• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pendrive po z formatowaniu przez program nie działa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
887 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez Goten Nowicjusz (120 p.)
Miałem problem z pendrive'm, ponieważ nie pokazywał żadnych plików chociaż zajęte było 25 Gb. Zdecydowałem się na formatowanie przez HDD Live Formater. Ale po z formatowaniu w właściwościach nie pokazywało 125 Gb tylko 0 tak samo jak wolnego miejsca. Z formatować zwykłym sposobem też nie można, bo wyskakuje błąd "System nie mógł dokończyć formatowania. Problem nie jest aż tak pilny, ale 125 Gb zawsze się do czegoś przyda i z góry dzięki
1
komentarz 2 listopada 2016 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 listopada 2016 przez Foliopak Początkujący (380 p.)
Usuń partycję na pendrive i stwórz nową FAT32
komentarz 2 listopada 2016 przez Goten Nowicjusz (120 p.)
Tyle że na tym pendriv'ie nie ma już nic, próbowałem wykrywać partycję żeby utworzyć jedną, ale wyskakują błędy
komentarz 2 listopada 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
komentarz 2 listopada 2016 przez Foliopak Początkujący (380 p.)
Próbowałeś minitool partition wizard? Jakie błędy?
komentarz 2 listopada 2016 przez Goten Nowicjusz (120 p.)
Niskopozimowe próbowałem i to dwa razy, a pod sam koniec pokazuje się "problem z ukończeniem formatowania"
0 głosów
odpowiedź 4 listopada 2016 przez PiotrM Nowicjusz (140 p.)
Witaj,

Rzeczy ktore opisujesz moga dziac sie z powodu uszkodzenia pendrive. Czesto i gesto mialy taka przypadlosc pendrive z nalutowanymi koscmi flash w obudowach tsop48. Najlepiej wklej jakies zdjecie pendrive lub podaj model, byc moze bedzie prosciej :)
komentarz 4 listopada 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Dodam tylko.Zainteresuj się programem "Chipgenius" oraz czymś takim jak VID oraz PID Twojego pendrive.

Te parametry doprowadziły mnie do ruskiej strony z tą tematyką i odpowiednimi programami.

Napiszę tak.Udało mi się  naprawić kilka penów w "stanie krytycznym" np.pen zgłaszał się tylko jako do odczytu i nic nie potrafiło go sformatować.Przyznam że było to z lekka męczące ;)

Lektura z poniższego linku może Ci się przydać.

http://www.hotfix.pl/naprawa-pendrive-kart-pamieci-flash-odzyskiwanie-danych-a366.htm
komentarz 4 listopada 2016 przez PiotrM Nowicjusz (140 p.)
Z mojej praktyki wynika iz zdecydowana wiekszosc pendrive pada od wyginania go przy wkladaniu do portu usb. Wina sa pekniete luty na kosciach lub kontrolerze i zaden soft tu nie pomoze. Oczywiscie mowie o penach ktore maja kosci tsop48 i oddzielnie nalutowany kontroler. Naprawialem kiedys pakiet okolo 1000szt pendrive i 90% miala problem j/w. Po zgrzaniu kontrolera/kosci pendrive wstawal od razu.
komentarz 19 grudnia 2016 przez Goten Nowicjusz (120 p.)
VID To 048D a PID to 1234. Po przejrzeniu jednej strony i obejrzeniu pendriva doszedłem do wniosku że nie posiada kontrolera tylko pamięć NAND. Nie wiem jak to jest możliwe, ale tak jest zbudowany ten pendrive.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 149 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2015 w Offtop przez 1110200039910 Gaduła (4,630 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 344 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 164 wizyt
pytanie zadane 6 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez KoruS Obywatel (1,630 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...