• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pytanie odnośnie pracy w IT.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
569 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Paweł Cyrta Nowicjusz (130 p.)
przywrócone 19 listopada 2016 przez HaKIM
Witam wszystkich.

Mam pytanie odnośnie IT. Chciałbym zacząć od zera swoją przygodę z tą branżą i tutaj moje pytanie rodzi się czy lepiej pójść na studia czy zrobić kursy i od razu celowac w zawód (nie ukrywam, że jakąś wiedzę posiadam ale ni to alfą ni to omegą nie jestem), dlatego proszę o pomoc osób doświadczonych. Obrałem sobie dwa kursy http://www.jsystems.pl/android_developer.do bądź http://sdacademy.pl/session/java-warszawa/ czy ktoś w nich uczestniczył? Który ew. warto wybrać?

Mile widziane jakiekolwiek rady i wskazówki :).

Pozdrawiam
1
komentarz 19 listopada 2016 przez KamilloPL Gaduła (3,470 p.)
ogólnie to zapłać i nic nie rób a my CI wrzucimy wiedzę do głowy

obecnie chodzę na kurs programowania tylko w ramach utrwalenia wiedzy i dlatego że mam go za darmo.

nikt za Ciebie nie napiszę kodu i nie pojmię podstawowych pojęć. Jedna osobą dobrze tłumaczy inna mniej - to jak z książką. Jedna Cie fascynuje i czytasz z zaciekawieniem - inna potrafi zanudzić po 10stronach.

 

osobiście też sam się uczę i poszedłem na kurs - wiedza którą posiadałem przed przydała się BARDZO - są tam osoby początkujące i widzę że nie czają o co chodzi.

polecam klepanie kodu - czytanie - klepanie

ogólnie milion razy wałkowany temat
komentarz 19 listopada 2016 przez Paweł Cyrta Nowicjusz (130 p.)
Rozumiem, że nikt mi wiedzy do głowy od tak nie wloży ale czy aktualnie lepiej np pójść w pierwszej kolejności na kurs a potem na studia?!
komentarz 19 listopada 2016 przez Paweł Cyrta Nowicjusz (130 p.)
Jakieś książki polecisz?
komentarz 19 listopada 2016 przez KamilloPL Gaduła (3,470 p.)
ja zaczynałem od rusz głową seria książek - polecam, obiekty z klasą do tego jeśli android to kobietydokodu.pl - wiem że niby nie profesionalnie ale wytłumaczone jak dla mnie przejrzyście :)

do tego android - polecam kurs na udacity.com - bardzo fajnie się ogląda i łatwo wchodzi w głowę.

 

do tego masz jeszcze weekend to na codeschool - https://www.codeschool.com/learn/git - kurs darmowy gita. przyda się w przyszłości na pewno a przez weekend jest darmowy dostęp do wszystkich materiałów
komentarz 20 listopada 2016 przez Paweł Cyrta Nowicjusz (130 p.)
Mam jeszcze pytanie, oprócz nauki samemu plus materiały które podałeś warto pójść na kurs który podałem wyżej ?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 listopada 2016 przez KamilloPL Gaduła (3,470 p.)
zależy jak kto tłumaczy zapytaj się może o pierwszą bezpłatną lekcje jeżeli się zgodzą i będziesz zadowolony z prezentowanych treści no to idź

na plus w takich kursach jest poznanie osób które myślą w podobny sposób - załapanie kontaktów - udzielanie się w społeczności i do tego chęć samorozwoju.

jest to też swego rodzaju motywacja do nauki - bo nie ukrywajmy 9tyś za kurs który podałeś to sporo. kontaktowałem się kiedyś z tą firmą i finansują z urzędu jeżeli jesteś bezrobotny - można dostać bon szkoleniowy na taki kurs (jak dobrze pamiętam jakieś 4tyś zł)
komentarz 20 listopada 2016 przez Paweł Cyrta Nowicjusz (130 p.)
Dziękuje bardzo, postaram się dowiedzieć czy jest możliwość darmowej lekcji. Kosztuje faktycznie nie malo i masz rację to też dodatkowa motywacja.

I czy np po takim kursie i samoistnym kształceniu będę mógł od razu szukać pracy ?
komentarz 20 listopada 2016 przez KamilloPL Gaduła (3,470 p.)
wszystko zależy jak chłoniesz wiedze - nikt nie gwartantuje Ci tego - owszem mogą Cię nakierować itd ale to na ile będziesz się z tym czuł to tylko Ty będziesz wiedział.

ja obecnie uczę się czegoś innego - ale przez to że miałem mocne podstawy javy przesiadka na inne języki jest o wiele łatwiejsza

napewno trzeba to lubić i mieć świadomości że to nie działa ala - raz się nauczę i starczy
to codzienny proces i musisz być na to przygotowany. Nie da się tego nauczyć - trzeba to zrozumieć
0 głosów
odpowiedź 23 marca 2018 przez Lily.was.here Nowicjusz (200 p.)
Ja uważam, że nic nie zastąpi wiedzy, którą dostajesz na normalnych studiach informatycznych. Dostajesz bazę, którą potem powinieneś rozwijać we własnym zakresie, robiąc jak najwięcej projektów własnych, szukając praktyk, stażów. Większość moich znajomych pracujących w IT przeszła właśnie taką drogę.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 131 wizyt
pytanie zadane 15 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez shoehart Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 246 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2021 w SQL, bazy danych przez mefiusz1984 Nowicjusz (180 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,549 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...