• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dołącz do mojego masterminda!

Object Storage Arubacloud
0 głosów
410 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,400 p.)
edycja 3 grudnia 2016 przez ThePatrykOOO
Witam, mam na imię Patryk mam 16 lat, chodzę do I klasy liceum o profilu informatycznym. Od ponad roku programuję i nadal uczę się programować. Dużo się nauczyłem umiem dobrze 5 podstawowych technologii webowych, bootstrapa i c++. Poszukuję ludzi do mojego "masterminda" Jeśli nie wiesz co to jest obejrzyj to wideo: https://www.youtube.com/watch?v=vrlsSdXgnsc&t=0s . Chciałbym stworzyć grupkę 3-4 osobową, które:

-pasjonują się programowaniem, najlepiej programowaniem webowym(frontend lub backend)

-dobra znajomość języka angielskiego

-mają plany na przyszłość

-są ambitne, odpowiedzialne, można na nich liczyć, inteligentne :)

Dlaczego chciałbym stworzyć mastermind?

Głównie dlatego że praktycznie nikt z mojego otoczenia nie interesuje się programowaniem? Po obejrzeniu tego nagrania, stwierdziłem że trzy głowy do myślenia to nie jedna. Chciałbym się czegoś nauczyć od ciebie i nawzajem. Wymieniać się poglądami, rozmawiać o nowych technologiach, planach na przyszłość, wymieniać się poglądami, szukać inspiracji itp.

Jak wyglądały by spotkania?

Na początku chciałbym abyśmy się najpierw poznali lepiej, więc tych spotkań było by więcej. Rozmowy by trwały mniej więcej 1-2 godzin przez skype lub discord. Obowiązkowo żeby to była rozmowa głosowa niekoniecznie z kamerką, czat odpada. Omawialibyśmy kilka punktów które warto poruszyć.

Jak się zgłosić?

Możesz napisać do mnie na maila: pfilipiak00@gmail.com lub w wiadomości prywatnej na forum
komentarz 3 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Jak mówiłem nie twierdzę, że nie przyniosło to efektu - napisałem, że to tylko moje osobiste zdanie. 2 godziny na miesiąc to mało, myślałem, że chcesz częściej się "spotykać". Dalej jednak twierdzę, że wolałbym te dwie godziny poświęcić na rozmowę z osobą, która konkretnie mogłaby mnie rozwinąć w dziedzinie na której chcę się skupić (np. wybrany język, framework) niż na ogólnych rozmowach o przyszłości, które w zasadzie do niczego nie doprowadzą - to jest dla mnie jednorazowe pytanie np. tak jakbyś mnie teraz zapytał czym chcę się zajmować w przyszłości, odpowiem Ci czym i dlaczego i to na tyle w tym temacie, dyskutowałbym chętnie w kwestiach które faktycznie mnie interesują, w tych których chcę się konkretnie rozwijać. Być może zbytnio upraszczam albo pomijam niektóre kwestie, dlatego zaznaczam, że to jest tylko moja skromna opinia.

Zupełnie przy okazji: jeśli chcesz sobie czasem luźno pogadać to możesz wpaść na nasz kanał IRC, czasem można ciekawie porozmawiać albo uzyskać pomoc. I często siedzą tam właśnie konkretne osoby, które pasjonują lub zawodowo zajmują się programowaniem.
komentarz 3 grudnia 2016 przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,400 p.)
Uważam że dzięki takim spotkaniom możesz: poznać nowych ludzi, szukać inspiracji i pomysłów. Rzadko kiedy ale wchodzę tam na czat, ale to nie to samo co rozmowa.
komentarz 3 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Z tym akurat się zgodzę, z pewnością możesz kogoś poznać i finalnie próbować coś razem stworzyć, ale nie jest to też łatwe - przykładowo jeśli ty jesteś frontendowcem i przyjdzie do Ciebie drugi frontendowiec to nawet jakbyście się super dogadywali to ze zrobieniem jakiegoś fajnego projektu w postaci serwisu internetowego może być bez backendowca problem.

Jednak próbować warto, sam na początkach naszego forum poznałem całkowicie przez przypadek osobę, z którą kontakty utrzymuję ciągle, znamy się już "w realu", myślę że dobrze się dogadujemy, mamy jakieś tam plany i wspólne projekty. A zaczęło się przez głupi komentarz, kompletnie niezwiązany z programowaniem, na który jeden drugiemu odpisał (pozdrawiam Hubercie :D).

