• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Internet wykorzystuje większą prędkość niż sam może mieć

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
176 wizyt
pytanie zadane 27 października 2016 w Sieci komputerowe, internet przez shorv Nowicjusz (140 p.)

WItam, może zacznę od początku :)

Na samym początku wakacji mój internet przyśpieszył z 2Mb/s do 5Mb/s z niewiadomych powodów, zwolnił po wakacjach (sami technicy nie widzieli nigdy wcześniej takiej rzeczy) lecz teraz jest problem, nie wiem jak to opisać, ale wygląda to na, to że mój komputer nie rozumie że teraz internet jest wolniejszy i dajmy na to kiedy odpalam jakąś grę wykorzystywane jest np. 3-4Mb/s na możliwych max. 2Mb/s. Skutkuje to tym iż wzrasta ilość pakietów przychodzących, jest to bardzo uciążliwe. Przykładowo powiedzmy odpalam gierke (LoL'a lub jakąkolwiek inną, nawet może być str. internetowa) pakiety skaczą do 10-20% co uniemożliwia grę.

Kontrola przepustowości do 2048 Mb/s w ustawieniach routera nic nie daje. Reinstall danej gry/programu też ;)

Mój router: N Router TL-MR3420

Internet. Mnc.pl (2Mb/s na 2Mb/s - łącze symetryczne)


 

Jeśli ktoś zna rozwiązanie lub jakąkolwiek przyczynę prosiłbym o jej napisanie, z góry dziękuje ;))

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 października 2016 przez speedy1194 Nowicjusz (240 p.)

mój komputer nie rozumie że teraz internet jest wolniejszy

Nie jestem pewny czy Cię dobrze rozumiem. Gdy masz prędkość Internetu 2 Mb/s, pakiet nie może przyjść z prędkością np. 4 Mb/s. Opóźnienia w grze, które posiadasz są prawdopodobnie winą zbyt wolnej prędkości Internetu. Analizowałeś pakiety jakimś programem typu wireshark?

komentarz 28 października 2016 przez shorv Nowicjusz (140 p.)
opóźnienia nie są winą wolnej prędkości bo kiedyś ten problem nie występował.

Chodzi o to iż miałem prędkość 2Mb/s później 5Mb/s i teraz znów 2Mb/s,a programy lub komputer myślą że jest ciągle to 5Mb/s i np. taki LoL chce wykorzystać 4Mb/s na możliwe 2Mb/s.

Zauważyłem w monitorze zasobów -> sieć

Widać tam, że kiedy włącze dany program to jest wykorzystywane 4000Kb/s przez sekunde, a później schodzi do maksymalnych 2Mb/s. Czyli np. gra chce wykorzystać więcej internetu niż jest to możliwe

 

Może teraz zrozumiesz ;d

P.S wcześniej taki problem nie występował ;)
komentarz 28 października 2016 przez speedy1194 Nowicjusz (240 p.)

Ok. Rozumiem. Gdyby sytuacja dotyczyła tylko Lola, to spróbowałbym ponownie go zainstalować, ale wnioskuję że u ciebie jest problem globalny.

 mój internet przyśpieszył z 2Mb/s do 5Mb/s z niewiadomych powodów, zwolnił po wakacjach

Może to po prostu wina Providera? 

Spróbuj ściągnąć program Wireshark i zobaczyć co się dzieje z pakietami po ich odebraniu. Gdy część z nich jest odrzucana, wtedy obstawiałbym problem po stronie ISP. Gdy wszystkie są dostarczane, wtedy nie jest to problem z pakietami. Dobrze by było, gdyby ktoś bardziej obeznany przeanalizował to co napisałem..

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 435 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 170 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 226 wizyt

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...