• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Styl ubioru, czyli informatyk też może być modnie ubrany.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,021 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2015 w Offtop przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Jest wiele stereotypów na temat wyglądu i stylu ubioru informatyków, na pewno nie wzięły się z znikąd. Ale czy do końca tak jest? Jakie ubrania nosicie na co dzień w pracy, a jakie na spotkania z klientami? I czy sądzicie, że ubiór też ma wpływ na to jak postrzegają nas klienci?

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 maja 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)

Jak Cię widzą, tak Cię piszą

Mówi słynny cytat. ;)

Raczej na spotkania biznesowe powinno ubierać się w garnitur, chociaż ja na rozmowy chodzę w koszuli (ew. koszula + koszulka).

0 głosów
odpowiedź 14 maja 2015 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Ja z klientem, ani z nikim innym się nie widuję, bo pracuję zdalnie i wszystko załatwiam poprzez telefon i internet, więc mój ubiór wygląda tak jak mi wygodnie, czyli z reguły domowy dres i tyle. Ale w czasach gdy pracowałem w biurze to z reguły chodziłem też całkiem normalnie ubrany, czyli jeansy i jakiś swetr/bluza, a na ważniejsze spotkania ten swetr/bluzę zastępowała koszula i tyle. Ważne, żeby na te ważniejsze spotkania po prostu wyglądać schludnie, już nie trzeba zakładać garnitury, prawdę mówiąc mało kto to robi.
0 głosów
odpowiedź 14 maja 2015 przez niezalogowany
No ja jeszcze informatykiem nie jestem (mam prawie 15 lat ;)), ale rzeczywiście, zwykle się mówi, że noszą okulary i flanelową koszulę w kratkę. Ja o modę nie dbam, ubieram się jak popadnie, co w rączki wpadnie, tylko buty wybieram żeby fajne były ;) Wiem, nie powinienem się wypowiadać w tej sprawie, bo jestem za młody, ale przynajmniej coś dodałem od siebie ;)
0 głosów
odpowiedź 14 maja 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Odkąd zacząłem programować to buty NIKE poszły w zapomnienie i teraz mam takie bardziej elegancje, taka mała transformacja w programistę :D
komentarz 14 maja 2015 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Ja pracuje jako informatyk i buty nike ciągle mi towarzyszą.
komentarz 16 maja 2015 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
To smutne. Nie chce się rozstawać z moimi butami
0 głosów
odpowiedź 14 maja 2015 przez Wilczy Początkujący (280 p.)
Nie można dać się zaszufladkować i chodzić źle ubranym. Zadajcie sobie jedno pytanie, które powinno wam dać do myślenia. "Czy jeżeli ubiegałbyś/aś o lepsza pracę albo została zatrudniony w bardzo renomowanej firmie to czy chciałbyś polepszyć swój ubiór".

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 773 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2015 w Nasze projekty przez makoso Mądrala (7,380 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 601 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2016 w Nasze projekty przez Marcel Radek Użytkownik (840 p.)
0 głosów
11 odpowiedzi 999 wizyt
pytanie zadane 19 października 2015 w Grafika i multimedia przez niezalogowany

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...