• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z instalacją Windows XP Proffesional

Object Storage Arubacloud
+1 głos
235 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2016 w Systemy operacyjne, programy przez lisi Nowicjusz (190 p.)
Witam ! Posiadam laptopa Toshiba Satellite na którym jest zainstalowany Windows 7 64bit.....Chce go jednak zmienić na Win XP Proffesional, problem polega jednak na tym że gdy odpalam instalatora (bootowanie z CD-ROMu)  na samym początku zaraz po tym gdy instalator  ładuje sterowniki itd.....pojawia sie plansza informująca że instalator nie znajduje zadnych dysków twardych "nacisnij F3 aby opuscic instalatora" ......Dysk jest podzielony na dwie partycje C:system i D:dane (jest jeszcze jedna 1.4 gb nie wiem jednak do czego ona służy gdyż nie siedze aż tak dobrze w temacie) Bardzo prosze o pomoc w imieniu moim i mojego laptopa który przy kolejnym napadzie złości zostanie wyrzucony przez okno (a zimno jest :) ...Dzięki
1
komentarz 15 listopada 2016 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
Zobacz w Bios'ie jaki tryb masz w ustawieniach dysku ACHI czy IDE
3
komentarz 15 listopada 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Ale jak go chcesz wyrzucać to ubierz go cieplutko, tak żeby nie zmarzł smiley

A na poważnie: mogę wiedzieć jaki jest sens instalowania niewspieranego systemu?

Jeżeli problem polega na przycinaniu Win7, to ja z całego serca polecam którąś z dystrubucji Linuksa :)

2
komentarz 15 listopada 2016 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
Popieram kolegę. Może Minta :-)
komentarz 15 listopada 2016 przez lisi Nowicjusz (190 p.)
przeniesione 15 listopada 2016 przez Arkadiusz Waluk
Jeśli chodzi o ustawienia w BIOSie to i owszem sprawdzałem czy są jakies opcje dotyczące HDD, okazuje się że nie ma kompletnie nic poza bootowaniem...wogóle ten mój BIOS jakiś ubogi.....Natomiast co do Linuxa to faktycznie zastanawiałem się nad nim kiedyś i stąd moje kolejne pytanko: która wersja (dystrybucja?) Linuxa byłaby najodpowiedniejsza dla Mnie jako kogos kto nigdy nawet go na oczy nie widział.....?....No i dla mojego komputera Pentium Dual CPU T2330 1.6g, RAM 2gb....
1
komentarz 15 listopada 2016 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)

Linux Mint - link, lekki, ładny

Linux Ubuntu - link, pamięciożerny, ładny, popularny

Obie produkcje ze stajni Debiana.

1
komentarz 15 listopada 2016 przez Marceli99 Obywatel (1,160 p.)
Lekki - XUBUNTU

Bardzo dużo oprogramowania - UBUNTU

Prosty, wygodny - Elementary lub Debian

Jeszcze dość ciekawy jest deepin.

 

Najgorsza dla laika jest instalacja, użytkowanie linuxa jest naprawdę proste... :P
komentarz 16 listopada 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
instalacja moze byc w pewien sposob trudna jesli chce sie instalowac kolo windowsa, natomiast jesli sie tego nie bedzie robic to w zasadzie klika sie tylko dalej, dalej, dalej (czy tam naprzod ;))

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 15 listopada 2016 przez lisi Nowicjusz (190 p.)
Dzięki wielkie Panie Michale .....przesiadam sie na Linuxa w takim razie ...Niech się dzieje....pobiore tego Minta faktycznie bo sprzęt niezbyt mocny....oczywiście w wersji 32 bit .....tylko jeszcze jedno pytanko ..na tej stronie jest kilka wersji: Cinnamon, Mate itd...czym one się różnią?...Chodzi o wygląd?......ten który jest na zdjęciu na tej stronie wygląda nieźle.......
1
komentarz 16 listopada 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
edycja 16 listopada 2016 przez efiku
Więcej kropek. ehh skoro miałeś windowsa 7 x64 to czemu chcesz instalować minta x86? To marnowanie zasobów.

Łap bezpośredni link do obrazu minta 18 Cinnamon, żebyś czegoś nie pobrał czasem innego. http://ftp.icm.edu.pl/pub/Linux/dist/linuxmint/isos//stable/18/linuxmint-18-cinnamon-64bit.iso

Różnią się środowiskami graficznymi.

Jestem przekonany, że Twój lapek dostanie nowe życie do przeglądania neta czy programowania. Zmiana na windows xp dziś to jak usunięcie drzwi wejściowych do domu i napisanie karteczki, że przed złodziejem chroni nas wycieraczka.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 109 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 2,852 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez jelonek2006 Początkujący (420 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 105 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Mikusbombro Użytkownik (990 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...