane i publicznie przedstawione.

Komisja nadzorująca

Pomimo tego, że nie będzie jury oceniającego prace, potrzebne są osoby, które sprawdzą poprawność nadesłanych zgłoszeń i będą czuwały nad poprawnością głosowania oraz przebiegu całego konkursu. Jednocześnie osoby te nie mogą brać udziału w konkursie. Są to:

  • Eryk Andrzejewski
  • Arkadiusz Waluk
  • Patrycjerz

Zdajemy sobie sprawę, że zadanie konkursowe jest dość proste, ale o to właśnie chodzi! Uważamy, że każdy powinien spróbować swoich sił w tym konkursie, gdyż tutaj liczy się głównie pomysłowość. Chcemy, aby również początkujący mogli walczyć o najlepsze miejsca. W tym konkursie nie chodzi o sprawdzenie, kto jest najlepszym programistą, lecz o dobrą zabawę! Dlatego prosimy od razu się nie zrażać, myśląc: “nie mam szans” - zawsze warto spróbować, a nuż się uda.

Miłego adwentu i oczekiwania na święta Bożego Narodzenia oraz powodzenia w konkursie życzy grono administracji Forum Pasja Informatyki :)

Serdeczne podziękowania dla firmy Helion, która zgodziła się być naszym Mikołajem i zasponsorowała nagrody!

Pozdrawiamy

Uwaga! Przed wzięciem udziału w konkursie należy zapoznać się z regulaminem.

komentarz 12 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Och, teraz rozumiem. Niestety nie unikniemy całkowicie tego problemu, gdy np. ktoś wstawi filmik na YouTube to też jest szansa, że inny ktoś po nazwie kanału go rozpozna. Rozważaliśmy dodanie kolejnego pola na upload filmu podczas zgłaszania, jednak to dość mocno ograniczyłoby takie filmiki - nie jestem w stanie udostępnić dla każdego przestrzeni bez limitu i zezwolić na dowolne formaty, stąd została forma zewnętrznego linku.

Teoretycznie mógłbym powiedzieć, abyś poszukał innego serwisu gdzie mógłbyś to wrzucić bez nicku w linku, ale to raczej bez sensu bo i tak nie unikniemy tego problemu u wszystkich. Proponuję więc, abyś wstawił taki link jaki masz i się nie przejmował ;)
komentarz 17 grudnia 2016 przez Łukasz Mariański Nowicjusz (210 p.)
Mam pytanie czy to koniecznie musi być ASCII-Art czy może być wygenerowany przez kod obrazek innym sposobem?
komentarz 17 grudnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Konkus jest o ASCII-Art, więc tak, musi być to ASCII-Art.
komentarz 21 grudnia 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
komentarz 21 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Cóż, to powinno być pytanie do autora tego zgłoszenia. Załączył taki screenshot, a że nie chcieliśmy ingerować w prace, ani nikogo dyskwalifikować za takie drobiazgi (w innych zgłoszeniach np. brakuje pliku wykonywalnego .exe) to tak zostało.

Proponuję więc pobrać pracę, uruchomić u siebie i wtedy ocenić.

12 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

Podczas tworzenia pracy konkursowej nie wolno używać plików multimedialnych w postaci obrazów czy animacji

Czy pod ten punkt podchodzą np. pliki w formacie .txt? Czy w paczce .zip mogą być dodatkowe pliki .txt nie zawierające kodu źródłowego, ale wymagane do poprawnego działania programu? :D

W przypadku języków wymagających kompilacji trzeba również dołączyć gotowy plik wykonywalny. (...) Kod źródłowy, spakowany do archiwum zip.

Czyli plik .exe + source code? 

1
komentarz 10 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Czy pod ten punkt podchodzą np. pliki w formacie .txt? Czy w paczce .zip mogą być dodatkowe pliki .txt nie zawierające kodu źródłowego, ale wymagane do poprawnego działania programu? :D

Nie, poprzez pliki multimedialne mieliśmy na myśli gotowe obrazki czy grafiki. Myślę więc, że nie ma problemu, aby w paczce były potrzebne dodatkowe pliki. No chyba, że jakoś inaczej w pliku .txt (czy dowolnym innym) ukryjesz gotowy obrazek i wstawisz później do gotowej pracy, to jest zabronione. Ale jeśli to mają być tylko zwykłe dodatkowe pliki to nie widzę problemu.

