• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

jak ustalić ścieżka docelowa do pliku na mac

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,061 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Graf Pas Początkujący (330 p.)
Witam,

Pomocy !

Wiecie jak określić ścieżkę docelową do pliku na mac?  Jak można to proszę  napisać konkretną ścieżkę. Zainstalowałem na mac serwer lokalny xampp i w folderze public_html utworzyłem katalog nauka. Jak ktoś wie to proszę napisać dokładnie jak będzie wyglądała ścieżka do pliku który umieszczę w tym folderze nauka np. plik "index.php" jaka będzie do niego prowadziła ścieżka ?!

dziękuję i pozdrawiam

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 listopada 2016 przez niezalogowany

Klikasz prawym na plik który cię interesuje >> informacje >> zaznaczasz literki w czerwonym pudełku jak poniżej >> CMD + C >> CMD + V

komentarz 9 listopada 2016 przez Graf Pas Początkujący (330 p.)
wklejałem tą ścieżkę i pojawia się błąd stąd to pytanie na forum!
komentarz 9 listopada 2016 przez niezalogowany
A co mówi błąd? :D
0 głosów
odpowiedź 8 listopada 2016 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Na macOS ścieżki budowane są tak jak na każdym innym linuxopodobnym systemie i tutaj nie rozumiem totalnie o co chodzi. Po za tym pytasz o to jak będzie wyglądała ścieżka do Twojego programu, czy tam do pliku w tym programie, ale skąd mamy wiedzieć jak i gdzie go dokładnie zainstalowałeś. Tak swoją drogą w XAMPP nie ma takiego magicznego przycisku, który zaraz otwiera folder z plikami, które chce się wystawiać na światło dzienne?
komentarz 8 listopada 2016 przez niezalogowany
Właśnie też nie ogarniam gość stawia XAMPP a nie wie jak podpaczyć ścieżkę
komentarz 9 listopada 2016 przez Graf Pas Początkujący (330 p.)
chodziło mi o przykładowy link to wszystko nie potrzeba się wymądrzać,  jak kopiuje  ścieżkę z info do skryptu pojawia mi się błąd. Wcześniej bawiłem się na windows i teraz nie ogarniam  maca,  pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 319 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2020 w C i C++ przez Kxmil Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,231 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 465 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2020 w HTML i CSS przez Szyszka Gaduła (3,490 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...