• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Uniwersytet Śląski w Sosnowcu czy Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,357 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Zaku Nowicjusz (120 p.)
Aktualnie jestem w ostatniej klasie technikum informatycznego. Za niedługi czas czeka mnie wybór studiów. Na Uniwersytecie Ekonomicznym istnieje kierunek o nazwie gry i aplikacje mobilne, a na Uniwersytecie Śląskim kierunek informatyka ze specjalizacją programista gier komputerowych. Właśnie w tym kierunku chciałbym dalej iść, w kierunku programowania, najlepiej gier, a te kierunki wydają się dla mnie odpowiednimi. Chciałbym wiedzieć co będzie lepszym wyborem, UE czy UŚ? Gdzie jest lepszy poziom? Co się bardziej opłaca? Czy warto? Może akurat ktoś z was wie coś o tych uczelniach, może sami tam studiujecie/studiowaliście? Proszę o pomoc i rady.
komentarz 7 listopada 2016 przez littlerunaway Obywatel (1,790 p.)
Polecam ci przejrzeć plan wykładów na obu tych kierunkach, może to nieco rozjaśni ci drogę.
komentarz 7 listopada 2016 przez littlerunaway Obywatel (1,790 p.)
Ale ogólnie jeżeli masz taką możliwość to radzę ci wybrać zwykła informatykę na jakiejś dobrej uczelni, a nie wybieranie studiów po samej nazwie. Obawiam się że o tworzeniu gier wiele się tam nie nauczysz.
komentarz 7 listopada 2016 przez Zaku Nowicjusz (120 p.)
Źle przeczytałem. Na obu uniwersytetach kierunek to zwykła informatyka. Tylko specjalność to programowanie gier. Może się mylę, ale specjalność jest chyba mniej ważna od głównego kierunku. Jeszcze nie wiem jak to do końca wszystko działa. Masz rację, o tworzeniu gier pewnie się dużo nie dowiem. Dlatego najlepiej byłoby, gdybym poznał opinie kogoś kto tam studiował. Jeśli miałbym możliwość iść na jakąś lepszą uczelnię to celowałbym w Kraków lub Gliwice (słyszałem, że warto), ale niestety pierwsza rzecz to matura - myślę, że perfekcyjnie jej nie zdam, a druga sprawa to dojazdy. Z tego powodu rozpatruję UE i UŚ.
komentarz 7 listopada 2016 przez littlerunaway Obywatel (1,790 p.)
Życzę ci dużo powodzenia i jak tylko możesz wybierz najlepszą z możliwych uczelni, pamiętaj również że najwięcej nauczysz się w domu jeżeli tylko wystarczająco się zaangażujesz w jakiś własny projekt.
komentarz 7 listopada 2016 przez Zaku Nowicjusz (120 p.)
Tak wiem, wiem. Tylko własna, ciężka praca. W każdym razie dzięki, a ja czekam, może ktoś jeszcze się odezwie.
komentarz 8 lutego 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
A nie lepiej iść na grafikę komputerową? O wiele bardziej przydatny kierunek :) Warto znać GLSL, HLSL, c++ czy znać zasady działania potoku renderującego.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 4 lipca 2017 przez arek01996 Stary wyjadacz (12,100 p.)
Jestem na UE Katowice - Informatyka ze specjalizacją Tworzenie gier i aplikacji mobilnych i serdecznie Ci odradzam uciekaj z UE.
komentarz 4 lipca 2017 przez Zaku Nowicjusz (120 p.)
Dzięki za odpowiedź, nawet po takim czasie. Byłem tam na UE na dniach otwartych, rozmawiałem z jednym studentem i zachwalał bardzo informatykę. Mógłbyś opisać co tam jest dla Ciebie takiego złego? Więcej ekonomii, niż informatyki? Brak inżyniera? Źli wykładowcy? W sumie też mi się już coraz mniej tam podoba.

Ogólnie chcę studiować zaocznie i chyba zawalczę o AGH, bo wszyscy polecają, ale pełną opinię o UE nadal warto znać.

Tak poza tym AGH myślę jeszcze nad politechniką w krakowie. Gdyby ktoś wiedział co lepsze, AGH czy PK to proszę o odpowiedź. Chodzi oczywiście o studia zaoczne.

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 1,344 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez noone1212 Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,675 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...