Czyli plik .exe + source code? 

Dokładnie tak, plik wykonywalny np. exe i kod źródłowy. 

komentarz 10 grudnia 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
A jeśli np. Program będzie się składał z 2 okien nałożonych na siebie, to czy praca ta będzie przyjęta? Bo jest tutaj napisane, że można wysłać tylko 1 animację?
1
komentarz 10 grudnia 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)

Okno to nie praca, praca to zbiór rozwiązań informatycznych w postaci kodu, plików, pochodzących od jednej osoby, które przedstawiają ASCII-Art.

Z tego wynika, że możesz użyć nawet milion okien... może bez przesady wink

komentarz 10 grudnia 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Okej! Dzięki za rozjaśnienie!
komentarz 12 grudnia 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

No chyba, że jakoś inaczej w pliku .txt (czy dowolnym innym) ukryjesz gotowy obrazek i wstawisz później do gotowej pracy, to jest zabronione.

Czyli nie można tak po prostu wyświetlić sobie ascii arta będącego w pliku txt, tylko trzeba np. w tablicach trzymać obrazek / wyświetlać jakimś algorytmem and shit? 

komentarz 12 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Nie nie, jak najbardziej można zrobić tak jak piszesz, czyli po prostu wyświetlać gotowego ASCII-Arta. Przez "ukryjesz gotowy obrazek" miałem na myśli gotowy plik multimedialny np. obrazek png czy jpg zmieniony jakoś tam dla przykładu na rozszerzenie txt. Tak jak piszesz oczywiście możesz zrobić.
komentarz 12 grudnia 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Okej, dziękuję!
+1 głos
odpowiedź 27 grudnia 2016 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
Bardzo miło ze strony Panów którzy rozszerzyli grono zwycięzców dokładając bony, ale 6 miejsc i ta sama nagroda? ;< Moja satysfakcja z pierwszego miejsca zmalała haha! :D
komentarz 27 grudnia 2016 przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)
Jak dla mnie, patrząc na jakość prac - miejsce pierwsze, potem długo długo nic i reszta.

Nie mogłeś nie wygrać, naprawdę cudowna praca :)
komentarz 27 grudnia 2016 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
Dzięki! :) Aczkolwiek można by ponarzekać na responsywnść tego, ale już nie miałem na to siły :D
1
komentarz 27 grudnia 2016 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)
Zdecydowanie zawyżyłeś poziom ;) Powinieneś zostać zdyskwalifikowany, bo to praca miała być zrobiona w jedną noc i nie odbiegająca od przykładu. Oczywiście żartuje. Kawał dobrej roboty. Gratuluje.
komentarz 27 grudnia 2016 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
Heh dzięki :)
0 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2016 przez MichuDev Pasjonat (20,300 p.)
Czy jak się zdecyduje na HTML + CSS + JavaScript to będę musiał wszystko umieszczać bezpośrednio w body. Czy mogę rozdzielić pewne elementy dla lepszego efektu?
komentarz 10 grudnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Trochę nie wiem co masz na myśli, ale raczej tak.
komentarz 10 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Chodzi Ci o to czy możesz podzielić cały kod na kilka plików? Oczywiście, że możesz, po to dajemy możliwość wysłania całej paczki w zip, aby każdy mógł zrobić jak mu wygodnie i załączyć co potrzebne.
komentarz 10 grudnia 2016 przez MichuDev Pasjonat (20,300 p.)
Chciałem dodać również czy to musi być w jednym elemencie DOM - czy mogę to podzielić normalnie na różne divy itp?
komentarz 10 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
To dla nas nieistotne, jeśli masz ochotę/potrzebę, aby podzielić pracę na kilka elementów to podziel. Liczy się po prostu to, aby finalnie wyszedł z tego ASCII-Art w formie tekstowej, a nie przy użyciu jakiś grafik.
0 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2016 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
Czy mogę użyć generatorów ASCII i skopiować np jakiś napis w konwencji ASCII-art?
2
komentarz 10 grudnia 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)

Możesz, ale należy podkreślić, że takie prace nie będą zbyt przychylnie odbierane.

