• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dalsza ścieżka rozwoju

Object Storage Arubacloud
0 głosów
220 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez fenq80 Bywalec (2,940 p.)
Część.  Zadaje to pytanie ponieważ już od jakiegoś czasu zastanawiam się jaka  dalszą drogę w programowaniu obrać.  Dotąd uczyłem się c++ umiem go w średnim stopniu. Lubię programować w tym języku jednak patrząc na oferty pracy w tej dziedzinie,  większość to systemy embedded (a niewiele mam wspólnego z fizyka,  elektroniką ).  Dlatego nie wiem czy to jest dla mnie. Lubiłem natomiast programować mikrokontrolery avr  w c (choć raczej to były bardzo proste projekty) .  Lubię widzieć odrazu efekt mojej pracy.  A także bardzo chciałbym programować gry (mobilne,  przegladarkowe,  deskoptowe)  dlatego pomyślałem o javascript. Ale im dużej myślę tym mniej podoba mi się ten pomysł,  ponieważ jak słyszałem javascript to głównie strony i aplikacje internetowe,  a ta dziedzina średnio mnie interesuje (może z tego powodu że za proste mi się to wydaje (nie mówię że takie jest)  a wszystkie strony są bardzo podobne a i chyba nie posiadam takie artystycznego zmysłu ) .   Podsumowując bardzo lubię programować,  i wiem ze chce to robić ale nie potrafię wybrać technologii w której się rozwijać (aby była przyszlosciowa i sprawiała mi maksimum przyjemności ;) ).  Dodam jeszcze ze nie przeszkadza mi pisanie złożonych algorytmów.  Bardzo proszę o pomoc,  bo czyje się zagubiony w mnogości tych wszystkich technologii (chciałbym robić wszystko a tak się nie da niestety).  Bardzo proszę o pomoc w podjęciu decyzji.  Pozdrawiam

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 10 listopada 2016 przez ribeiro Stary wyjadacz (11,440 p.)
wybrane 14 listopada 2016 przez fenq80
 
Najlepsza
Jest tylko jedna osoba, która odpowie na pytanie co będzie Ci sprawiało przyjemność. Co do przyszłościowości - każda z wymienionych przez Ciebie technologii jest przyszłościowa. Uwierz mi, że w wieku w którym jesteś to co wybierzesz nie będzie miało większego znaczenia za 5, 10 lat. Bo teraz masz po prostu na luzie poznawać różne technologie i się nimi bawić żeby kiedyś samemu podjąć decyzję w czym pracować.

Oferty w C++ to nie tylko embedded ale i gamedev, a więc to co wydaje Ci się ciekawe. Warto się uczyć też Javy, którą i tak kiedyś najpewniej poznasz. Jest jednym z najpopularniejszych języków, najbardziej potrzebnych na rynku pracy, daje dobre podstawy do nauki innych języków no i możesz w niej tworzyć gry choćby na Androida, desktopowe też.

W JavaScript z kolei szybko zaczniesz tworzyć coś co jakoś wygląda i coś robi, więc mozna w nim się pobawić i stworzyć fajne gry. Język ten może być przydatny nie tylko przy tworzeniu stron internetowych, o czym się przekonasz.
komentarz 14 listopada 2016 przez fenq80 Bywalec (2,940 p.)
Dzięki wielkie za odpowiedz.  Przywrociles mi chęci do dalszej nauki.  Narazie postanowiłem dalej  rozwijać się w c++ zarówno od strony gamedevu jak i programowania mikrokontrolerów (to zbliżone do systemów embedded)  bo bardzo mi się to podoba.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 843 wizyt
+2 głosów
7 odpowiedzi 704 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 206 wizyt

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...