• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W nazwie mojego linka do bloga zamiast polskich liter pojawiły sie znaki.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
429 wizyt
pytanie zadane 21 października 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Barbara35 Nowicjusz (120 p.)
Kiedy wpisuję w wyszukiwarkę mozila,onet,google nazwę swojego bloga citylife-blog.pl zamiast polskich liter pojawiają się dziwne znaki.Przed tym błędem nazwa linka wyglądała tak:citylife-blog o życiu w mieście. Od dwóch tygodni link wygląda dziwnie i odstrasza przed wejściem. Pytałam w home.pl na którym jest zawieszony link, to nie jest wina serwera.

pozdrawiam
komentarz 21 października 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Proszę, popraw treść pytania i ładnie ją sformatuj, bo trochę cieżko to się czyta :/

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 października 2016 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
U mnie wygląda prawidłowo, ale masz błędy w metatagu z charset - nieprawidłowe cudzysłowy.
komentarz 21 października 2016 przez Barbara35 Nowicjusz (120 p.)
Dziękuję Ci za podpowiedź, gdzie szukać.Ponieważ nie jestem pasjonatką informatyki, może jakaś mała podpowiedź.Czy mam wejść na zaplecze Joomli i gdzie tego szukać (menu, rozszerzeniach,ustawieniach)?

 

komentarz 21 października 2016 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)

Masz coś takiego w html:

<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />

Właściwie to pasowałoby to zamienić na dwa tagi:

<meta charset="utf-8">
<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=edge">

A co do joomla to chyba trzeba szablon wyedytować, ewentualnie pozmieniać w plikach html/php.

komentarz 21 października 2016 przez Barbara35 Nowicjusz (120 p.)
Dziękuję, będę jutro nad tym siedzieć.

 

komentarz 22 października 2016 przez Barbara35 Nowicjusz (120 p.)
Jak myślisz, czy to faktycznie mógł być atak hakerski? Było to pierwsze pytanie jakie zadałam informatykowi, który zrobił mi stronę. Odpowiedział,że nie, bo w kodzie jest wszystko dobrze.

 

komentarz 22 października 2016 przez maly Nałogowiec (37,190 p.)

Tak, wygląda na to że strona została zhakowana.
Pewnie ktoś w chamski sposób chciał podbić sobie rankingi w google.

Tu masz kopię swojej strony po ataku.

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:B1Xfgmrp48QJ:http://citylife-blog.pl/%2Bcitylife-blog&hs=WjD&channel=suggest&hl=pl&ct=clnk

komentarz 22 października 2016 przez Barbara35 Nowicjusz (120 p.)
Wygląda na to,że jak się ma w dużej firmie home.pl bloga na ich serwerze, to nię można czuć się bezpiecznie,Po co opłacać 370 zł za najtańszy serwer, jak można opłacić 200 zł rocznie, u jakiegoś małego przedsiębiorcy. Chyba, że to nie ma żadnego związku ze sprawą, bo można to zrobić innymi sposobami.

 

komentarz 22 października 2016 przez Barbara35 Nowicjusz (120 p.)
Czy Ty mieszkasz w Warszawie? Spotkalibyśmy się i wszystko byś mi wyprostował.
Numer telefonu mogę podać inną drogą, nie na forum.

 

+1 głos
odpowiedź 22 października 2016 przez Jan Cichocki Dyskutant (7,620 p.)
twoja strona została zhakowana! radze wyczyścić ją porządnie
komentarz 22 października 2016 przez Barbara35 Nowicjusz (120 p.)
Dziękuję za odpowiedź. Najgorsza prawda jest lepsza od owijania w bawełnę.Mimo, że się na tym nie znam, to tak mi to wyglądało.
Dziękuję i pozdrawiam.Trzeba przyznać, że na tym forum są  mądrzy ludzie.

 

komentarz 22 października 2016 przez Barbara35 Nowicjusz (120 p.)
Przed tym całym zajściem, kilka miesięcy temu, miałam zmienione litery w napisie City life,na witrynie. Wtedy myślałam,że coś złego dzieje mi się z oczami.Musiała to być przymiarka przed tym co się stało.

 

komentarz 30 października 2016 przez Barbara35 Nowicjusz (120 p.)
Witam,
Po ataku hakerskim chińczyka na mój serwer w home.pl, hasło do panelu zostało zmienione.Dziś mija 7 dni od zmiany hasła.Chińczyk w google podał moją stronę jako swoją.Nadal jak wpisuję w jakakolwiek wyszukiwarkę citylife-blog.pl zamiast polskich liter w linku są chińskie znaki.Informatyk, którego znam powiedział, że google same to wyczyszczą, trzeba czekać.Chińczyk załatwił to w sekundę, a ja nie mogę pozbyć się tego  w 7 dni.Napisałam do google, ale brak odpowiedzi na e-mail.Czy naprawdę trzeba czekać cierpliwie i google same wyczyszczą mój link do strony,  czy działać inaczej?

 

komentarz 31 października 2016 przez Jan Cichocki Dyskutant (7,620 p.)
Jeżeli strone zabezpieczyłeś, a tylko niedziałające linki zostały w cache google to możesz sam zrobić ich liste i zgłosić w google cosole pojedyńczo kazdy z nich do usuniecia wtedy w max 24h usunie z google. I tak google sam ale niewiadomo kiedy usunie
komentarz 31 października 2016 przez Barbara35 Nowicjusz (120 p.)
Dziękuję za odpowiedź

 

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 397 wizyt
pytanie zadane 23 października 2020 w SQL, bazy danych przez napoludniestad.pl Użytkownik (960 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 292 wizyt
pytanie zadane 16 września 2019 w HTML i CSS przez ZenekChe Początkujący (250 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 161 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...