• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ile mam wziąć za prostą stronę www?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,042 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2016 w Ogłoszenia, zlecenia przez mmach1988 Użytkownik (510 p.)
Cześć. Znajoma, która jest rehabilitantką chce abym jej stworzył stronę wizytówkę. Problem w tym, że nie wiem ile coś takiego kosztuje. Dopiero zaczynam przygodę z programowaniem i nie mam cennika. Możecie mi doradzić coś w tej kwestii?

3 odpowiedzi

+8 głosów
odpowiedź 9 grudnia 2016 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Strony wizytówki są najtańszymi usługami jeśli chodzi o front-end. Myślę, że jeśli masz spore umiejętności i używasz poza HTML i CSS jeszcze JS to możesz policzyć sobie gdzieś tak ok 1000 zł. Pamiętaj, że to ty musisz wycenić swoje umiejętności i nikt za ciebie tego nie zrobi ;) Jeśli jesteś początkujący i zrobisz zwykłą, ładną, responsywną i przejrzystą stronę to więcej niż 600 zł nie powinieneś wziąć. Ale to tylko moja opinia.
komentarz 9 grudnia 2016 przez mmach1988 Użytkownik (510 p.)
Dziękuję za tą i inne odpowiedzi. Wiem na czym stoję i mogę zadecydować ile wezmę, oczywiście uwzględniając rabat dla znajomej :)
+2 głosów
odpowiedź 9 grudnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Oczywiście pajace zminusowały odpowiedź Ivana która jest bardzo dobra. Aż się scyzoryk otwiera jak widzę zdanie, "jestem początkujący, zaczynam programowanie ... jak zrobić to" i temu podobne.. NO TO KUR.. skoro jesteś początkujący to nie bierz się za zlecenia..
komentarz 9 grudnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Wiesz, rzadko to robię, ale tym razem się z Tobą zgadzam laugh

No ale mogła zrazić ich trochę kultura wypowiedzi, która w tym przypadku jest dosyć niska.

+1 głos
odpowiedź 9 grudnia 2016 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
edycja 9 grudnia 2016 przez Eryk Andrzejewski

50 zł. Bo tak.

[proszę o poprawienie tej odpowiedzi, zarówno pod względem rozbudowy treści jak i kultury]

3
komentarz 9 grudnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Chociaż odpowiedź pod względem treści i kultury pozostawia wiele do życzenia, po części podzielam opinię kolegi (przynajmniej taką, jaką z niej wywnioskowałem).

Autor pytania sam stwierdził:

Dopiero zaczynam przygodę z programowaniem

Wiem, że tak niskie ceny mogą psuć rynek zleceń, ale z drugiej strony - gdybym ja jako początkujący zrobił stronę (jak to na początkującego - zapewne niezbyt profesjonalną) i miał wziąć za byle jaki bubel kilkaset złotych, to bym się chyba ze wstydu spalił. Uważam, że każdy powinien sam wycenić swoje możliwości, a w tym przypadku chyba nie wypada przetrzepać znajomej osobie kieszenie do zera.

Oczywiście nie mówię, żeby popadać w skrajności i brać grosze za długie wieczore pracy, ale uważam, że pierwsze zlecenie nie powinno być aż tak drogie - szczerze mówiąc, gdybym ja miał ryzykować 600zł na wykonanie strony przez początkującego, to wolałbym już dołożyć i zakupić stronę od jakiegoś profesjonalisty.

1
komentarz 9 grudnia 2016 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)

Również popieram. Klient ma własną działalność. Podatki, inne opłaty. Cała masa wydatków, a początkujący jest tylko początkującym. Brać pieniądze za coś, na czym się w pełni nie zna... [i nawet nie wie, czego się nie wie] to już kwestia mentalności ILE.

2
komentarz 9 grudnia 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Profesjonalne firmy zrobią wizytówkę za 2-3 stówki.

Jak mam być szczery to powinieneś to zrobić za darmo i cieszyć się że ktoś w ogóle zaufał Ci że podołasz zadaniu. A jak klient będzie zadowolony to zwróci Ci się to z nawiązką w postaci dobrych rekomendacji i linkiem w portfolio. Potraktuj to jako inwestycje. Ewentualnie możesz skasować 50 zł "na piwo".

Podobne pytania

+5 głosów
1 odpowiedź 460 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 195 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2017 w HTML i CSS przez sapero Gaduła (4,100 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 1,138 wizyt

92,537 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...