• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Potrzebuje pomocy z obliczeniami

Object Storage Arubacloud
0 głosów
116 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2016 w Visual Basic przez SadBanana Nowicjusz (220 p.)
edycja 2 listopada 2016 przez SadBanana

Musze napisac program w ktorym bedzie obliczna cena wynajmu samochodu. Program pyta o date poczatkowa wynajmu i o koncowa, z tego ma obliczyc ile wynajm bedzie kosztowac.

Rozumiem jak zrobic to w glowie ale nie wiem jak wpisac to w program.

Nie wiem jak zrobic nic z tego:

-Sprawic aby program sprawdzil ile jest dni pomiedzy data wynajmu a koncowa 

-Obliczyl ile jest trzydziestek (miesiecy) nastepnie ile jest siodemek w  w pozostalej liczbie dni i ile dni zostalo

trzydziestki pomnozyl przez koszt za miesiac itd...

Car type

1 Day

Week

Month

Small

£20

£80

£240

Medium

£25

£100

£300

Mini Bus

£35

£140

£420

Sports

£45

£180

£540

 

Przepraszam za brak polskich znakow.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 2 listopada 2016 przez kosaa Stary wyjadacz (14,130 p.)
proponuję do daty użyć timestamp, wtedy nie operujesz na dniach/tygodniach tylko na liczbie całkowitej a dzieląc ją na 30 albo 7 masz ilość okresów jaka Cie interesuje
komentarz 2 listopada 2016 przez SadBanana Nowicjusz (220 p.)
Ok, na poczatku mialem problem z "timestamp" nie wiedzialem o co chodzi, ale znalazlem odpowiednik w visual basic: DateTime.ParseExact

Nadal nie wiem jak to obliczyc ale doceniam twoja pomoc.

Gdybym mial tylko miesiace i dni do obliczania to bym to zrobil ale te tygodnie mi przeszkadzaja
1
komentarz 2 listopada 2016 przez kosaa Stary wyjadacz (14,130 p.)
Data początkowa dla odworcenia uwagi to 2 maj 2016 czyli 1462224949 jako timestamp, data końcowa to np 27 listopada 2016 czyli 1480282549

roznica to 18057600, następnie dzielisz najpierw przez 2629743 (ilość sekund w miesiącu), następnie resztę dzielisz na 604800 (1 tydzień), a potem już wyznaczasz dni.

zawsze zaczynasz od największego okresu a resztę z dzielenia dzielisz przez następny w kolejności największy okres.

Ogólnie poczytaj o tym, to jest opis Twojego problemu, zamiast reszty tylko masz całe przedziały czasowe.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Problem_wydawania_reszty
komentarz 3 listopada 2016 przez SadBanana Nowicjusz (220 p.)
Dzięki! Tego szukałem. Teraz tylko muszę to ubrać w program vbs

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 67 wizyt
–3 głosów
1 odpowiedź 160 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 171 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2022 w Python przez Kubas23 Użytkownik (630 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...