• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena strony!

Object Storage Arubacloud
+1 głos
559 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2016 w Nasze projekty przez ReksetoDev Gaduła (4,530 p.)
Witajcie od pewnego czasu bawie sie HTML CSS JS PHP i robie sobie takie o stronki wiec zaczalem robic portfolio i oto sa pierwsze wyniki http://www.hcold.pl/portfolio/ Staram sie trzymac jakis dostepnosci ale wiem ze napewno mozna zrobic cos lepiej a JS to moj debiut bo niby rozumiem ale czesto mam problem z przyjzywczajaniem sie do tego jezyka Wszystko co tu mam nie bylo templatem ani niczym takim sam to zaprojektowalem i napisalem bez pomocy poradnikow no czasem sie pytalem co do JS'a bo mi wredny nie dziala :3. Dziekuje za wszystkie oceny ktore tu znajde. I wiem ze QueryLoader.js to po prostu bajer a nie prawidziwy preloader ale po prostu chcialem zobaczyc jak to bedzie wygladac jak juz napisze preloader i to jest tymczasowe

7 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 13 listopada 2016 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Proponowałbym zrezygnować z tej animacji ładowania strony podczas poruszania się po zakładkach, bo tylko spowalnia to korzystanie z witryny i może jest bajeranckie, ale uciążliwe.

Zamiast tego możesz wrzucić lekkie przejście, np. zanikanie i pojawianie się nowej tresci, do tego co sie zmienia czyli napisu na dole.

Co do góry, proponowałbym to troche przeskalować. Miejsce pod zakładkami w banerze, w porównania do masy pustego miejsca nad napisem "Nowe pokolenie programistów" jest po prostu nieproporcjonalne i niepotrzebne. Sam baner jest po prostu zbyt duży, a już na pewno ładniej wyglądałoby to, gdyby był mniejszy niż sama treść, bo na ten moment, jak dla mnie, wygląda to trochę groteskowo.
komentarz 13 listopada 2016 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Przy okazji, przyciski byłyby wygodniejsze gdyby były klikalne w całości, a nie tylko jako tekst.
+1 głos
odpowiedź 13 listopada 2016 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
<br/>

To raczej nie jest najlepszy pomysł żeby robić odstęp od elementów - użyj margin-bottom/top.

<li><a href=""><i alt="link to my github" class="entypo-github"></i></a></li>
            <li><a href=""><i alt="link to my facebook" class="entypo-facebook-squared"></i></a></li>

fontawesome.io/accessibility/

Dwa razy ładujesz plugin 'queryLoader.js' - w headzie i przed </body>

<script type='text/javascript' src='http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.3/jquery.min.js'></script>

Też warto przenieś przed zakończeniem ciała.

Jakieś akapity by się przydały w tych artykułach.

komentarz 13 listopada 2016 przez ReksetoDev Gaduła (4,530 p.)
Ten br to gdzie :)? ten skrypt QueryLoader i tak wywale z JQuery bo to syf ktory mi sie nie przydaje a chcialem tylko zobaczyc jak to bedzie z prawdziwym preloaderem
komentarz 13 listopada 2016 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
21, 41 linia
+1 głos
odpowiedź 13 listopada 2016 przez niezalogowany

Polecam się zapoznać z definicją portfolio

0 głosów
odpowiedź 13 listopada 2016 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)
Mi się podoba. Na wersję mobilną poprawiłbym Projects - wycentrował obrazek i ustawił lepiej tekst.

Daj więcej line-height pomiędzy wierszami. Za dużo wolnej przestrzeni pod tekstem na mobile.

Pojawia się pusta przestrzeń pod stopką.

Kod wydaje się w miarę ok, ale dlaczego dałeś tekst jako ul?  I to do tego figcaption. Obrazek jest tutaj ozdobnikiem a nie główną treścią. I tak masz stronę z jednym obrazkiem, a nie z treścią + ilustracja.
komentarz 13 listopada 2016 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)
Jeszcze jedno łączenie google czcionek robi się za pomocą %7C zamiast |.
0 głosów
odpowiedź 13 listopada 2016 przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,400 p.)