Na twoim miejscu bym się nawet do tego nie przyznawał, no ale cóż... już po "ptokach" wink

komentarz 10 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Teoretycznie nie wiemy jak zostaną odebrane bo zadecyduje o tym przecież publiczność.

Sądzę jednak, że jeśli ktoś się postara i zrobi jakąś ładną choinkę np. podobną do przykładu Eryka, a ktoś drugi zrobi prosty napis wyglądający na gotowca to cóż, sam sobie odpowiedz co byś wybrał gdybyś zobaczył takie dwie prace. Oficjalnie czegoś takiego nie zabraniamy.
komentarz 10 grudnia 2016 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
Nie chodziło mi o zrobienie jedynie napisu i uznanie że to koniec pracy, tylko użycie napisu jako jeden z elementu, ale ok.
komentarz 10 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Rozumiem, decyzja należy do Ciebie. Sam po prostu pomyśl, czy chcesz się wspomóc gotowcem czy zrobić wszystko samemu, my nie zabraniamy, ale jest do przewidzenia, że potencjalne gotowce mogą zostać niżej ocenione przez publiczność.

PS to nie ma być żaden hejt ;)
0 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2016 przez L33TT12 Gaduła (3,950 p.)

Waszym zadaniem jest stworzenie programu, skryptu lub strony internetowej, który/a przedstawi obrazek, bądź animację w stylu ASCII-Art.

Dozwolone jest natomiast korzystanie z wszelkiego rodzaju frameworków i bibliotek

Jeśli dobrze rozumiem, to mogę użyć SFML'a ale tylko do obrazka? Czyli do jakiejś prostej animacji to tylko ASCII?

A co do samego konkursu to bardzo mi się podoba :) 

2
komentarz 10 grudnia 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Nie, nie możesz używać żadnych plików multimedialnych w postaci obrazów i animacji. Jeśli chodzi o biblioteki graficzne, to wypadałoby wykorzystać dane w postaci tekstowej.

Chodzi w skrócie o to, aby twoja wizualizacja nie była definiowana przez dane z pliku multimedialnego, tylko ze znaków ASCII.
0 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2016 przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)
Czy pliki audio ewentualnie są dozwolone?
komentarz 10 grudnia 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)

Podczas tworzenia pracy konkursowej nie wolno używać plików multimedialnych w postaci obrazów czy animacji.

To zdanie nie zabrania używania plików audio. 

0 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2016 przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
Czy ASCII to jest tylko 95 znaków, czy alt kody np. ☺♣┴▼»▓╣ to też ASCII. Czy alt kodów mogę użyć w mojej pracy?
komentarz 10 grudnia 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
W drodze wyjątku pozwalamy na używanie Alt-kodów. Ważne, by wyświetlały się one poprawnie w gotowej pracy.
0 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2016 przez Alan468 Nowicjusz (140 p.)
Cześć i czołem .... próbuje wrzucić projekt konkursowy przez stronę:

http://forum.pasja-informatyki.pl/contest/swieta-2016

,ale wyrzuca mi błąd:
"Załączona paczka z kodem jest nieprawidłowego typu.1".

Mam plik *.zip (a wewnątrz README ,kod i *.exe) , oraz fotkę programu w formacie *.jpg.

ZIP waży 15KB ,a fota 36KB :/

Plus nie wiem czy to u mnie czy nie (ale raczej nie) ,jak próbuje wybrać pliki z pulpitu to zacina mi cala przeglądarkę(chrome).

HALP :D
komentarz 10 grudnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Pliczek testowy TAM gdzie trzeba grafikę wybrałem przykładowy obrazek z debugowania tego dziwnego q2a.  ~300kb

Drugi plik to była paczka zip z obrazkiem w środku.

