• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Schematy blokowe.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,325 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2016 w Inne języki przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)
edycja 12 listopada 2016 przez Ferdu
Hej.

Mam problem z narysowaniem algorytmu tworzącego tablicę dwuwymiarową o rozmiarze "x" na "y" (wartości podaje użytkownik).
Schemat mam wykonać w ulepie zwanym magiczne bloczki. Stworzyłem tablicę jednowymiarową ale to wszystko na co mnie stać.
komentarz 12 listopada 2016 przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)

Coś takiego wymyśliłem. Problem w tym że raz działa a raz nie. To wina programu czy algorytmu ?

komentarz 12 listopada 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Stosuj normalne nazwy słowne zmiennych(najlepiej po ang), bo tego nie da się rozczytać.

Utwórz ładne drzewo, prowadź linie pod kątem prostym. W tym momencie twój schemat to ulep.

Pierwszy raz widzę instrukcję warunkową jako 6-kąt. Z tego co wiem stosuje się romb.
komentarz 12 listopada 2016 przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)

Stosuj normalne nazwy słowne zmiennych(najlepiej po ang), bo tego nie da się rozczytać.

Pozmieniam

 Utwórz ładne drzewo, prowadź linie pod kątem prostym. W tym momencie twój schemat to ulep. 

Tak jak się dało tak uporządkowałem linie. 

Nie wiem czy jest lepiej szczerze mówiąc. Tutaj  zdjęcie w lepszej jakości

Pierwszy raz widzę instrukcję warunkową jako 6-kąt. Z tego co wiem stosuje się romb.

Tutaj nic nie zdziałam. Zależy jak długa jest instrukcja w bloku tak bardzo rozciąga się romb. Najwyraźniej taki był zamysł programistów.  

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2016 przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)

Może ktoś powiedzieć czy ten algorytm sumy 2 macierzy jest dobry ? Błąd wyskoczył całkowicie znikąd.

0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2016 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Strasznie niejasny ten twój schemat. Przykładowo w bloku warunkowym w<=a opcja "tak" znajduje się na strzałce prowadzącej do tego bloku, a nie wychodzącej w przypadku gdy opcja "tak" zaistnieje. Nie mówiąc o tym, że 3 groty strzałek znajdują się niemal na sobie, tak, że trzeba się porządnie przyjrzeć żeby ogarnąć który jest który. Z kolei przy "read m1[w,k]" strzałka zamiast do bloku prowadzi do innej strzałki.

Taki schematy zwykle buduje się po to, żeby sobie pomóc wizualnie wszystko wyobrazić i żeby wszystko było widoczne na pierwszy rzut oka. Takie wsparcie dla wzrokowców. Proponowałbym wpierw poprawić czytelność, a potem zastanawiać się na rozwiązaniami. Na dodatek pewnie będzie ci je łatwiej znaleźć:)
komentarz 12 listopada 2016 przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)
Problemem tutaj jest niska rozdzielczość mojego ekranu. Aby schemat był czytelny na zdjęciu, to muszę całość poprzestawiać. Schemat robię w formie przygotowań do kolokwium, tylko z tym rakotwórczym ulepem ciężko jest cokolwiek zrobić. Kupiłem najnowszą wersję która i tak wywaliła się jakieś 4-5 razy całkowicie usuwając mój schemat.
komentarz 12 listopada 2016 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Próbowałeś z tym http://erisoftware.pl/dla-szkoly/schematy-blokowe-magiczne-bloczki ? Całkiem przyjemny interfejs i testując nie miałem problemów z stabilnością programu.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 160 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 947 wizyt
pytanie zadane 7 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 197 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2016 w Inne języki przez ka-karola Początkujący (290 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...