• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Animacja ładowania się zdjęcia - JS

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,017 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2016 w JavaScript przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
edycja 8 listopada 2016 przez Mavimix
Mniej-więcej ogarniam języki webowe i chciałbym zrobić animację ładowania się zdjęcia, ale nie wiem od czego zacząć, jak to zrobić. Pomógłby ktoś?

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 8 listopada 2016 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)

Wyszukanie tego co Cię interesuje nie było takie trudne. Nie wiem czy na pewno to miałeś na myśli, ale raczej tak.  http://blog.kmike.net/front-end/css/imitacja-efektu-leniwego-ladowania-zdjec-lazy-loading-jquery/

komentarz 8 listopada 2016 przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
Chodzi mi o takie "kręcące się kółko" w czasie ładowania się obrazka.
komentarz 8 listopada 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Raczej to zły przykład, bo nie działa z wyłączonym js. Osobiście uważam, że ze względu na przyjazność obsługi nie powinno się stosować takich skryptów. Sam jpg i png ma wbudowane wczytywanie progresywne.
komentarz 8 listopada 2016 przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
Okej. Ja mimo wszystko bym chciał takie coś zrobić.
komentarz 8 listopada 2016 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)
komentarz 8 listopada 2016 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
Myślę, że Vanilla JS wystarczy - bez jQ można to wykonać :)
komentarz 9 listopada 2016 przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
Jak to zrobić w czystym JS?
komentarz 9 listopada 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
3 odpowiedzi wyżej masz kod. Musisz tylko kilka elementów jquery zastąpić querySelector i addEventListener, a animacje zastawić np. taką class http://stackoverflow.com/questions/28662893/fade-in-and-fade-out-in-pure-javascript-without-jquery#answer-28662971

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 166 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2018 w HTML i CSS przez Scypyon Gaduła (3,450 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 462 wizyt
pytanie zadane 16 grudnia 2016 w JavaScript przez Paweł Kieryk Początkujący (450 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 157 wizyt

92,535 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,449 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...