• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[C++][Konsola] Podczepienie kodu z menu pod kod z grą

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
719 wizyt
pytanie zadane 20 października 2016 w C i C++ przez perrymoon Nowicjusz (190 p.)
Witam chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mogę podczepić kod tego menu wyborowego pod wstępny kod z grą, abym później mógł wybierać opcję "Rozpocznij grę", "Wczytaj grę" oraz "Wyjście". OpcjaA to będzie Rozpocznij grę, OpcjaB to będzie Wczytaj grę tylko później to zmienię. Wiem, że do kodu z grą muszę też dodać funkcję zapisu oraz wczytywania gry, ale to wiem jak zrobić, ale nie wiem zbytnio jak podczepić to wszystko. Wiem, że menu najlepiej pod funkcję główną programu a grę pod coś innego, ale nie mam pomysłu. http://pastebin.com/jrf2vB6B Macie jakieś pomysły? Podam na przykładzie losowej gry z internetu abym wiedział na przyszłość jak te menu podczepić pod jakąś grę bądź program. http://pastebin.com/fQputq06. Z góry dziękuję za pomoc.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 października 2016 przez Ditrix Mądrala (5,650 p.)
Nie możesz menu dać w jedną funkcję i ulokować ją na początku programu ?
komentarz 26 października 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Co ty za klasy robisz?? Obejrzales odcinki kursu?
komentarz 26 października 2016 przez perrymoon Nowicjusz (190 p.)
Tak obejrzałem. A robienie tego typu klas w tym przypadku jest niewskazane? Jeżeli chodzi o typ zapisu to tam na razie tak sobie umieściłem bo nie byłem pewny czy to zadziała, chociaż powinno. Jeżeli chodzi o Wartości to chcę tam dać później Levelowanie w class, ale nie wiem czy dobrze to zadziała. Ogółem na razie chcę aby to działało tak jak Ci wcześniej napisałem a później się zajmę dalszą fabułą.
komentarz 26 października 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Jak robisz klase, to na kij robic rycerza jako funkcje? robisz klase rycerza z atrybutami i funkcjami....
komentarz 26 października 2016 przez perrymoon Nowicjusz (190 p.)
No w sumie :) Dzięki za podpowiedź.
komentarz 26 października 2016 przez perrymoon Nowicjusz (190 p.)
Jak będziesz miał czas i dasz radę to byłbym bardzo wdzięczny jakbyś to tam przerobił i naprawił. Bym ogarnął mniej więcej na przykładzie jak już to tam kolejne funkcje powstawiać i się odnosić do tego.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 2,545 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2016 w C i C++ przez Munvik Dyskutant (9,350 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 221 wizyt
pytanie zadane 17 października 2017 w C i C++ przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 350 wizyt
pytanie zadane 28 września 2020 w HTML i CSS przez Kubs Mądrala (5,190 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...