• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

jeden z klawiszy nie działa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
416 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez Kuba321 Użytkownik (730 p.)
Witam!

Posiadam klawiaturę mechaniczną Optimus SA 6251 na DIN, połączoną z moim pecetem za pomocą przejściówki na PS/2. Od jakiegoś czasu nie działa jeden klawisz, przy czym są one różne. Kiedyś nie działał shift innym razem H, jeszcze innym "< ,". Obecnie nie działa dziewiątka. Chciałbym się zapytać, gdzie może być usterka.

Pozdrawiam

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 listopada 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
wybrane 26 listopada 2016 przez Kuba321
 
Najlepsza
Spróbuj wyczyścić porządnie styki we wtyczce DIN (mogą istnieć jakieś rezystancje na stykach).Sprawdź czy nie ma luzów w gnieździe komputera.

Sprawdź kabel połączeniowy przetarcia,widoczne nadłamania,naciągnięcia izolacji

Jeśli masz możliwość zmień przejściówkę przynajmniej na czas testów.

I na koniec,sprawdź klawiaturę wraz z przejściówką na innym kompie.

Powodzenia
komentarz 26 listopada 2016 przez Kuba321 Użytkownik (730 p.)
Klawiatura sama, nie wiedzieć czemu zaczęła działać, kiedy przytrzymałem przez dłuższy czas shift i dziewiątkę. Może to ze względu na jej wiek - ma 25 lat :)
komentarz 26 listopada 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Datowałem ją na tyle lat :)

Dlatego powstał wcześniejszy wpis.Ciekawi mnie czy to wykonałeś.

Jakoś ten shift i dziewiątka mnie nie przekonuje.Ale dobrze że klawiatura działa.

Pozdrawiam :)
komentarz 26 listopada 2016 przez Kuba321 Użytkownik (730 p.)
Podłączałem ją do innego komputera, trochę bardziej z epoki ale dziewiątka nie działała. Styki również przeczyściłem, ale i to nie pomogło, a że innej przejściówki nie mam, to jej awarii akurat wykluczyć nie mogłem. Mimo to serdeczne dzięki za odpowiedzi, mam nadzieję, że się komuś przydadzą ;)
0 głosów
odpowiedź 22 listopada 2016 przez Szymon Polaczy Obywatel (1,660 p.)
Powiem wprost nie znam się jakoś super na klawiaturach mechanicznych, lecz myślę że usterka może się kryć w switchach.

Może jakoś coś ci tam wpadło i coś blokuje. Nie wiem, mam nadzieję że chociaż troszeczkę pomogłem.
komentarz 22 listopada 2016 przez Szymon Polaczy Obywatel (1,660 p.)
Myślę że nie jest to raczej usterka na złączu, ponieważ gdyby było coś na złączu to raczej nie działałaby cała klawiatura.

Nie wiem również czy może nie zalałeś kiedyś tej klawiatury, bo jeżeli tak to jest szansa że gdzieś na płytkach zalęgła się wilgoć. A wiadomo klawiaturą ruszasz więc raz zebrana wilgoć ląduje w jednym miejscu zakłócając ten i ten sygnał a raz wilgoć ląduje tam i zakłóca tamten sygnał.
0 głosów
odpowiedź 22 listopada 2016 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Wpadło ziarnko słonecznika i się przesuwa między klawiszami

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 199 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 124 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2015 w C i C++ przez dartek Początkujący (300 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 450 wizyt
pytanie zadane 2 października 2015 w Offtop przez niezalogowany

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...