• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka do egzaminu praktycznego E13

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,211 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2016 w Egzaminy zawodowe przez Zubru22 Bywalec (2,670 p.)
Witam wszystkich.

Dawno mnie tu nie bylo i forum sie mocno zmienilo ale to nie o tym chcialem napisac. Uczeszczam do szkoly policealnej Teb Edukacja (niestety) i mam problem z egzaminem E13. Zajec mamy malo, zajecia praktyczne nie istnieja. Nasz pierwszy nauczyciel obiecal nam zajecia praktyczne w trzecim semestrze, a przez pierwszy i drugi wykladal nam teorie. Wykladal to duze slowo bo nie sadzilem, ze mozna tak nudno prowadzic przedmiot jakim sa sieci komputerowe. W sumie to wiecej opowiadal nam o tym co on ma w domu i gdzie nie pracowal. Do nauki praktyki nie doszlo, zwolnil sie przed poczatkiem trzeciego semestru i zatrudniono nowego nauczyciela. Ten obiecal nam nauke praktyki ale oczywiscie jak to przy zmianie nauczyciela musial nam wylozyc teorie...pozniej zapominal narzedzi, na komputerach byly pozakladane hasla, ktore zna tylko administrator komputerow ktorego wiecej nie ma niz jest wiec znowu nic nie zrobilismy.

W styczniu jest egzamin, a ja w polowie trzeciego semestru nawet nie mialem okazji zarobic kabli, gniazdka ani skonfigurowac zadnej sieci.

Dlatego mam prosbe do technikow informatykow o jakies zrodla do nauki zadan praktycznych oraz porady co musialbym zakupic (zdaje sobie sprawe, ze praktyki nie naucze sie wkuwajac teorie). Macie jakies poradniki? Samouczki? Najlepiej z zadaniami, ktore sa wytlumaczone i rozwiazane? Zalezy mi na tym by zdac E13 bez poprawki, a nie mam co liczyc na nauke w szkole.

Pozdrawiam.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 listopada 2016 przez Jakub Ruść Nowicjusz (160 p.)

Przede wszystkim zarobienie kabla do czego będzie Ci potrzebna:

  • zaciskarka,
  • wtyczki RJ45
  • kabel sieciowy

Za te kilka rzeczy zapłacisz około 30 złotych jak się nie mylę, może troszkę więcej. Do tego musisz nauczyć się zarabiania gniazd oraz patch panelu. Zadanie na egzaminie praktycznym zazwyczaj jest jedno apropo tego.

Do tego polecam obejrzeć filmiki z tego profilu: https://www.youtube.com/channel/UCOuMfEtD-fiWqyOLDJDH-YQ . Facet rozwiązuje egzaminy praktyczne z tam tego roku. Warto dołączyć także do tej grupy na facebook'u: https://www.facebook.com/groups/441636159346155/ i po scrollować troszkę w dół w poszukiwaniu arkuszy e13 (są nawet zdjęcia pełnego arkusza).

A co do teorii, to wystarczy jedynie stronka: http://egzamin-informatyk.pl/e12-e13-e14-testy-online-egzamin-zawodowy. Na egzaminie zazwyczaj połowa pytań jest z tej bazy pytań. Często się powtarzają, ewentualnie zmienia się jedno słowo, które nie jest kluczowe dla całości.

komentarz 6 listopada 2016 przez Zubru22 Bywalec (2,670 p.)
A czego bede potrzebowal do zarobienia gniazda i patch panelu? Same gniazdo i patch panel chyba tez potrzebuje kupic. Oraz tester do kabli, prawda?
komentarz 6 listopada 2016 przez Jakub Ruść Nowicjusz (160 p.)
No tak oczywiście... troszkę nie wyraźnie napisałem... a o testerze lekko zapomniałem, zawsze pamiętam co ja robiłem :P

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 574 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 626 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 838 wizyt

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...