• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Python - zadanie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
349 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2016 w Python przez GUNJack Użytkownik (520 p.)
Witam !

Mam problem z zadaniem domowym, mianowicie mam stworzyć kilka klas zależnych od siebie, i nie wiem jak je ze sobą właśnie związać.

https://paste2.org/yCb48WKv

W tym zadaniu chodzi o to że jak mam zrobić tak jakby listę zakupów od siebie zależną, czyli np jak chciałbym kupić wiertło od wiertarki to nie mogę bo nie posiadam wiertarki, dopiero po zakupie wiertarki będę mógł kupić do niej wiertarkę tak samo z akumulatorem, albo żeby kupić śrubki muszę najpierw kupić śrubokręt i tak dalej. I muszę to zrobić przy wykorzystaniu funkcji logicznych i szczerze nie mam pojęcia jak to zrobić.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
wybrane 3 grudnia 2016 przez GUNJack
 
Najlepsza
Wrzucasz wszystkie instancje do słownika, jeśli którejś z instancji nie ma w słowniku to nie możesz kupić np śrubek
komentarz 2 grudnia 2016 przez GUNJack Użytkownik (520 p.)
A mógłbyś to zaprezentować w samym kodzie, przepraszam ale jestem początkujący i nie powiem ale nie wiem jak to zrobić.
komentarz 2 grudnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)

Bawisz się w klasy, a nie znasz słowników? Tutaj masz tutek do tych słowników 

https://www.tutorialspoint.com/python/python_dictionary.htm ( tutaj jest wykorzystany Python2 ) 

Co do kodu to masz mini przykład:

dict ={}
dict["wiertaka"] =  Wiertarka()

if "wiertarka" in dict:
   rob sobie cos tam

 

komentarz 3 grudnia 2016 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
`Narzedzia` - raczej `Narzedzie` - nazwa klasy to liczba pojedyncza. Jak tworzysz jeden obiekt to nie robisz `x = Wiertarki()` bo robisz tylko jedna wiertarke. Zastanow sie w ogole czy do czegokolwiek sa Ci potrzebne te wszystkie klasy, a nie np. sama klasa Narzedzia i w niej atrybut `rodzaj`.
komentarz 3 grudnia 2016 przez GUNJack Użytkownik (520 p.)
Oczywiście że nie są potrzebne, ale ćwiczenie miało na celu wykorzystywać klasy w celu czysto ćwiczeniowym, nawet jeżeli jest to w 100% zbędne, chodzi o naukę ich wykorzystywania :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 430 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2020 w Python przez qwert 100 Obywatel (1,250 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 925 wizyt
–3 głosów
1 odpowiedź 268 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2016 w Python przez Jakub Śliż Użytkownik (940 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...