• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[fedora 24] sterowniki Nvidia nie isntalują się

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
200 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
Pobrałem sterowniki do Nvidia ze strony producenta(GT 500M). Nadałem prawa +x i odpaliłem, akceptuję warunki i pojawia mi się error: Unable to find the kernel source tree for the currently running kernel(...)

System to Fedora 24 KDE(plazma). Na forach czytałem by zaktualizować kernel -> dnf update kernel, co też zrobiłem, ale dalej mi sie to pokazuje. Jakieś pomysł?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Spróbuj zainstalować linux-kernel-headers , make, gcc (poczytaj o zależnościach bo nie jestem w stanie podać wszystkich szczegółów)

Instalację sterownika najlepiej wykonuj tylko w konsoli z wyłączonym środowiskiem X

Co można jeszcze?fedora zapewne ma w swoich repozytoriach sterowniki nvidia,instalujesz tylko tą wersję odpowiadającą Twojej karcie .

według Twojego opisu to .

Version:375.20

Działam na Debianie ale myślę że instalacja sterowników rządzi się tymi samymi zasadami.

Myślę że trochę pomogłem :)
komentarz 4 grudnia 2016 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
Robiłem to, powinienem był w sumie napisać. Zainstalowałem Debiana właśnie po dlugich mekach z fedora i tam bez problemu mi poszło o.0 i to ten sam sterownik
0 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Jak już zainstalowałeś linux headers i nadal to samo, to pobierz, zmień inny sterownik nvidia, tylko poprzedni dokładnie odinstaluj.
komentarz 4 grudnia 2016 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
Nie było poprzedniego :p nie dało się zainstalować,  a ten difolotwy trza było dać do blacklisty
–1 głos
odpowiedź 4 grudnia 2016 przez k.wichura Pasjonat (19,870 p.)
komentarz 4 grudnia 2016 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
Różnica między fedora a Ubuntu?
komentarz 4 grudnia 2016 przez k.wichura Pasjonat (19,870 p.)
W tym przypadku spróbuj google.pl-> Unable to find the kernel source tree for the currently running kernel + fedora
komentarz 4 grudnia 2016 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
wiesz co, nie próbowałem. Od razu napisałem na forum bo lubie czekać na odpowiedź i czytać komentarze "użyj google" zamiast samemu to najpierw zrobić. Nie mierz  swoją miarą, proszę.
komentarz 4 grudnia 2016 przez k.wichura Pasjonat (19,870 p.)
Ja Cie oceniam(mierze) ?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 106 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 766 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 303 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...