• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z partycja systemowa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
204 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Kuba Krawczyk Nowicjusz (120 p.)
Witam mam pytanie czy po zainstalowaniu syatemu i rozdaniu miejsca na partycje mozna poszerzyc partycje systemowa (domyslnie C:) o dodatkowa ilosc miejsca?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 17 listopada 2016 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)
Można, ale najpierw musisz mieć to miejsce, wiec albo zostawisz trochę na zapas, albo zmniejszysz inne partycje. Ze względu, że to partycja systemowa wydaje mi się, że będziesz musiał zbootować jakiegoś Linuxa, by móc zmienić rozmiar. Program GParted na pewno to potrafi.

Jezeli mówimy o dysku HDD to tego typu zabiegi nie są zalecane, ponieważ wystwpuje później fragmentacja danych. Jeżeli masz SSD to nie ma czym się przejmować.
komentarz 17 listopada 2016 przez Kuba Krawczyk Nowicjusz (120 p.)
Okej bo po prostu chodzi o to ze mam za malo miejsca przydzielonego pod system operacyjny i jak sa jakies aktualizacje to mi ich nie pobiera bo nie ma gdzie a jak probowalem roznymi programami to powiekszyc zabierajac miejsce z dyskow bocznych np.: dysku D i probuje przylaczyc do C to wyskakuje ze dysk jest zablokowany od wewnatrz przez tworce systemu windows i nie moge poszerzyc partycji
komentarz 17 listopada 2016 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)
Dość dziwna wiadomość co do tego blokowania, ale pewnie chodzi o to, że partycja systemowa jest używana w chwili używania komputera. Zmienianie rozmiaru partycji musi się odbyć na nieużywanej partycji, więc nie da się jednocześnie używać systemu operacyjnego oraz nie używać partycji. Stąd, tak jak wspomniałem, musisz użyć systemu z innego nośnika, czyli np. Linuxa z pendrive.

Jednak jak używasz dysku HDD to w pierwszej kolejności zdefrgmentował partycje, której chcesz zmniejszyć rozmiar.
komentarz 17 listopada 2016 przez Kuba Krawczyk Nowicjusz (120 p.)
Sprobuje uzyc innego systemu. Dziekuje za pomoc :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 185 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 201 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Kamil29072 Obywatel (1,700 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 206 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Dooky Początkujący (480 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...