• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wymiana podzespołów

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
543 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez sutekbro Nowicjusz (220 p.)
Witam, może głupie pytanie ale chciałbym się dowiedzieć co powinienem ulepszać, że tak powiem w pierwszej kolejności. Chciałbym co jakiś czas ulepszać dany podzespół i nie wiem od czego zacząć, co z mojego komputera jest najbardziej przestarzałe oraz czego wymiana w pierwszej kolejności da największe efekty.

 

Typ procesora    DualCore AMD Athlon 64 X2, 2600 MHz (13 x 200) 5000+

Nazwa płyty głównej    Gigabyte GA-M56S-S3  (4 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

Karta wideo    NVIDIA GeForce GT 430  (2 GB)

Dysk fizyczny    ST3320418AS ATA Device  (320 GB, 7200 RPM, SATA-II)

System operacyjny    Microsoft Windows 7 Professional

Ram     4 GB
komentarz 20 listopada 2016 przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
a jakie masz fundusze na modernizacje bo ja bym wszytko wymienił XD
komentarz 20 listopada 2016 przez sutekbro Nowicjusz (220 p.)
Myślę, że z miesiąca na miesiąc tak po 1000zł. I dlatego chciałbym wiedzieć co w pierwszej kolejności
komentarz 20 listopada 2016 przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
no to ja bym wymienił płyte głowną i procesor a jeżeli by ci starczyło kasy no to jeszcze pamięć ram

8 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 listopada 2016 przez Bielson Użytkownik (540 p.)
Ja bym się wziął za wymianę procesora. Amdki są tanie, ale lepiej byś zrobił na wymianie całej płyty z prockiem i ramem, w ostateczności płyta pod ddr2 i porządny Dual core lub 4 rdzeniowiec.
0 głosów
odpowiedź 20 listopada 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Może napisz jakie fundusze chcesz przeznaczyć na modernizację.

Ktoś może Ci napisać zostaw to tak jak jest i kup coś nowszego,np. płyta na Intelu ;)

Ze specyfikacji

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-m56s-s3_1x/specs/

wynika możliwośc zwiększenia RAM ale to "stare" DDR II //mieszane uczucia mną targają.

Proponuję by inni wypowiedzieli się.

Można pamięć,można dysk,można grafikę,prawdopodobnie zasilacz o większej mocy.

Suma tych wszystkich czynników,stawia znak zapytania,czy warto wydać kasę?
komentarz 20 listopada 2016 przez sutekbro Nowicjusz (220 p.)
1000zł z miejsca i ewentualnie kolejne jakieś rzeczy w nastepnych miesiacach.
0 głosów
odpowiedź 20 listopada 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
Wszystko trzeba wymienić jak już bo jest stare
0 głosów
odpowiedź 20 listopada 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
Jakie masz fundusze na wymianę ?
0 głosów
odpowiedź 20 listopada 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 20 listopada 2016 przez jpacanowski
Heh, ciekawe że wszyscy wypowiadający się sugerują wymianę wszystkiego, twierdząc że wszystko jest już stare. Syndrom najnowsze-najlepsze-kult? Ludzie, to procesor dwurdzeniowy. Mój kolega ma Core 2 Quad i jest wręcz zadowolony z tego komputera - kupił sobie tylko nowszą kartę graficzną - jest fanem Fallout, i na tym komputerze projektuje też układy elektroniczne. Jest elektronikiem. Autor pytania nawet nie napisał w jakim celu chce ulepszyć komputer, nawet nie wiadomo czy będzie grał w gry komputerowe czy może pisał sobie na nim CV, słuchał muzyki i przeglądał internet. Jeśli nie gra to na nic mu ten nowy komputer jeśli nie wykorzysta jego potencjału a już za 2 lata będzie znowu "stary". Odpowiadając, nie wiem jaki jest cel wymiany podzespołów bo nie napisałeś. Bo to bez sensu się pytać co wymienić nie pisząc w jakim celu. Jeśli grasz w gry - ok, posłuchaj kolegów. Jeśli nie grasz albo grasz w jakieś starsze, bądź chcesz tylko programować, ja bym wymienił tylko pamięć RAM na 8GB (2x4GB), oraz bym zainstalował 64-bitowy Windows 7. Plus, dysk SSD. Ja ostatnio robiłem upgrade komputera - na Allegro kupiłem pamięć RAM Kingstona, i dysk SSD 128GB i wszystko mnie kosztowało niecałe 200 zł.
komentarz 20 listopada 2016 przez sutekbro Nowicjusz (220 p.)
Komputer, używam do niezbyt wymagających gier, czytaj League of Legends i nawet działa mi to na tym bardzo dobrze ale gdy odpalam jednocześnie chociażby przeglądarkę nie jest juz tak kolorowo, mam tez do użycia drugi monitor, którego póki co nawet nie podłączam gdyż wiem ze i tak nie będę mógł robić dwóch operacji na raz ( na jednym gra na drugim przegladarka). Budżet to tak myślę z miejsca 1000zł z możliwością dokupienia czegoś jeszcze w kolejnych miesiącach.
komentarz 20 listopada 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Przyjacielu,nie Wszyscy ;)

Nie wiem czy zauważyłeś.Działam na starociach i jest mi z tym dobrze.Po prostu kocham starocie.Uśmiecham się,jak czytam co zrobić z 4GB RAM....chcą być skuteczni i wydajni.Potem jest "Witaj Świecie zd..ył mi się komputer".Takie słowo na niedzielę,radosne ;)

Powtórzę stare hasło ...."komputer jest tyle wart ile jego użytkownik..." i trzymam się tego.

Pozdrawiam
komentarz 21 listopada 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
jpacanowski śmiem się trochę nie zgodzić z tobą z dwóch powodów. Jeśli to ma być urządzenie do prac codziennych typu internet słabiutka gierka to poleciłbym kupno laptopa do 2k z SSD, a jak autor będzie chciał wygodę to może podpiąć monitor, mysz i klawiaturę, a w dodatku zyska mobilność. Powód drugi płyta główna ma sate2, a nie 3. Czyli kupno ssd = marnotractwo około 1/2 mocy SSD(sata2 ma przepustowość 300MB/s, a SSD średnio po 550MB/s) Lecąc dalej to autor może średnio przeznaczyć 1k na miesiąc na modernizacje. To po 3 - 4 miesiącach ma 3-4k. Już za 2k-3k można złożyć naprawdę fajny komputer i do pracy jak i do gierek nawet i tych nowszych trochę :)
0 głosów
odpowiedź 20 listopada 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Ja bym wymienił wpierw płytę główną i procesor, ewentualnie RAM, jeśli to miało by być już DDR4. Ale nie napisałeś ile chcesz przeznaczyć na rozbudowę, upgrade. Wstrzymał bym, się też do momentu aż wyjdzie AMD Zen. Nawet jeśli nie chcesz już sprzętu od AMD, intel wtedy trochę zjedzie z cenami. No i pojawi się procesor Kaby Lake, to też ceny starszych procesorów intela zjadą w dół.
0 głosów
odpowiedź 20 listopada 2016 przez sutekbro Nowicjusz (220 p.)
Budżet na wszystko to ok. 1000zł z możliwością dokupienia czegoś w późniejszym terminie.
0 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2017 przez TrawiastY Początkujący (450 p.)
Wedlug mnie RAM karta na nowszego GTX.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 251 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 465 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 261 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez keBAB333 Nowicjusz (220 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...