• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co robić? Jak żyć? Cel?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
413 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez UNM4SKED Nowicjusz (180 p.)
Cześć wszystkim na początku przybliżę wszystkim moją osobę, więc jestem studentem 2 roku informatyki, ogólnie mam się za lenia który lubi dużo spać i który niskie ma o sobie zdanie.

A teraz przechodząc do sedna mam problem, problem pewnie który był tu poruszany pewnie kilkukrotnie na pewno, a więc jestem w takiej części swojego życia w której nie wiem co robić, jak to dalej zaplanować, nie ukrywam że bardzo chcę być informatykiem, w sumie bardzo często marzę przed snem o tym jak fajnie by było już być naprawdę na poważnie w tym zawodzie, programowałem już w dużej ilości języków(C/C++,Python,PHP,Java,C#,JS/HTML/CSS,MySQL,Assembly) ponadto znam algorytmy i struktury danych w sumie to co jest na studiach. Mimo iż programowałem w tych językach niezbyt długo nie czułem jakieś "frajdy" czegoś takiego jak "O KURDE TEN JĘZYK JEST KOZACKI " czegoś takiego co daję Ci power żeby w nocy siedzieć nad tym i się w tym zagłębiać w 100% !  Bardzo zazdroszczę moim kolegom z roku którzy mają to za sobą, którzy mają tą swoją technologię  i wiedzą czego chcą. Chyba jak na razie jest to moje największe  marzenie żeby znaleźć tą swoją technologię którą będę nią tak zajarany w kosmos. Wiem , że chcę programować ale nie wiem w czym. Nie ukrywam ,że chciałbym już zacząć pracę no ale jaki to ma sens pracować np. w tej Javie (jakbym już ją dostał) gdy będę się z tym męczył zamiast mieć z tego przyjemność.  Nie proszę was żebyście mi powiedzieli w czym mam programować, raczej chcę żebyście podzielili się ze mną jak to z wami było, jak znaleźliście tą swoją technologię, a może podpowiedzieli coś z jakąś technologią, liczę na waszą opinię. Jeśli dotrwaliście do końca tego posta to serdeczne dzięki ,że chciało się wam to czytać, pozdrawiam serdecznie.
1
komentarz 26 listopada 2016 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
Język to tylko narzędzie, trzeba dobierać z rozsądkiem. "kozackie" to mogą być rzeczy które tworzysz, na tym to polega.

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 26 listopada 2016 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Ja miałem tak że pewnego szaro-burego dnia 2 lata temu przysiadłem do PHP i odpaliłem się od pierwszego echo "hello world". Naturalnie po 2 latach mój arsenał technologii webowych się poszerzył i powiem Ci że same języki nie dają mi jakiejś mega super frajdy, oczywiście stały się moim hobby, ale największą frajdę daje mi to co tworzę za pomocą tych języków :) Nie siedzę po nocach dlatego że język jest taki mega zajebisty, siedzę bo nie działa jakaś funkcja i jak ją naprawię to wtedy czuje się jak młody bóg :)  Twoje pytanie sprawiło że zamiast iść spać to siedzę i rozmyślam nad moim mindsetem :D  Moją prawdziwą pasją jest gra na gitarze i jest tu pewna analogia. Sama gitara jest fajna, lubię ją, lubie jak wygląda i co można za jej pomocą robić. Gmeranie paluchami po gryfie nie sprawia przyjemności, ba sprawia nawet ból! Przyjemność daje dopiero efekt w postaci muzyki i poczynionego postępu. Pozdrawiam i życzę wejścia na właściwie tory!
0 głosów
odpowiedź 26 listopada 2016 przez Blacha Mądrala (5,960 p.)
U mnie, po latach programowania padło na C++. Wcześniej skupiałem się na Javie, dałem się złapać na multiplatformowość ( a wówczas uważałem C++ taki nie jest). A moim mokrym snem jest Assembler ale z jasnych przyczyn pozostaje on w sferze rozrywki a nie głównego narzędzia.

Dlaczego wybrałem C++? Najbardziej podoba mi się to że kod jest przewidywalny, mniej więcej wiem jak wyglądać będzie jego finalna, maszynowa forma. Pozwala mi to szybko rozwiązywać błędy, analiza kodu jest prosta i łatwiej dokonać optymalizacji.

Ostatnio również trochę grzebie w HTML,CSS i JS gdyż uznałem że jest to najszybsza metoda na uzyskanie wizualnych efektów i łatwy sposób na proste narzędzia pod projekt np. edytor map do prostej gry 2D. No jak dotąd więcej było przekleństw niż kody a to za sprawą tego, że JS jest tak różny od C++ a podejście obiektowe było nie najlepszym pomysłem.

Ale jakby się sprawdziło to maiłbym C++ do tworzenia aplikacji i HTML,CSS,JS to tworzenia aplikacji pomocniczych (edytor map, podgląd grafiki, itp).
0 głosów
odpowiedź 26 listopada 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Ja skakałem po różnych językach do czasu gdy uświadomiłem sobie że najmocniej chciałbym tworzyć aplikacje mobilne. Na początku też byłem zniechęcony do Javy przez stereotyp że "jest wolna". Może rzeczywiście nie dorównuje C++ ale w gruncie rzeczy tylko gier się przez to nie pisze a zwykłe programy działają ok, (przykład Android Studio). I tak od roku już programuję w Javie na Android. Pomyśl co chciałbyś pisać, jakiego typu programy, na co i wtedy poszukaj technologii która to umożliwia i tego się naucz.
0 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2016 przez fikumiku Początkujący (360 p.)
Myślę, że z czasem przyjdzie do ciebie sama odpowiedź ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 132 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2016 w Offtop przez sekut1626 Obywatel (1,210 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 730 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 481 wizyt
pytanie zadane 3 października 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Eimens Maniak (69,240 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...