• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kali Linux - konfigurowanie Nessusa

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
449 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez Bartosz Czekaj Nowicjusz (150 p.)

Witam

Próbuję sobie skonfigurować Nessusa w systemie Kali Linux. Zainstalowałem już Nessusa i teraz wpisałem do konsoli /etc/init.d/nessusd start, i teraz próbuję wejść na te stronę podaną po instalacji Nessus, w moim przypadku jest to https://kali:8834/, jednak otrzymuję następujący komunikat:

Dlaczego nie mogę przejść na tę stronę?

 

1 odpowiedź

+8 głosów
odpowiedź 13 listopada 2016 przez niezalogowany
wybrane 13 listopada 2016 przez draghan
 
Najlepsza

Kolejna osoba z poziomem wiedzy nieadekwatnym do systemu, przecież komunikat błędu mówi wszystko: "ssl_error_rx_record_too_long".

Po zobaczeniu czegoś takiego powinieneś skopiować błąd i połączyć go ze słowem "nessus", w rezultacie otrzymujesz: "nessus ssl_error_rx_record_too_long" co wklejasz do swojej ulubionej wyszukiwarki, np Duck Go Go, albo Google (ja wybrałem Google); w rezultacie ~0.46 sekundy później otrzymujesz 139 wyników opisujących ten problem, na pewno znajdziesz tam rozwiązanie.

(tak, moja odpowiedź nie jest przyjemna - ale jeżeli ktoś bierze Kali jako swój system to zakładam, że ma pewną wiedzę, albo potrafi ją zdobyć - tutaj jeżeli ktoś nie wie co robi, może sobie zrobić krzywdę)

komentarz 13 listopada 2016 przez Bartosz Czekaj Nowicjusz (150 p.)
Ok dzięki :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 226 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez saikeN_N Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 1,031 wizyt
pytanie zadane 25 września 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Aleks Marchelak Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 270 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...