Przeszło bez problemu więc...

co kombinujesz? :>
komentarz 10 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
W chwili obecnej nie jestem przy komputerze więc nie za wiele mogę pomóc, oprócz stwierdzenia, że u mnie i nie tylko u mnie zip działał bez problemu. Postaram się pomóc jak najszybciej będę mógł. Czy mógłbyś przesłać mi na PW link do pobrania przykładowego archiwum .zip jakie tworzysz? Może być to zgłoszenie z konkursu, albo dowolne archiwum, z którego załadowaniem masz problem. Sprawdzę co się dzieje. Jakim programem tworzysz archiwum?
1
komentarz 10 grudnia 2016 przez Alan468 Nowicjusz (140 p.)
edycja 10 grudnia 2016 przez Alan468

Dałem PPM na folderze z plikami i "Wyślij do" -> Folder skompresowany zip ,teraz dałem kompresje do zip przez WinRar i też nie działa :/

Sprawdziłem *.rar tak dla zasady i też nic :D 

Pisze na PW :D

(...)  u mnie i nie tylko u mnie zip działał bez problemu (...)

 Arkadiusz Waluk

 Jak ja często słyszę/sam korzystam z tego stwierdzenia :D ....

EDIT: Problem rozwiązany :D Dzięki Arkadiusz Waluk

komentarz 10 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Sprawa wyjaśniona, faktycznie brakowało jednego typu plików. Nikt z testujących jednak wcześniej nie miał z tym problemu stąd nie zostało to wykryte. Wybacz, że od samego początku takie problemy, mam nadzieję, że więcej już nie będzie ;) Dziękuję za zgłoszenie problemu.
komentarz 12 grudnia 2016 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)

Teraz ja mam problem z wysłaniem zipa. 

Załączona paczka z kodem jest nieprawidłowego typu.

Pakowałem standardowo za pomocą win7 i próbowałem winrarem.  

komentarz 12 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Problem wyjaśniony na PW, znów brakowało jeszcze innego typu pliku dla zipa... Wybacz niedogodności.
1
komentarz 12 grudnia 2016 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)
Dziękuję bardzo. Pozdrawiam.
0 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2016 przez Bartex99 Początkujący (290 p.)
Witam. Czy może to być kilka zmieniających się automatycznie animacji? Czy musi być tylko jedna? Pozdrawiam ;)
1
komentarz 10 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
O ile dobrze rozumiem to chciałbyś zrobić po prostu kilka różnych animacji w jednej pracy? Oczywiście możesz tak zrobić, z tym że ma to być finalnie właśnie jedna praca, nie kilka. Jeśli więc połączysz to w jednej pracy i samo będzie przechodziło przez kolejne animacje to nie widzę problemu.
1
komentarz 10 grudnia 2016 przez Bartex99 Początkujący (290 p.)
OK, dziękuję bardzo za szybką odpowiedź! ;)
0 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2016 przez Philip Bywalec (2,320 p.)
A co w przypadku dużej ilości zgłoszeń?

Zrobicie jakąś selekcje?

W mojej opinii ciężko będzie wyrazić obiektywną ocenę w przypadku np 50 zgłoszeń. No chyba, że zostanie to jakoś umiejętnie rozmieszczone ;-) .
1
komentarz 10 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Raczej nie zrobimy żadnej selekcji. Chcemy, aby każdy miał równe szanse i aby decyzję podjęli wszyscy użytkownicy, nie tylko zamknięte do kilku osób jury.

Podczas głosowania chyba będzie lista miniatur screenów lub po prostu lista prac z linkami. Każdy będzie mógł pobrać screena i kod, aby móc ocenić co będzie chciał. Ani autor ani to jak głosowali inni nie będzie widoczne. Jeśli masz jakiś pomysł co do umiejętnego rozmieszczania to możesz sugerować, przyznam szczerze, że sam mechanim głosowania nie jest jeszcze skończony.

Chyba nie za wiele więcej możemy zrobić niż po prostu liczyć na to, że głosujący podejdą do sprawy "na serio", a nie na odwal klikając byle gdzie.

