• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Wybór systemu operacyjnego do laptopa.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
229 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2016 w Systemy operacyjne, programy przez SHarkUN Nowicjusz (160 p.)
zamknięte 8 listopada 2016 przez SHarkUN

Cześć, jako że jestem kompletnym noobem w linuxie przychodzę do was z prośbą o doradzenie w wyborze systemu operacyjnego opartego na Linuksie. Posiadam w swoim laptopie procesor i5, 4GB RAM oraz grafikę GT 940M. Nie stać mnie na oryginalnego windowsa (a chciałbym korzystać na legalu), więc wybrałem linuksa, lecz po wyszukaniu w google frazy jaki linuks pokazuje mi całkiem dużo wątków na temat przeróżnych systemów.

Moje wymagania:

  • prosty i ładny wygląd (żeby cieszyło oko:D)
  • żeby nie miał problemu z przyciskami na laptopie do zwiększania jasności, głośności itp.
  • nie wariował po zainstalowaniu sterów do Geforce

Głównie będzie używany do pracy przy dokumentach tekstowych, do internetu oraz do częstego oglądania filmów.

Z góry dzięki za pomoc.

komentarz zamknięcia: +
komentarz 8 listopada 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
To chyba linux sie nada

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 8 listopada 2016 przez niezalogowany
wybrane 8 listopada 2016 przez SHarkUN
 
Najlepsza
Choćby Linux Mint na xfce https://www.linuxmint.com/
komentarz 8 listopada 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Ciężko powiedzieć że oprócz funkcjonalności i prostoty xfce cieszy oko. Raczej cinnamon.
komentarz 8 listopada 2016 przez niezalogowany
Zależy od gustu, jak dla mnie xfce > cinnamon
1
komentarz 8 listopada 2016 przez SHarkUN Nowicjusz (160 p.)
xfce nie jest dla mnie, każdy ma inny gust. Nie wytrzymałbym z takim wyglądem długo :D
komentarz 8 listopada 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
@shead a widziałeś ciemnego cinnamona na mint 18?
komentarz 8 listopada 2016 przez SHarkUN Nowicjusz (160 p.)
zapomniałem dodać że dobrze by było jakby posiadał też wyszukiwarkę programów taką jak ma ubuntu.
komentarz 8 listopada 2016 przez niezalogowany
@ehlert tak, nawet go mam ale nie podoba mi się

@sharkun chyba każde środowisko graficzne udostępnia coś w tym stylu
komentarz 8 listopada 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Każde środowisko graficzne można tak spersonalizować że będzie wyglądać bajecznie. Ja przyzwyczaiłem się do XFCE + Compiz Fusion i nic tego nie przebije. Oczywiście domyślne XFCE wygląda jakby było upośledzone ale można je odmienić jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
+1 głos
odpowiedź 8 listopada 2016 przez lnkoc Stary wyjadacz (13,960 p.)

Jeśli chcesz popróbować z różnymi dystrybucjami możesz je odpalać np. z bootowalnego pendrive'a, albo bezpośrednio z płyty DVD najpierw uruchamiając system, a jeśli Ci się spodoba to go zainstalować. Najbardziej popularne są wyświetlone w rankingu distrowatch. Z mojej strony polecam Ubuntu lub jakąś jego odmianę (osobiście korzystam z Xubuntu i Lubuntu na nieco słabszej stacjonarce). Ewentualnie LinuxMint

komentarz 8 listopada 2016 przez SHarkUN Nowicjusz (160 p.)
już nad tym myślałem, ale jest jeden problem. Tym problemem jest mobilny internet niestety, nie stać mnie na testowaniu choćby 3 systemów.
komentarz 8 listopada 2016 przez SHarkUN Nowicjusz (160 p.)
a co byś bardziej polecił najnowszy mint cz najnowsze Ubuntu?
komentarz 8 listopada 2016 przez lnkoc Stary wyjadacz (13,960 p.)

Myślę, że i jedno i drugie jest dobre. Choć z doświadczeń bardziej mi Mint z Cinnamon kiedyś przypadł do gustu, ba nawet Debiana postawiłem z Cinnamon wink

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 924 wizyt
–1 głos
4 odpowiedzi 287 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 217 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...