• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak dobry jest Xamarin? Wasze opinie.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,347 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2016 w Offtop przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Chciałbym by wypowiedziały się przede wszystkim osoby, które z Xamarina już korzystały.

Uważacie, że jest to narzędzie warte uwagi?

Moje pytanie ma też drugie dno. Szukając nowego języka do nauki mój wzrok padł na Jave i C#.

Ponieważ chciałbym pobawić się w robienie aplikacji mobilnych na androida raczej skłoniłem się ku javie, aczkolwiek C# znacznie bardziej mi podchodzi, przynajmniej takie mam pierwsze wrażenie.
Czy więc powinienem spróbować przekonać się do Javy, aby w przyszłości kodzić fajne apki, czy jednak narzędzia takie jak xamarin umożliwią mi pisanie ich w innym języku?

1 odpowiedź

–1 głos
odpowiedź 11 listopada 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Java i C# to właściwie te same języki, ale mają różne biblioteki, Javę wybierz jeśli wolisz rzaczej mieć zwykłą pracę, a xamarin jeśli wolisz realizować własne pomysły.
komentarz 11 listopada 2016 przez MichuDev Pasjonat (20,300 p.)

Java i C# to właściwie te same języki

Kompletna bzdura myślisz, że pewne podobieństwa w składni czynią te języki takimi samymi?  Jednak składnia się dość mocno różni, w Javie mamy pakiety, a w C# przestrzenie nazw. W C# jest więcej słów kluczowych, dyrektywy preprocesora znane z C/C++. Kolejnym argumentem przeciw temu, że nie są to te same języki to fakt, że Java powstała wcześniej i jej celem było od początku jednolite zachowanie kodu niezależnie od systemu i sprzętu, a C# jest dość mocno związany z systemem Windows, a często wiemy, że mocne wiązanie nie jest dobre, wolimy raczej lekkie wiązania.

Różne biblioteki są oczywistą sprawą.

Javę wybierz jeśli wolisz rzaczej mieć zwykłą pracę, a xamarin jeśli wolisz realizować własne pomysły.

Raczej coraz popularniejsze są rozwiązania Cross-Platform, zarówno Xamarin jak Apache Cordova, czy React Native. Każde z nich ma swoje wady i zalety np. szybkość, ilość kodu do napisania, ilość współdzielonego kodu. Warto również wspomnieć o Xamarin Test Cloud - chmura do testowania twojej aplikacji na prawdziwych urządzeniach.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 524 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2016 w Offtop przez bugs55 Obywatel (1,090 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 232 wizyt
pytanie zadane 24 września 2015 w Offtop przez fdfxt Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 858 wizyt
pytanie zadane 17 września 2019 w Offtop przez Sławek Obywatel (1,270 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...