Mam jeszcze co prawda pomysł, aby trochę zmusić użytkownika siłą do obejrzenia wszystkich prac, czyli zrobić galerię screenów, w której będzie trzeba po kolei przechodzić przez kolejne prace, ewentualnie będzie można pobrać kod, zapisywać sobie jakieś ich numery i dopiero na sam koniec byłoby głosowanie. W ten sposób osoby faktycznie niezainteresowane przypuszczalnie nie dotrwałyby do końca przeglądania prac, ale nie wiem czy jest to dobre rozwiązanie, bardziej luźny pomysł. Myślimy jeszcze jak najlepiej to zorganizować.
komentarz 10 grudnia 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Nic nie będziemy selekcjonować... każdy po to ma rozum, aby wybrać, czy coś mu się podoba lub nie.

Przecież nikt nikomu nie każe głosować, a wywalanie prac spełniających regulamin byłoby nie fair wobec uczestników konkursu.
0 głosów
odpowiedź 11 grudnia 2016 przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
Czy kod będzie oceniany?
komentarz 11 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Nie wiemy tego. Najlepsze prace wybiorą przecież wszyscy użytkownicy głosując - ciężko powiedzieć, kto jaką wybierze strategię głosowania i na co będzie zwracał największą uwagę. My jako ekipa nadzorująca będziemy sprawdzali tylko, aby praca była zgodna z regulaminem, czyli nie zawierała żadnych gotowych plików obrazów, a była samym ASCII artem. Reszta będzie należała do użytkowników.
komentarz 11 grudnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Oceny prac dokonają głosujący użytkownicy tego forum - nie będzie tutaj jury. Dlatego radziłbym się nastawić na wszystko :)
0 głosów
odpowiedź 21 grudnia 2016 przez Programista3 Gaduła (3,390 p.)
Dlaczego nie są wstawione filmy przedstawiające działanie ani nie ma do nich linków?
Trochę to niesprawiedliwe bo od razu zyskują na tym prace w których jest wstawiony gif a nie zwykły screenshot.
Skąd ma być wiadomo kto zrobił animacje a kto zwykły obrazek? Nie każdy kto głosuje będzie pobierał kod przez co nie każdy zobaczy pracę w pełni a wiadomo że osobom które będą oceniać tylko wygląd bardziej spodoba się animacja niż obrazek (mniej więcej na tym samym poziomie zaawansowania). Linki i tak są dostępne dla wszystkich...
komentarz 21 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Decyzja taka zapadła, ponieważ nie każda praca miała dołączony filmik. Gdyby z kolei wyświetlane były filmiki to osoby, które dały tylko gifa mogłyby powiedzieć, że to działa na ich niekorzyść, czyż nie? Nie za bardzo było jak znaleźć inne rozwiązanie. Zmusić nikogo do nagrywania filmiku i wrzucania na zewnętrzny serwis też nie chcieliśmy.

Błędem było to, że od początku nie powiedzieliśmy, że prezentowane będą screeny - właściwie to sami tego do końca nie wiedzieliśmy, to pierwszy konkurs w takim wydaniu i z taką formą wyboru najlepszych prac, więc też obserwujemy jak to wszystko przebiega. Za to mogę przeprosić, gdyż faktycznie mogło to spowodować mały bałagan. Jeśli masz ochotę możesz podesłać mi w PW gifa, podmienię zamiast zwykłego screenshota.
komentarz 21 grudnia 2016 przez Programista3 Gaduła (3,390 p.)
Rozumiem że to pierwszy taki konkurs i nie wszystko jest idealnie dopracowane. Cieszę się, że w ogóle są organizowane takie konkursy i że mogę wsiąść w nich udział.

Dziękuję za propozycje, gifa postaram się zrobić jutro. Mam nadzieję że propozycja podmiany dotyczy także innych uczestników konkursu którzy są w takiej sytuacji (jeśli tacy są). W końcu chodzi o wyrównanie szans wszystkich prac.
komentarz 21 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Staramy się, aby wszystko było dopracowane idealnie, ale niestety wkradają się czasem małe błędy tego typu. Oczywiście, każdy z uczestników będący w takiej sytuacji może podesłać mi gifa do podmiany.

Podobne pytania

+52 głosów
15 odpowiedzi 6,784 wizyt
+32 głosów
10 odpowiedzi 2,886 wizyt
+62 głosów
8 odpowiedzi 5,185 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...