• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strona do oceny

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
354 wizyt
pytanie zadane 21 października 2016 w Nasze projekty przez kieryk123 Początkujący (300 p.)
Cześć, po ponad roku abstynencji pisania stron, wróciłem ze zdwojoną siłą, aby nauczyć się pisać porządnie strony.

Ogarnąłem już 3 poradniki, semntyczność i różne artykuły i postanowiłem napisać stronkę mająć przed sobą jakiś wzorzec.

Kod mojej strony: https://jsfiddle.net/c4xkjp2r/

Oryginał: http://www.w3schools.com/w3css/tryw3css_templates_cv.htm

Strona nie posiada na razie RWD, ponieważ będę uczył się od nowa bootstrapa,  albo innego frameworka.

Napiszcie proszę co mogę poprawić ;)
komentarz 21 października 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
No tak średnio nauczyłeś się tej semantyki. Outline strony leży. H1 powinno być tylko imie i nazwisko.

Miejscowość, kraj, Adres e-mail, Telefon w address. Dodatkowo powinna to być listą.

Nigdy nie rozumiałem dlaczego ludzie bezmyślne kopiują <i class="fa fa-suitcase" aria-hidden="true"></i>, czy nie lepiej wygląda kod <h1 class="fa fa-suitcase">Doświadczenie zawodowe</h1>? Zasada ta sama, a nie tworzymy niepotrzebnie pustego elementu.

Jestem przeciwnikiem pisania w cv np. html 90%. Bo, co to właściwie znaczy? Nie nauczyliśmy się ostatniego rozdziału z książki? Uważam, że lepiej napisać średnio-zaawansowany, podstawowy itp., bo to wskazuje, że mamy wiedzę, ale za mało doświadczenia na płynne i poprawne posługiwanie się wiedzą.

Istnieje znacznik time.

Sposób na procenty w css tragiczny. Nie lepiej ustawić jedną klasę i szerokość ustawiać w html?

Tak się nie używa <hr>. Zastosuj border-bottom.
komentarz 21 października 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Po co ci framework CSS... Mniej kodu będzie jak napiszesz wszystko sam.
komentarz 21 października 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Jestem przeciwnikiem pisania w cv np. html 90%. Bo, co to właściwie znaczy? Nie nauczyliśmy się ostatniego rozdziału z książki? Uważam, że lepiej napisać średnio-zaawansowany, podstawowy itp., bo to wskazuje, że mamy wiedzę, ale za mało doświadczenia na płynne i poprawne posługiwanie się wiedzą.

Przecież napisał, że to nie jego szablon ;)

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 21 października 2016 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)

Sprawdź jak wygląda outline strony: https://validator.w3.org/

<hr>

na

border-bottom

chrome=1

Chrome Frame nie żyje ;-;

Umiejętności można by wrzucić do listy.

Ogarnąłem już 3 poradniki, semntyczność i różne artykuły

Zajrzyj tu: http://tutorials.comandeer.pl/html5-blog.html

+1 głos
odpowiedź 21 października 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
<!DOCTYPE html>

<head>
  <meta charset="UTF-8">
  <title>Paweł Kieryk | Moje CV</title>

Gdzie <html> ?

<h1 class="name">Imię i nazwisko</h1>
<p><i class="fa fa-briefcase" aria-hidden="true"></i>Zawód</p>
<p><i class="fa fa-home" aria-hidden="true"></i>Miejscowość, kraj</p>
<p><i class="fa fa-envelope" aria-hidden="true"></i>Adres e-mail</p>
<p><i class="fa fa-phone" aria-hidden="true"></i>Telefon</p>

To powinna być lista.

<hr>

No i jak już ktoś zwrócił uwagę, zamiast <hr> powinno się używać np. margin-bottom albo ::after

komentarz 21 października 2016 przez kieryk123 Początkujący (300 p.)
dlaczego lista? dla mnie każdy z elementów to inna rzecz

Podobne pytania

+5 głosów
4 odpowiedzi 630 wizyt
pytanie zadane 17 października 2016 w Nasze projekty przez Sebastian Westfal Obywatel (1,020 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 400 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2016 w Nasze projekty przez gascoigne Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 464 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2017 w Nasze projekty przez Skejtik Nowicjusz (140 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...