• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Udostępnianie localhost z komputera na telefon z pominięciem routera.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
914 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2016 w Sieci komputerowe, internet przez bartek7910 Obywatel (1,980 p.)
Witam serdecznie.

Zastanawiam się czy istnieje taka możliwość by udostępnić stronę z laptopa bezpośrednio na telefon, ale z pominięciem jakich kolwiek dodatkowych sprzętów.

Chodzi o to, że chciałbym mieć dostęp do bazy danych, ale nie mam możliwości by komputer mieć bezpośrednio przy sobie. Jedyna możliwość to telefon. Problem jest w tym, że nie mam dostępu do żadnej sieci lokalnej. Jedyna możliwość to udostępnienie internetu z telefonu z Windows 8.1.

W sieci lokalnej działa to bez problemu. Wystarczy wpisać w telefonie adres komputera z Xampem i po sprawie.

W przypadku udostępnienia internetu z telefonu ten sposób nie działa.

Niestety w internecie nie znalazłem takiego tematu. Jedynie z siecią lokalną.

Pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 listopada 2016 przez niezalogowany

Jeżeli nie ma AP to nie ma mowy o udostępnieniu strony w sieci, jedno urządzenie musi pełnić rolę AP nie ważne czy to jest router czy sama karta sieciowa konkretnego urządzenia.

Najprościej jest to zrobić w Linuxie, w Windowsie trzeba się chwilę pobawić:

Ale po przeczytaniu dokładniej wątku doczytałem, że chcesz mieć dostęp do określonych zasobów z sieci lokalnej przez Internet, wtedy warto zainteresować się stworzeniem własnego serwera VPN:

komentarz 17 listopada 2016 przez bartek7910 Obywatel (1,980 p.)
Nie. Chodzi o tą pierwszą opcje.

W miejscach gdzie potrzebuję dostać się do bazy jest ciężko z zasięgiem. Dlatego chodzi właśnie o to pierwsze rozwiązanie czyli bez internetu. Gdyby nie słaby zasięg to wrzuciłbym to na jakiś serwer i po sprawie.

Problem jest że ten sposób dla Windowsa poprostu mi nie działa. Niby wszystko się tworzy ok, ale nie można tego wystartować. Z ciekawości sprawdziłem to na innym laptopie z win10 i wszystko działa. W internecie doszukałem się że jest na to jakaś poprawka, ale znalazłem tylko dla wersji Win7.
komentarz 18 listopada 2016 przez niezalogowany
Czyli masz zawsze komputer i telefon blisko siebie. Ale dalej musisz stworzyć sieć, bo na tej zasadzie to działa: twój komputer musi działać jako hotspot
komentarz 18 listopada 2016 przez bartek7910 Obywatel (1,980 p.)
Zgadza się. Tylko problem jest z tym Hotspotem. Do pracy mam małego netbooka i na nim niestety nie chce to zadziałać.

Dla testu utworzyłem hotspota na innym laptopie i tam wszystko działa.

Czy możliwe jest by karta Intel(R) Dual Band Wireless-AC 3165 nie miała takiej opcji?

Edit:

Na laptopie gdzie to działa jest chyba Intel(R) Dual Band Wireless-AC 3160.
komentarz 18 listopada 2016 przez niezalogowany
Polecam poszukać tej informacji w specyfikacji

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 2,010 wizyt
pytanie zadane 18 października 2020 w HTML i CSS przez kondzix_ez Obywatel (1,910 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 891 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 743 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...