• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szkoła średnia Rzeszów

Object Storage Arubacloud
–1 głos
993 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Rzeźnik Nowicjusz (200 p.)

Witam.

W tym roku kończę gimnazjum, no i w związku z tym chciałbym już wstępnie wybrać jakąś szkołę średnią z wyższym poziomem informatyki.

Jestem z okolic Rzeszowa. Interesuje mnie programowanie, jednak mam świadomość że nie nauczą mnie kodzić, jeśli sam w domu nie będą pracował. Póki co w ramach samorozwoju przerobiłem dogłębnie C, C++, C#, oraz bardziej pobieżnie ASM i ostatnio coś kombinuje w Javie (ale niestety nie mam pomysłu co ciekawego zrobić więc trochę stoję z nauką - jak toś podsunie ciekawy pomysł to nie pogardzę). No ale wracając do tematu szkoły słyszałem wiele opinii - jedni twierdzą że nie warto kiblować rok dłużej w technikum, inni że liceum gówno mnie nauczy z infy i idąc do technikum jestem dosyć dużo przed tymi z liceum. Co Wy sądzicie?

Jeśli miałbym iść do technikum podobno najlepszy jest elektronik: http://www.elektronik.rzeszow.pl/ jednak chętnie wysłucham waszych opinii i jestem otwarty na propozycje.

Jeśli chodzi o moje oceny uczę sie dosyć dobrze - w zeszłym roku miałem średnią 5.06 w tym 5 z matmy. W swojej klasie piszę próbne z matmy najlepiej - 90% już drugi raz.

Z góry dzięki za pomoc.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 16 listopada 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Średnia ocen ma tyle wspólnego z wiedzą co pies z kotem.

idź do liceum, w technikum nic się nie nauczysz, zwłaszcza, że coś tam sam robisz.
+1 głos
odpowiedź 16 listopada 2016 przez elszczepano Użytkownik (730 p.)
Ja miałem podobny problem i wybrałem technikum i nie żałuję. Na Twoim miejscu też bym poszedł do technikum. Niby tracisz jeden rok ale masz zawód - nie musisz iść na studia (po liceum niby też nie musisz no ale sama matura bez zawodu... trochę lipa). Przy okazji przedmiotów zawodowych w technikum uczysz się też do matury. Co do tego, że liceum gówno nauczy... kwestia nauczyciela i samozaparcia. Na nauczyciela który ma wszystko gdzieś i uczy bzdur możesz trafić zarówno w technikum jak i liceum. Popytaj ludzi z tej szkoły jacy są nauczyciele uczący przedmiotów informatycznych w szkołach, które rozważasz. Jeśli trafisz na pasjonata, który umie dobrze wytłumaczyć to zarówno w technikum jak i w liceum dobrze Cię nauczy. Mam nadzieję że pomogłem :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 374 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2016 w Offtop przez JackCarver Nowicjusz (120 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...