• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Drupal 7 - automatyczna zawartość pola

Object Storage Arubacloud
0 głosów
167 wizyt
pytanie zadane 21 października 2016 w Systemy CMS przez lukaste Nowicjusz (120 p.)
Witam,

mam problem z zautomatyzowaniem pola zawierającego numer sprawy. Sytuacja wygląda w ten sposób, że tworzymy listę osób z różnymi danymi, większość wpisywana ręcznie lub z rozwijanej listy, ale dobrze by było gdyby jedno pole uzupełniało się automatycznie z możliwością edycji. To pole miałoby wyglądać np. tak NRXXXXX/SK/16 gdzie X to nr 0001 i kolejno 0002 itd.

Dodam, że dodawać rekordy będzie kilka osób na raz i najlepiej gdyby od nowego roku numeracja się resetowała lub była możliwość samodzielnego ustawiania szablonu tego pola lub rozpoczęcia numeracji od nowa.

Będę wdzięczny za jakieś pomysły.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 22 października 2016 przez grzegorz.bartman Nowicjusz (240 p.)
Można do tego podejść na 2 sposoby:

1) Tokeny i np moduł https://www.drupal.org/project/field_default_token do wstawiania wartości domyślnej pola

2) Rules: tu wykonać akcję po zapisię nowej treści - uzupełnić pole danymi według swojego szablonu

Pozdrawiam

www.droptica.pl
komentarz 27 października 2016 przez lukaste Nowicjusz (120 p.)
Witam ponownie,

dziękuję za konkretną odpowiedź. Nie wiem czy mogę liczyć na więcej informacji jak to zastosować? Niestety na Drupalu wiele nie pracowałem.

Należy do zainstalowanego moduły "token" dodać w jakiś sposób moduł "field default token"?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 118 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 162 wizyt
pytanie zadane 29 lutego 2016 w C i C++ przez L33TT12 Gaduła (3,950 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,661 wizyt

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,616 komentarzy

61,953 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...