• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[OPRACOWANIE, WYNIKI] Ankieta na temat forum

VPS Starter Arubacloud
+60 głosów
2,077 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2016 w Sprawy forum przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
edycja 7 listopada 2016 przez Arkadiusz Waluk

Przygotowałem ankietę na temat naszego forum i chciałbym poprosić wszystkich o jej wypełnienie.

Ankieta znajduje się tutaj: https://goo.gl/forms/8e0gzSPMFy5cq5Xo2

Wszystko jest anonimowe, jednak na końcu istnieje możliwość podpisania się - jeśli ktoś ma ochotę się przedstawić lub chciałby, abym jakoś ustosunkował się do przekazanych słów to jest taka możliwość, jednak absolutnie nie jest to obowiązkowe. Podobnie obowiązkowe nie jest wypełnienie/zaznaczenie odpowiedzi na żadne z pytań - niech każdy odpowie na tyle, ile uważa za stosowne.

Całość ma służyć tylko ulepszeniu forum i zebraniu sugestii, uwag. Być może na co dzień ktoś nie chce zawracać mi głowy swoimi pomysłami, albo uważa, że nie ma nic ciekawego do dodania - teraz z pewnością jest odpowiedni moment, aby napisać co tylko kto ma ochotę ;) Informacje typu wiek, płeć, zajęcie itp. mają posłużyć lepszemu poznaniu naszej społeczności. Odpowiedzi na pytania w formie liczbowej/procentowej opublikuję w tym temacie, odpowiedzi otwarte nie będą publikowane, a co najwyżej w razie potrzeby omówione mogą zostać ich wyrywki, konkretne propozycje.

Z góry dziękuję!

 


 

Aktualizacja: minęło kilka dni, wpłynęło całkiem sporo odpowiedzi, więc zgodnie z zapowiedzią przygotowałem małe opracowanie wraz z wynikami i moim komentarzem. Można znaleźć je tutaj:
https://drive.google.com/open?id=0B_3CfKSR0laYN0JjWUJ1UEpGMHM

Ankieta w dalszym ciągu pozostaje otwarta, jeśli ktoś jeszcze jej nie wypełnił i ma ochotę to zrobić to nie ma przeszkód, z pewnością przeczytam wszystkie przesłane odpowiedzi i w razie gdy przybędzie ich więcej zaktualizuję powyższy dokument z omówieniem.

4
komentarz 2 listopada 2016 przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)
Wydaje mi się, że pytania:

- Czym się zajmujesz na co dzień?

- Programujesz? Czym jest dla Ciebie programowanie?

Lepiej wypadłyby jako wielokrotnego wyboru :)
komentarz 2 listopada 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Z tym codziennym zajęciem może faktycznie bo część osób może np. jednocześnie studiować i pracować, ale w pytaniu "czym jest dla Ciebie programowanie" starałem się dobrać w taki sposób odpowiedzi, aby należało wybrać tylko jedną. Pewnie jakby były wielokrotnego wyboru to nic by się nie stało, ale mam nadzieję, że i w takiej formie można coś sensownego odpowiedzieć ;)
komentarz 3 listopada 2016 przez Maniutek Użytkownik (520 p.)
Do tego powinna być odpowiedź "Inne" plus pole do wpisania swojej odpowiedzi. Tak jak do pytania "Jaki jest przeważnie cel wizyty"...
2
komentarz 7 listopada 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Wyniki ankiety dają fajny pogląd na temat społeczności, u nas zgromadzonej. :)

Nie spodziewałem się na przykład takiej liczby osób o wieku ponad 40 lat. :)
komentarz 7 listopada 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
To prawda, całkiem sporo. Ja z kolei nie spodziewałem się tego, że tylko niecałe 2% osób zadeklaruje, że nie programuje. Myślałem, że znajdzie się u nas więcej osób, które zajmują się np. tylko sprzętem, sieciami czy czymkolwiek innym. Jakby nie patrzeć w wielu rzeczach programowanie chociażby np. w bashu może się przydać, no ale i tak trochę mnie to zaskoczyło ;)

I nieco smutnym zaskoczeniem jest to, że tak mało osób wie o naszym kanale na IRC, tak jak tam napisałem będę chciał jakoś trochę nagłośnić co i jak, może więcej osób się zainteresuje.
komentarz 7 listopada 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)

Co do (nie)popularności naszego kanału IRCa to niestety jest to widoczne gołym okiem - wciąż przewijają się tam te same osoby.

(mnie w sumie też dawno nie było)

komentarz 7 listopada 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Racja, znaczna większość to stali bywalcy, czasem wejdzie ktoś zupełnie nowy, zada tylko pytanie i wyjdzie, sporadycznie ktoś zostanie na trochę dłużej.

Sytuacji że ktoś wejdzie tylko na minutę i wychodzi zawiedziony bez odpowiedzi też jest pełno, ale sam czasem bywasz na IRC więc wiesz jak jest, po prostu czasami trzeba chwilę poczekać aż ktoś się odezwie.

Wszystko to chciałbym opisać w jakimś temacie, tak ogólnie o tym co i jak to u nas funkcjonuje, może nowe osoby się zachęcą :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 listopada 2016 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Szkoda, że było pytanie tylko o programowanie, a pominięto całkiem hardware(to też informatyka).
3
komentarz 4 listopada 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Tak, wiem o tym, ale założyłem, że na naszym forum większość to programiści i patrząc na odpowiedzi chyba się nie pomyliłem, bo na chwilę obecną jakieś niecałe 2% osób zadeklarowało, że nie programuje lub próbowało i dalej nie zamierza. A pytań paść mogłoby jeszcze wiele, tyle że nie chciałem też przesadzić z ilością, aby ankieta nie była zbyt długa i nie zniechęcała.
komentarz 4 listopada 2016 przez sulavix Użytkownik (660 p.)
Witam;

ankieta jest OK moim zdaniem; natomiast przy ankietowaniu przyjąłem inną metodę (ma wady i zdaję sobie z tego sprawę ale to tylko dwa kroki powtarzane tylokrotnie ile trzeba:)

0. ustala się pytanie (jedno) do ankiety - ile potrwa, nieważne; ustalone nie podlega zmianie/modyfikacji

1. ustala się możliwe odpowiedzi (bez przesady) ale nic nas nie ogranicza

i te dwa kroki powtarza się (bez przesady) ale nic nas nie ogranicza

pozdrawiam serdecznie

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 598 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2016 w Sprawy forum przez Piotr Więcek Użytkownik (500 p.)
+23 głosów
8 odpowiedzi 1,091 wizyt
+1 głos
10 odpowiedzi 499 wizyt
pytanie zadane 23 września 2015 w Sprawy forum przez krystian904 Mądrala (6,820 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...