Strona całkiem ładnie wygląda, lecz trochę długo się ładuje. Fajnie by było gdybyś oszczędził trochę tych bajerów sobie. Mam dla ciebie kilka porad, jak mógłbyś poprawić wygląd swojej witryny: 

  • Umieść link na divach, nie w środku
  • Popraw swoją stopkę, bo nie wygląda to za ładnie http://screenshot.sh/mKN2iFd1tOvNW
  • Zmniejsz ilość animacji, przez co strona będzie się szybciej ładować.
komentarz 13 listopada 2016 przez ReksetoDev Gaduła (4,530 p.)
O jezu co to za potwor :O dzieki nie widzialem tego.. Wywale queryloadera.. dzieki za ocenke :P
0 głosów
odpowiedź 13 listopada 2016 przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)
W zakładce Projects stopka i dużo miejsca pod nią (?) W Blog tak samo.

Cóż, strona pusta, nie bardzo co oceniać.

Treść stopki nie ma żadnego odstępu od góry i dołu. Troszkę większa niech będzie :)

O Mnie - nagłówek dobry, ale Projects chyba zapomniany.

No i jednak treść, treść.
0 głosów
odpowiedź 13 listopada 2016 przez GhostZoombie Użytkownik (640 p.)
edycja 13 listopada 2016 przez GhostZoombie

Tak jak inni wymieniali, jest dużo miejsca które potrzebuje wypełnienia. Jeden mały tekst na 850px, nie wygląda to za ciekawie. 

Może kilka mniejszych divów ułożona w "Z"?  Z-Layout in Web Design

Widzę brak <meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1.0">Jest to ważna rzecz jeśli stawiasz na responsywność. Responsive Web Design - The Viewport O autorze nie zapomniałeś więc nie zapominaj i o tym :)

Chyba nie ma sensu nadawania klasy znacznikowi main i to w dodatku o tej samej nazwie. Kurs HTML - MAIN. Co do header'a to nie jestem pewien, w końcu można mieć ich kilka na stronie. Ale nadal można się do nich dostać używając m.in. selektora potomka Kurs HTML - Selektor potomka. Np. nav ul li a{} i możemy stylować link w naszym menu. Można dzięki temu uniknąć wielu niepotrzebnych klas. 

 W pojedynczym dokumencie nie można umieścić więcej niż jednego elementu MAIN. Element ten nie może być również umieszczony wewnątrz: ARTICLE, ASIDE, FOOTER, HEADER ani NAV.

Nie wiem czy to zamierzony efekt ale między MAIN a FOOTER tworzy mi się biała przerwa w zależności od wysokości okna przeglądarki. 

A już tak kończąc. Poprzeglądaj sobie portfolia innych ludzi, poczytaj o czym oni tam piszą. Pomyśl również o wypełnieniu strony, może na potrzeby projektowania użyj lorem ipsum ale nie w pojedynczym akapicie.  Mam nadzieje że rozwiniesz trochę swoje portfolio, nadasz mu wyrazu i przesłania. Z miłą chęcią zobaczę końcowy efekt. 

EDIT #1: "Every Fucking Bootstrap Website Ever" - Tak dla śmieszków laugh

komentarz 13 listopada 2016 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

Chyba nie ma sensu nadawania klasy znacznikowi main i to w dodatku o tej samej nazwie.

Dopóki struktura HTML się nie zmieni, to faktycznie, mały sens. Ale w tym wypadku uzależniamy stylowanie od konkretnej struktury HTML. 

Np. nav ul li a{} i możemy stylować link w naszym menu. 

Za długi selektor – robi to samo, co nav a. Poza tym: można mieć kilka nawigacji na stronie i nie muszą mieć w sobie list. 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 341 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2017 w Nasze projekty przez Matiss Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 263 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2017 w Nasze projekty przez Radekol Bywalec (2,880 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 386 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2017 w Nasze projekty przez czmyk Obywatel (1,100 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...