• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Poradnik ABC web developera

VPS Starter Arubacloud
+13 głosów
964 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2016 w Nasze poradniki przez jj Nowicjusz (220 p.)

Witam,

chciałbym podzielić się z poradnikiem mojego autorstwa: https://f4wst53dd.gitbooks.io/abc/content/

Jest oparty na moich doświadczeniach, oraz przemyśleniach. Być może komuś się on może przydać, żeby mieć sugestię na jakich elementach, technologiach warto skupić się w pierwszej kolejności. Niektóre rozdziały mogą być przydatne także dla nie-web developerów.

Zawiera on m.in.:

- listę przydatnych/wymaganych umiejętności technicznych i nietechnicznych
- co powinien zawierać projekt na rekrutację
- jak pisać cv, jak wygląda proces rekrutacji
- jak wygląda praca w metodyce SCRUM
- na jakim sprzęcie pracować
- gdzie szukać wiedzy/newsów z branży IT
- słowniczek najważniejszych pojęć z programowania/web devlopmentu

Nie jest on jeszcze ukończony, zatem poproszę o opinie, uwagi itp. :)

komentarz 9 listopada 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Ciekawy projekt. Swoje przemyślenia opierasz o doświadczenie? chociażby metodyka SCRUM?
komentarz 9 listopada 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Po defekacji użyj szczotki do muszli klozetowej, żeby nie zostawić po sobie śladów.

?

komentarz 10 listopada 2016 przez jj Nowicjusz (220 p.)
Tak, tak jak napisałem we wstępie treść jest oparta (głównie) na moich doświadczeniach (myślę, że w ~80-90%), a reszta jest z innych źródeł, lub wynikiem przemyśleń (tnz. opisuję zagadnienia tak, jakbym ja je miał zrobić). Rozdział o SCRUM jest napisany w oparciu o to, jak wyglądał on u mnie w pracy. Chociaż może on w każdej firmie wyglądać inaczej, i w dodatku nawet całkowity nowicjusz w SCRUM szybko powinien się nauczyć pracy w tej metodyce. Zatem ten rozdział można potraktować jako zarys tego, czego można spodziewać się w 1 pracy, niż coś co trzeba opanować przed podjęciem pracy :)
komentarz 10 listopada 2016 przez jj Nowicjusz (220 p.)
Co do defekacji, to scenariusz jest prawdopodobnie następujący: Osoba robi swoje, spłukuje wodę i tyle. Tymczasem woda nie zawsze wszystko wypłucze, i resztki kału w muszli straszą następnego użytkownika :/ Lub może delikwent używa szczotki, ale niedokładnie...

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 listopada 2016 przez KamilloPL Gaduła (3,470 p.)
2
komentarz 9 listopada 2016 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Autor pisał, że to jeszcze nie jest dokończone, więc pewnie dlatego pusta strona.
0 głosów
odpowiedź 9 listopada 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

chetnie poczytam

czy dal bys rade zrobic ciemne tlo i stosowny do tla kolor tekstu (wiem ze moge zrobic to sam, ale nie kazdy ma czas na taka zabawe, a na pewno by bylo pomocne)

komentarz 9 listopada 2016 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)

Możesz zrobić to za pomocą ustawień na witrynie.

komentarz 9 listopada 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
dzieki

Podobne pytania

+8 głosów
2 odpowiedzi 2,191 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 1,130 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2018 w JavaScript przez Bembnias Początkujący (450 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 2,568 wizyt
pytanie zadane 7 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez BolesnyP Początkujący (340 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...