• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

linux nie wchodzi w stan instalacji lub wlaczenia

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
423 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2016 w Systemy operacyjne, programy przez mike287 Nowicjusz (160 p.)
hej,

mam problem z instalacja linuxa, nie chodzi o techniczne problemy, to wszystko raczej jest proste.

Mam linuxa i na plycie i na pendrive i sa prawidlowo nagrane, sprawdzalem to na innym komputerze i normalnie wchodzi w instalacje.

 

Na moim laptopie mam zainstalowanego win10, chcialem linuxa miec jako drugi system :
CPU : Intel Core i5
RAM : 12GB
Graphics : Nvidia GeForce GTX960M

gdy daje instalacje albo wlaczenie z nosnika po chwili ladownia system przestaje odpowiadac, screen jak na zdjeciu

http://i1243.photobucket.com/albums/gg558/squiffyk7/Ubuntuscreen.png

nie wiem jak to obejsc, przeszukalem rozne fora z tego co zauwazylem to ludzie mieli jakies problemy gdy nvidia byla karta graficzna, ale nie ma pewnosci. Czyli odpalam instalke, ubuntu zaczyna ladownaie i przestaje odpowiadac... nie wiem co moze byc przyczyna...

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 28 listopada 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Cześć.

Na tym etapie trochę trudno pomóc.

Takie pytania się nasuwają.

1 Czy to się dzieje przy próbie instalacji z płyty?(może napęd ma problem z odczytem)

2 Czy to się też dzieje przy próbie instalacji z pena?

3 Czy próbowałeś uruchomić system wybierając z wyświetlonego menu "tryb Live"

5 Istnieje czasem złudzenie że instalator się zawiesił,może należy poczekać cierpliwie z dwie minutki?

6 Może należy wypróbować inne distro np.Mint

7 Jaka wersja Ubuntu? (nie napisałeś,a to może być ważne dla tych którzy chcą Ci pomóc i borykali się z podobnym problemem)

Jak widzisz trudno odpowiedzieć rzeczowo widząc ten screen.Zastanawiające są te trzy czerwone kropki, sygnalizują że jakiś proces postępuje.

To by było na tyle.Jakoś to trzeba ruszyć :)
komentarz 28 listopada 2016 przez mike287 Nowicjusz (160 p.)
Dzieki za odp, a wiec:

 

Na punkty 1-2 probowalem z plyty i z pena, dwa sposoby dzialaja na starym laptopie...

Pkt 3 - tak samo sie dzieje jak na screenie.

Czekalem ponad 30min wiec srednio, dzieje sie jak na screenie, laduje i totalnie sie zatrzymuje, probowalem ba starszych wersjach ubuntu 13, taki sam rezultat. Przed momentem probowalem z xubuntu16.04 i dalej tak samo z roznica ze przy xubuntu zamiast kropek ladowania jest kreska krecaca sie w kolko i zwyczajnie po kilku obrotach sie zatrzymuje...
0 głosów
odpowiedź 28 listopada 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Przełącz się skrótem w tryb tekstowy, aby można było zobaczyć komunikat błędu, coś w ten sposób. http://www.mblog.boo.pl/artykul-39-domyslne-uruchamianie-ubuntu-w-trybie-tekstowym.html
0 głosów
odpowiedź 28 listopada 2016 przez mike287 Nowicjusz (160 p.)
wyglada to tak :

http://www.tecmint.com/wp-content/uploads/2016/04/Ubuntu-16.04-Boot-Screen.png

potem

http://i1243.photobucket.com/albums/gg558/squiffyk7/Ubuntuscreen.png

i komputer sie zawiesza, musze z guzika go wyłączać. Nie mam komunikatu o błędzie... nic, zwyczajnie sie zawiesza. Probowałem na Ubuntu 16.04 Xubuntu 16.04, wczesniej na ubuntu 13 i 14
komentarz 28 listopada 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Dużo to nie mówi sam wpis z gruba. A sprawdzałeś czy ruszy do Live CD obraz ISO Ubuntu 16.10? Wpisałem w google podobną konfiguracje do Twojego laptopa + Ubuntu 16.10 i nie było problemów z rozruchem. Być może jakiś sterownik nie pasować, a 16.10 ma zawsze te nowsze wgrane.
komentarz 28 listopada 2016 przez mike287 Nowicjusz (160 p.)
dowiemy sie za 25 minut,
komentarz 28 listopada 2016 przez mike287 Nowicjusz (160 p.)
Bez zmian... Zawiesza sie w innym punkcie ale tak samo... Nie wiem w biosie nie ma za wiele co zmienic...
komentarz 28 listopada 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Wypróbuj inne distro.Wspomniany wcześniej Mint lub Debian albo Manjaro.

Nie chodzi o to,że masz od razu instalować,wykorzystaj opcję (without installing) .

Chodzi o wykrycie problemu.Po wykryciu  zainstalujesz To co Ci będzie pasowało.

Czy Windows na tym sprzęcie "chodzi" bez zarzutu? (czy występują np.jakieś losowe zwiechy systemu)?
komentarz 29 listopada 2016 przez mike287 Nowicjusz (160 p.)
sorry ze dopiero teraz... probowalem na mincie tez powtorka z rozrywki
komentarz 29 listopada 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Cześć.

A jak windows,śmiga,czy coś kuleje?
komentarz 29 listopada 2016 przez mike287 Nowicjusz (160 p.)
Chodził ok, zrobilem format wczoraj nawet i dalej bez zmian. Zastanawia mnie czy nie zrobic formatu jeszcze raz i w momencie gdy nie bedzie systemu totalnie, nie sprobowac z linuksem, ale to tez nie rozwiazanie...
komentarz 29 listopada 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Format,czyli reinstalację Windowsa wraz z formatowaniem dysku.Z płyty czy partycji recovery.Pytania są z pozoru dziwne.Szczegóły są ważne.
komentarz 29 listopada 2016 przez mike287 Nowicjusz (160 p.)
robilem format dysku i wgrywalem wina z pendriva, nie wiem czemu ale nie moge wejsc tez w recovery a mam windowsa na ukrytej partycji ale nic sie nie dzieje gdy daje F9. Mam asusa GL552VW
komentarz 29 listopada 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
edycja 29 listopada 2016 przez marko
Zainteresuj się informacjami w BIOSie.Coś masz na disabled(recovery)

Interesujące mogą być też inne ustawienia które prawdopodobnie należy przeanalizować.

Wykluczam usterkę sprzętu,skoro instalka windowsa przebiegła bezproblemowo.

Może analiza tego coś Ci pomoże.Ustawienia BIOSa

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/GL552VW/0415_PL10549_GL552VW_A.pdf

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 162 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 813 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Test010 Nowicjusz (160 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 269 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Adusiek Użytkownik (660 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...