Także ten, nie żebym się tu chwalił, chciałem po prostu podać przykład, że da się faktycznie poznać kogoś fajnego i tego też Ci życzę. Swoim pierwszym komentarzem chciałem tylko delikatnie zasygnalizować, że gdy już widzę taki temat z jakby nie patrzeć konkretną propozycją to chętnie zobaczyłbym też czym konkretnie osoba zapraszająca jest zainteresowana, i tylko tyle, a wyszła nam całkiem sporawa dyskusja :)
1
komentarz 3 grudnia 2016 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
Pamiętny post, jednego z użytkowników forum o tym w co gramy, udzielone przez nas 2 takie same odpowiedzi "w nic", setki godzin spędzonych przy projektach. Akurat Arku zamiast kolejnego fronta ja mu życzę znaleźć osoby z backendu, sam wiesz jak potrafimy uzupełniać swoją wiedzę i to jest właśnie fajnie. Z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć (zapewne nie tylko ja), że im więcej osób, tym ciężej zorganizować wszystkie spotkania. Fajne, że coś robisz, a z dodatkowymi ludźmi zawsze lepiej idzie. Powodzenia ;)
komentarz 3 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Potwierdzam, nasze trafienie na siebie było całkowicie przypadkowe, ale trafiliśmy idealnie pod chyba każdym względem (w mojej opinii przynajmniej, nie wiem czy potwierdzisz :p).

Akurat Arku zamiast kolejnego fronta ja mu życzę znaleźć osoby z backendu

O tym własnie jest cała moja dyskusja - ja w zasadzie nie wiem kogo mu życzyć, gdyż nie wiem czym się zajmuje, kogo szuka. Stąd napisałem, że moim zdaniem warto byłoby się precyzyjniej określić niż tylko powiedzieć, że szuka się kogoś do ogólnego pogadania i wspólnego rozwoju. Jest szansa trafienia na kogoś idealnie, los może być różny, ale być może gdyby precyzyjniej określił, że np. szuka kogoś kto pisze w PHP żeby zrobić razem projekt, albo szuka programisty JS żeby się wzajemnie uczyć to może znalazłby kogoś bardziej konkretnie skierowanego - ja osobiście bym tak do tego podszedł.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 grudnia 2016 przez Sławek Obywatel (1,270 p.)
Dziwny zbieg okoliczności, oglądnąłem sobie wcześniej ten filmik chwilę pózniej wchodzę na forum patrzę na tytuł posta i myślę sobie "już to gdzieś słyszałem" wchodzę a tu proszę, niespodzianka, niech Bill Gates będzie z tobą!(też bym chciał żeby ze mną był w mastermindzie ale no cóż od czegoś trzeba zacząć..)
komentarz 3 grudnia 2016 przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,400 p.)
Nie no raczej Bill Gate nie będzie należał do mojego teamu XD :D
komentarz 3 grudnia 2016 przez Sławek Obywatel (1,270 p.)
do mojego raczej też nie więc trzeba zacząć od innych ludzi masz już kogoś w swoim mastermindzie?
komentarz 3 grudnia 2016 przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,400 p.)
Nie, dopiero planuje coś takiego zrobić. Słyszałem o tym wcześniej ale nie zwróciłem na to szczególnej uwagi i też nie wiedziałem z bardzo na czym to polega. Dopiero po obejrzeniu tego materiału stwierdziłem że warto coś takiego stworzyć.
komentarz 3 grudnia 2016 przez Sławek Obywatel (1,270 p.)
też bym musiał poszukać kogoś do swojego mastermindu...no cóż owocnych poszukiwań!
komentarz 3 grudnia 2016 przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,400 p.)
Wzajemnie, stwierdziłem że takich ludzi powinno się szukać w odpowiednich miejscach takich jak to forum.

Podobne pytania

+5 głosów
2 odpowiedzi 685 wizyt
+4 głosów
1 odpowiedź 249 wizyt
pytanie zadane 18 czerwca 2020 w Nasze projekty przez BIREXD Obywatel (1,180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 424 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2017 w Visual Basic przez Honter Użytkownik (690 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...