• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kumputer wyłącza się tylko przy youtube

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,979 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez neurito Nowicjusz (240 p.)
Witam. Problem polega na tym iż w czasie oglądania czegokolwiek na youtube (w każdej jakości) komputer się wyłącza. To samo dzieje się zarówno na mozilli i operze. Z niczym innym nie ma najmniejszego problemu (cda, player, netflix), podczas zwykłej pracy i przy graniu nic takiego się nie dzieje. Obie przeglądarki były instalowane na nowo. Testy systemu, RAM, dysku były już zrobione, format C też już poszedł. Jedyne elementy jakie były ostatnio zmieniane to zasilacz oraz karta graficzna.
1
komentarz 5 grudnia 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Pobierz occt i zrób test power supply
komentarz 5 grudnia 2016 przez neurito Nowicjusz (240 p.)

Zrobione. Będę wdzięczny jeśli to zinterpretujesz bo ja nic, a nic z tego nie rozumiem.

OCCT na google drive

Zasilacz był wymieniany jakieś max półtorej miesiąca temu, stary był 285W (nie ogarniał nowej karty) nowy jest 400W i wydaje mi się że komp ma jeszcze spory zapas, do tego 3 wiatraki są wymontowane (małe pierdziałki które i tak miały łożyska zajechane) więc PC jest chłodzony tylko przez 3.

Pozdrawiam.

1
komentarz 5 grudnia 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
A co to za zasilacz? Jak masz możliwośc to zmierz napięcia na zasilaczu. Na wykresie są dziwne wachania. Co prawda jest to odczyt programowy, ale linia powinna być prosta.

Mówie tak o tym zasilaczu, bo to jest głowny powód takich problemów. Oczywiście nie ma jakiś wirusów, a sterowniki najnowsze?
komentarz 5 grudnia 2016 przez neurito Nowicjusz (240 p.)

zasilacz  Ten zasilacz.

Sterowniki od karty są najnowsze. Cała reszta jest do ostatniej aktualizacji zrobiona.

Zasilacz miałby problemy przy zwykłym youtube, a przy grach już nie?

Nie ma  też co ukrywać że wnętrze nie należy do najnowszych, ale po wsadzeniu nawet starej grafiki tak się dzieje.  Generalnie to są jakieś epizody pojedyncze  ponieważ teraz ponad 3h działał bez problemów i jakieś 15 minut temu się wyłączył.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 grudnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Wydaje mi się,że twój kumputer się przegrzewa (bardzo często komputer wyłącza się właśnie przez to). Sprawdź temperatury na poszczególnych podzespołach. Kiedy ostatnio go czyściłeś? Wymieniałeś pastę termoprzewodzącą na procesorze?

komentarz 5 grudnia 2016 przez neurito Nowicjusz (240 p.)
Nie przegrzewa się: ma ok 55 stopni  karta, dysk, procesor w czasie kiedy jest mocno używany, normalnie w spoczynku koło 40 stopni
+1 głos
odpowiedź 5 grudnia 2016 przez David Sundkikngs Obywatel (1,180 p.)
Może tak rozkręć obudowę przypatrz się co robią wiatraki przy włączaniu YT  bo moze to w jest przyczyna....
–1 głos
odpowiedź 5 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Coś o "flash" mowa w tym filmiku.

Nie jestem przekonany.A może pomoże ;)

https://www.youtube.com/watch?v=KBKNKM_i2Mk

Skoro wszystko posprawdzane(sprzęt,system) i jest ok.to cudów ni ma.

Można pokusić się jeszcze o sprawdzenie kompa pod innym systemem.
komentarz 5 grudnia 2016 przez neurito Nowicjusz (240 p.)
Na YT filmy są w HTML5
komentarz 5 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Dlategóż też użyłem słów,nie jestem przekonany ;)Bardziej zainteresowały mnie te słowa o przyspieszeniu sprzętowym i związek z filmami YT.

Szukamy przyczyn w "czymś co nie działa a niby jest sprawne,Twój komp".Jak na razie,to burzy mózgów tu nie widzę :)

Niewątpliwie,chętnie też się czegoś dowiem.

Pozdrawiam :)
komentarz 5 grudnia 2016 przez neurito Nowicjusz (240 p.)
Moja odpowiedź w żaden sposób nie miała być prześmiewcza czy obrażająca.   Ja to pisze prostolinijnie bo już nie mam siły na babranie się w tym i jeśli moja bezuczuciowa odpowiedź cię uraziła to bardzo przepraszam.
komentarz 5 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Nie obraziłem się.W żadnym przypadku.Tylko lubię odpowiedzi typu np.

Spróbowałem....niestety ale to nie jest to.Lub nie zauważyłem że w systemie jakiś czort zainstalował mi flasha który kolokwialnie pisząc,bruździ ;)

Wracając do tematu.

Próbowałeś uruchomić jakiegoś Linuksa Live i sprawdzić czy problem występuje?

Będziesz wiedział co bruździ,system czy sprzęt.
komentarz 6 grudnia 2016 przez tirith Mądrala (5,940 p.)
Nie zawsze. Youtube jak najbardziej jeszcze obsługuje FLV

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 820 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 797 wizyt
pytanie zadane 22 października 2022 w Offtop przez juampi Użytkownik (610 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 99 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2020 w PHP przez marcolo Obywatel (1,530 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,538 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...