• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Systemy na VirtualBox działają wolno i lagują

Object Storage Arubacloud
0 głosów
7,148 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez JuzMnieTuNieMa Użytkownik (690 p.)
zamknięte 23 lutego 2017 przez JuzMnieTuNieMa
Witam.

Ostatnio chciałem zainstalować Linuxa na wirtualnej maszynie przez VirtualBox (v5.1). Po instalacji Ubuntu 16.04 LTS okazało się że system działa wolno i laguje, pomimo tego że mój komputer jest całkiem mocny, a wirtualnej maszynie dałem dość dużo zasobów (4 rdzenie procesora (Intel Core i5 6400), 4GB RAMu i makymalną ilość pamięci video jaką tylko szło dać). Inne dystrybucje Linuxa, które zainstalowałem (Mint i ElementaryOS) zachowywały się tak samo, więc wydaje mi się, że to wina VirtualBox'a.

Czy macie jakieś pomysły jak to naprawić?
komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany
komentarz 23 lutego 2017 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Pokaż ustawienia wirtualnej maszyny, System (wszystkie zakładki), Video.

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 23 lutego 2017 przez __new__in__town Bywalec (2,100 p.)
wybrane 23 lutego 2017 przez JuzMnieTuNieMa
 
Najlepsza
To nie jest wina VirtualBoxa. Zainstaluj Guest Addition. Dodaje on m.in lepsza responsywnosc myszki, możliwość zmiany roździelczości ekranu, i możliwość współdzielenia folderów z hostem. Nie będzie już lagować + osobiście doradzam również zainstalowanie extension packa. Przydatny zwłaszcza jeśli stawiamy windowsa na wirtualu.

Pobaw sie rownież ustawieniami, ustawienia rdzeni dla VM, akcelracja 3D itd.
+3 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2016 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Podaj proszę swoją obecną specyfikację komputera oraz podział przeznaczony dla maszyny wirtualnej. Twoja odpowiedz jest tak skonstruowana, że ciężko jest z niej  cokolwiek wywnioskować :) Jeżeli twój komputer ma np. 4GB pamięci RAM, to nie możesz maszynie dać 4GB, bo system nie będzie w stanie z czego czerpać zasobów - pamiętaj, iż przydzielając przestrzeń pamięci dla maszyny obciążasz fizyczny komputer.
komentarz 23 lutego 2017 przez __new__in__town Bywalec (2,100 p.)
Nie mógłby przydzielić 4GB ramu dla VB skoro ja jedynie 4 w ogóle. VB mu wysypie błąd i nie zapisze ustawień. :)
0 głosów
odpowiedź 23 lutego 2017 przez krystian904 Mądrala (6,820 p.)
edycja 23 lutego 2017 przez Arkadiusz Waluk
  • sprawdź obciążenie komputera główny system (użycie procesora, ram, dysku)

  • sprawdź obciążenie na virtualbox systemu (użycie procesora, ram, dysku)

Możesz za dużo pamięci ram przypisywać procesowi virtualbox i system zaczyna mielić ci dysk co spowalnia wszystko. Zmień na 2gb na system virtualbox.

0 głosów
odpowiedź 23 lutego 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
4 GB RAM to mają 10-letnie komputery.

Dzisiaj minimum to jest 8GB a "mocny" komputer to 16+

Jak niby chcesz podzielić te 4GB na 2 systemy używające zasobów jednocześnie?
komentarz 23 lutego 2017 przez JuzMnieTuNieMa Użytkownik (690 p.)
4GB dostaje VM, mój kopmuter ma 8GB

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 497 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Dewidos Początkujący (280 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 320 wizyt
pytanie zadane 22 października 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Roman1212 Początkujący (460 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 2,237 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...