• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc w wyborze karty graficznej do uzytku ogólnego (nie do grania)

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
531 wizyt
pytanie zadane 21 października 2016 w Sprzęt komputerowy przez tomek32 Nowicjusz (210 p.)
Witam wszystkich, chciałbym prosić osoby dobrze znające sie na "temacie" o pomoc w wyborze. Mam juz nie najnowszy komputer Dell Optiplex 745 w "normalnej" obudowie Tower. Ogólnie jestem z niego zadowolony i nie potrzebuje go specjalnie zmieniać. Uzywam go do zwykłych zastosowań (przeglądarka, pakiet biurowy, multimedia, programy graficzne typu Gimp itp). Nie gram w gry. Uważam, że nie "zamula". W komputerze jest procesor Intel Core 2 Quad Q6600, 4GB ramu oraz systemowy dysk SSD. System jakiego aktualnie uzywam to Windows 10 w wersji Home.

Chciałbym prosić o pomoc w dobraniu odpowiedniej karty graficznej bo zauważyłem, że kamera Logitech C920 ma problemy z płynnością na karcie zintegrowanej (procesor i ram wciąż w rezerwie podczas pracy kamerki). Mógłbym kupić jakąkolwiek kartę pod PCI Express i na pewno będzie lepiej ale prosiłbym o pomoc w wyborze optymalnej karty do tego komputera (chyba większy sens ma zakup używki, ale nie wiem). Optymalnej tzn. mozliwie najlepszej do tego komputera biorąc pod uwage resztę parametrów i moc zasilacza Dell-owskiego 305W. Chciałbym też aby miała DVI (podłaczyłbym w końcu monitor z D-SUB na DVI) oraz dodatkowo HDMI, rozdzielczość jaką miałaąby wygenerować to min Full HD. Chłodzenie wydaje mi się, że przy moim niezbyt forsującym użytkowaniu karty wystarczy bierne (sam komputer jest dość cichy i boje się aby dodatkowy wentylator tego nie zepsuł).

Będę wszystkim bardzo wdzięczny za propozycję.

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 22 października 2016 przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)
wybrane 22 października 2016 przez tomek32
 
Najlepsza

Hejka,

Z czystym sumieniem mogę polecić Ci kartę dość starą jak na dzień dzisiejszy, ale osobiście używam jej już około 5 lat w jednym z moich pecetów. Mianowicie rozchodzi mi się o kartę MSI GeForce GT 730 4GB DDR3. Karta doskonale sprawdza się przy korzystaniu  programów graficznych. (choć moje projekty i wykonania były bardziej amatorskie, a niżeli profesjonalne). Posiada wejście HDMI jak i DVI, na bieżąco mam pod nią podpięte 2 monitory, to znaczy jeden monitor (24 cale) i jeden telewizor ( również 24 cale) przez kabel HDMI, obraz jest wyraźny i nic się kompletnie nie dzieje, nie ma jakichkolwiek zaników, czy niezgodności pracy z dwoma monitorami. Podłączałem pod nią równiez 42 calowy TV, obraz jest naprawdę bardzo wyraźny. Dodatkowo jej plusem jest to, że ma już swoje lata, tak więc cena jest przystępna, jej koszt to około 320-380 zł.

 

Pozdrawiam,

Michau

+1 głos
odpowiedź 21 października 2016 przez nicking Początkujący (260 p.)
Polecić ci mogę GTX 750ti do MSI:
https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-750ti-gaming-2gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-sub-n750ti-tf-2gd5-oc-629388/
Jest to dosyć tania i i sądzę że wystarczająca dla CB ,karta graficzna zasilana na PCI Express ma DVI-D i HDMI oraz VGA
komentarz 22 października 2016 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Stary nie ta liga.
0 głosów
odpowiedź 22 października 2016 przez tomek32 Nowicjusz (210 p.)

Dziękuję za odpowiedzi, jeśli ktoś miałby inne propozycje (szczególnie jeśli zna te komputery z autopsji) proszę pisać.

Propozycja kolegi nicking chyba za mocna do tego komputera i ogólnie, zaważywszy że nie gram w gry. Zasilacz też nie wiem czy nie mam za słaby, mimo iż zasilana tylko z PCI. No i cena dość wysoka porównując z wartością komputera smiley

Karta polecona przez Michau Xlow wydaje mi sie byc ok, myslę że jest i tak bardzo "mocna" do moich zastosowań. Jeśli miałby ktoś coś do dodania w temacie będę bardzo wdzięczny za "wtrącenie się".

 

0 głosów
odpowiedź 22 października 2016 przez erx700 Gaduła (3,430 p.)
Jeśli chodzi o Nvidie to nic poniżej serii 50 bym nie brał. Aktualnie nowy 750 można na allegro dorwać za 400zł, a powystawowe na gwarancji za 325zł. Między 750 a 730 jest ogromna przepaść w wydajności, więc gdybyś kiedyś chciał odpalić jakąś grę to wybór jest oczywisty.
0 głosów
odpowiedź 14 listopada 2018 przez niezalogowany
Serio ludzie? On pisze o przycinkach w kamerce i żeby film w fhd włączyć a wy mu próbujecie wcisnąć kartę za 400 zł? Przecież nawet w połowie możliwości takiej karty nie wykorzysta bo komputer służy do pracy biurowej.

W moim starym kompie jest radeon hd 4450 od jakiś 10 lat chyba. Wiadomo jaka wydajność jest tej karty w grach, ale jeżeli chodzi o filmy w fhd i resztę to nie sprawia problemów. Nie mówię żebyś taką brał, ale patrz w taki segment, żeby sobie kieszeni nie opróżniać bez potrzeby.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 100 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 7,523 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 202 wizyt

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...