• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nieznane urządzenie USB

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
889 wizyt
pytanie zadane 18 października 2016 w Sprzęt komputerowy przez Maffcin Nowicjusz (130 p.)
edycja 18 października 2016 przez Maffcin

Raz na miesiąc jest potrzeba podłączyć telefon lub mp3 do komputera przez USB. Problem w tym, że komputer raz chce, a raz po prostu nie współpracować. Nie mogę zgrać muzyki, zdjęć, nic...  Mam Win10 oraz Win7, kiedyś też próbowałem czy odpali na Linuxie, ale też na marne. Jest to odwieczny problem jak dla mnie. Czasem uda się połączyć z pamięcią masową, a jeśli komputer się nie zlituje to po prostu płaczę :) 

Błędy są różne. Nie rozpoznano urządzenia. Nie znaleziono urządzenia. Złe sterowniki. Błędy przy instalacji sterowników. Naprawdę miałem już chyba wszystko... Sprawa ogólnie się opiera na sterownikach. Teraz na przykład mam taki błąd: Nieznane urządzenie USB (żądanie deskryptora urządzenia nie powiodło się). 

Co już próbowałem: 1. Oczywiście wszystkie problemy wyszukiwałem w necie, ale nigdy nic konkretnie nie pomogło. 2. Zmieniałem kable, próbowałem na kilku portach USB... czasem chciałem się podłączyć z odtwarzaczem mp3 czasem z smartphonem... Sprawdzałem też na laptopie. Wszystkie możliwe kombinacje. 3. Szukałem sterowników w necie, of course żadnego porządnego, albo brak. Próbowałem instalować ręcznie przez kod potrzebnego sterownika... 4.  Odinstalowywałem sterowniki od urządzeń, od portów USB, po czym instalowałem od nowa. 5. W przypadku telefonów zauważyłem, że nie może być zablokowany (blokada np. kod), bo inaczej może nie odszukać. Również próbowałem to na wszystkich telefonach i pomogło tylko na Samsungu. 6. Próbowałem też dodać nową zmienną środowiskową (devmgr_show_nonpresent_devices=1​​​​​​​). Też nic nie zadziałało. 
 
Z telefonami jest pół biedy, bo mogę się bawić przez Bluetooth albo przez adapter wraz z kartą pamięci, ale jeśli chodzi o player mp3 to już słabo. Jest to chyba jedyny możliwy kontakt z tym urządzeniem. 

Czasem działa, a czasem nie. Czasem mogę się połączyć, komputer rozpoznaje urządzenie i mogę np. zgrać muzykę, a czasem po prostu nic. 
Od czego to zależy? Co mogę zrobić jeszcze? 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 października 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Cześć.Poszukaj wsparcia na stronie producenta Twojego telefonu.Chyba mają jakieś oprogramowanie do rozwiązania tych problemów?,powinno być też wsparcie dla klienta ;)

Może śmieszne,ale od tego bym zaczął "przygodę" z problemami.

U mnie normalnie,jakiś tam telefon Sams..,wykrywany jest zawsze w managerze plików jako Android,razy dwa,czyli telefon raz,karta SD dwa .System Debian Stretch,środowiska mate lub i3.

Wygórowanych wymagań nie mam,chodzi tylko o wymianę plików(głównie zdjęcia)

Pozdrawiam :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 158 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Marceli99 Obywatel (1,160 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,048 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez pc_94 Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 231 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Kondzix16 Początkujący (470 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...