• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia informatyczne zaoczne, matura z informatyki czy matematyki?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,225 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Radeksto Nowicjusz (120 p.)
edycja 29 listopada 2016 przez Radeksto
Witam, po trzech latach przerwy od nauki (matura zdana), zdecydowałem się iść na studia informatyczne. Więc w następnym roku chciałbym poprawić wyniki na maturze z matematyki i angielskiego na 90 %. Oraz dodatkowo wziąć jakiś przedmiot już pod studia czyli informatyke lub fizyke. I tu własnie nie wiem co robić, ponieważ z fizyki nigdy nic nie kułem, a nauczyciele jakich miałem od informatyki w szkole pozostawiają wiele do zyczenia ( na lekcjach każdy robił co chciał). Wiec praktycznie tego i tego musiał bym się zacząć uczyc od podstaw. I tu jest moje pytanie. Co polecacie, czego jest się łatwiej nauczyc na własną ręke a co mi się już bardziej przyda na studiach? Jak jeszcze powinienem się przygotowywać? Średnio bedę 3 godzinny dzienie poświęcał na naukę.  Jedyne co z informatyki robiłem na własną ręke to podstawy C++ ponieważ jestem szczęsliwym posiadaczem symfonii. Z góry dzięki za odpowiedzi.
komentarz 28 listopada 2016 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)
Wstukaj w wyszukiwarkę forumową "studia". Było już tutaj bardzo dużo podobnych tematów. Myślę, że jak trochę poczytasz, to zauważysz, że pewne wypowiedzi się powtarzają i będzie Ci łatwiej zdecydować. Im większa liczba poznanych wypowiedzi, tym lepiej.
2
komentarz 29 listopada 2016 przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)
Nie zaszkodziłoby poduczyć się polskiego :)

Just sayin' :)
komentarz 29 listopada 2016 przez playerony Pasjonat (15,240 p.)
Zamiast kuć do jakieś matury to większy pożytek będzie z ogladania eTrapeza szczerze mówiąć. Matma w szkole średniej, a na studiach to dwa inne światy, aczkolwiek czasami się one zazebiają, ale jak już to tego dojdzie to wykładowca dopowie to co trzeba :)
komentarz 29 listopada 2016 przez klakierr Początkujący (370 p.)

widoczne nauczyciele j. polskiego również pozostawiają wiele do rzyczenia :D sorry za offtop :P

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 listopada 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
IMHO zdecydowanie łatwiej jest osiągnąć jakiś sensowny wynik z infy niż z matmy /fizyki. Wystarczą ci podstawowa znajomość c++ (kilka funkcji i kontenerów z biblioteki standardowej) i raczej podstawowa znajomość excela / Accessa . Ew. z tego co wiem pula języków się trochę poszerzyła wiec być może któryś ci bardziej odpowiada. Jeśli jednak byś chciał wybrać coś z myślą o przygotowaniu na studia... to taka znajomość jakiegoś języka w zasadzie nic nie znaczy. Znacznie cenneijsza jest matma / fiz. ale to już ofc znacznie więcej roboty.
komentarz 29 listopada 2016 przez Radeksto Nowicjusz (120 p.)
Ok. Dzięki za odpowiedz.
0 głosów
odpowiedź 29 listopada 2016 przez ribeiro Stary wyjadacz (11,440 p.)

1. Na studia informatyczne na uniwersytetach łatwo się dostać z bardzo małym wynikiem, jeszcze parę lat temu na UJ prawie bez wyniku:) Nie wiem po co chcesz żyłować maturę jeszcze raz i to na 90%.

wiele do rzyczenia 

2. A o podstawie z polskiego nie myślałeś? 

1
komentarz 29 listopada 2016 przez Radeksto Nowicjusz (120 p.)
Hah no rzeczywiscie trzeba sobie przypomnieć j.polski.  :) Ale w takim razie jak powinienem sie przygotować pod studia informatyczne. Czas i chęci do nauki mam. Wiec wolałbym jakos wykorzystać ten czas.
0 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2016 przez fikumiku Początkujący (360 p.)
Informatyka i matematyka są chyba wymienne

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 645 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 268 wizyt
–1 głos
0 odpowiedzi 527 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...