• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Za ile kupie taki komputer?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
240 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez PurpurowaZyrafa Nowicjusz (220 p.)
Za ile kupie komputer (Nie gotowca), na którym pójdą mi wszystkie gry, minimum na srednich wymaganiach? Prosze wliczyc cene systemu i monitora.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 27 listopada 2016 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)

Na oko strzelam +/- 3000zł. Wszystko zależy od rozdzielczości Twojego monitora. Mówię tu o 1080p. Radzę wejść rozejrzeć się na tej stronie. Po wejściu w odpowiedni model masz FPS dla najnowszych tytułów w danym roku premiery karty graficznej. Warto jeszcze zajrzeć na PurePC. Tutaj masz zestawy, które są sensownie złożone.

PS. Co rozumiesz przez słowo "gotowiec"? Chcesz kupić komputer, który nie jest gotowy? Czy masz na myśli, że chcesz samemu złożyć? o0

komentarz 27 listopada 2016 przez PurpurowaZyrafa Nowicjusz (220 p.)
Dzięki za odpowiedź. Pewnie znajdzie się ktoś kto mi poda link do komputera z allegro... Nie chce go sam składać, tylko wybiorę części, po czym złożą mi go osoby u których kupie sprzęt.
komentarz 27 listopada 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Nawet taniej się uda chyba. O gotowca mu chyba chodziło o złożony komputer z saturna/media markt itd.
komentarz 27 listopada 2016 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)
Moim zdaniem lepiej jest zaznaczyć "gotowiec z Allegro", bo to ma negatywne konotację, ale "gotowiec" już nie. Przynajmniej nie dla mnie.

Gdy zamówisz części na Morele, a przy zamówieniu wpiszesz kod z PurePC to złożą za Ciebie za 1zł i wyślą za darmo. Kupować u jednych, a innym płacić ekstra za złożenie. Szczegóły na dole strony, którą podałem.
komentarz 27 listopada 2016 przez PurpurowaZyrafa Nowicjusz (220 p.)
Mówiąc o składaniu miałem własnie na myśli tą stronę.
+1 głos
odpowiedź 27 listopada 2016 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Tak z jakieś 3 tyś złotych musiałbyś liczyć na komputer + tysiąc na system i jakiś monitor (choć monitor 18,5 cala kupisz już za 300 zł)
komentarz 27 listopada 2016 przez PurpurowaZyrafa Nowicjusz (220 p.)
Ale chyba nie każdy monitor się nadaje. Być może się myle.
komentarz 27 listopada 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Dlaczego się nie nadaje. Czy osobie, która coś tam pogrywa w jakieś wiedźminy czy inne potrzebny monitor ips lub 144hz? Taki podstawowy 75Hz, TN kosztuje 400-500 zł.

Systemem może być jakiś linux.
+1 głos
odpowiedź 27 listopada 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Możesz zaoszczędzić na taniej obudowie, płycie głównej, nagrywarce, markowej klawiaturze i myszce. A skupić się na dobrym procesorze powiedzmy i5 6400, 2x8GB RAM DDR4, Zasilacz Cheiftec 650W, karta graficzna GTX 1050 nVidia.
komentarz 27 listopada 2016 przez PurpurowaZyrafa Nowicjusz (220 p.)
Odliczamy klawiature, myszke, głosniki. A tańsza płyta główna =/= gorsza płyta głowna?
komentarz 27 listopada 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Nie, płyta to w głownej mierze ilość urządzeń peryferyjnych, sekcje zasilania, możliwość OC (chipset) i możliwość rozbudowy w przyszłości.

niemniej płyta za 350 zł a za 1300 niewiele się różni po za designem.
+1 głos
odpowiedź 27 listopada 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.

Moim zdaniem najlepiej się wybrać do odpowiedniego serwisu/sklep.

Mówisz w jakiej cenie chcesz się zmieścić.Razem z serwisantemdojdziecie do optymalnego rozwiązania.

zalety to.

Fachowo dobrane i poskładane komponety.

Gwarancja i spokój że jak wrócisz do domu obędzie się bez niespodzianek.

W razie czego wiesz gdzie uzyskać pomoc,wsparcie techniczne i ewentualnie złożyć reklamację.

Jestem zwolennikiem "bezpośredniego kontaktu"Widzę co kupuję.Alledrogo nie przemawia do mnie jakoś w tym temacie.

Z moim skromnym zdaniem

Pozdrawiam.

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 249 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 124 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 498 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...