• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak przywrócić usunięty plik systemowy - Windows 7?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
788 wizyt
pytanie zadane 17 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
edycja 17 października 2016 przez k222

Mam takie pytanie, bo miałem problem, że po starcie systemu po Windowsowskim "Zapraszam" pojawiał się czarny ekran i napis "Nie można znaleźć pliku skryptu "C:\Windows\run.vbs". Problem ten próbowałem rozwiązać przy pomocy sfc \scannow - nie wykryło nic, pomogło uruchomienie przez menedżer zadań "explorer.exe" - z tym sobie już poradziłem (o to pierwotnie było pytanie, które jest niżej), teraz mam drugi problem, bo za każdym razem jak włączam kompa od nowa dzieje się to samo i muszę wchodzić w menedżer i uruchamiać explorer (w sumie fajna alternatywa dla hasła laugh). Jak zrobić, aby system się uruchamiał normalnie? Muszę chyba jakoś wkleić brakujący plik ale skąd go wziąć? Ponownie dodam że sfc \scannow mi nic nie wykrywało - żadnych błędów a skanowałem ze 3 razy albo więcej.  Byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki lub linki smiley

 

 

 

 

 

 

 

 

Mam taki problem, że przez przypadek, przy "ręcznym" usuwaniu śmieci usunąłem plik systemowy run.vbs i teraz mam problem bo włącza się komputer, pisze zapraszamy a potem czarny ekran i komunikat "Nie można znaleźć pliku skryptu "C:\Windows\run.vbs". Próbowałem już sposobów znalezionych w internecie typu sfc/scannow - robiłem to ze trzy razy, nic nie znajduje, pisze że wszystko jest ok, próbowałem też sposobu z zamianą C:\Windows\run.vbs na C:\Windows\system32\userinit.exe też niewiele pomogło, pisało coś w stylu "Nie można znaleźć pliku .exe". Czy macie jakieś pomysły jak jeszcze mógłbym to naprawić. Dodam, że moje możliwości są ograniczone i opierają się na Menedżerze zadań.
Dobra, nie było tematu szukając dalej natknąłem się na post żeby w menedżerze zadań uruchomić explorer.exe i od razu wszystko wróciło do normy,

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 października 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
Spróbuj naprawić Windowsa za pomocą płytki instalacyjnej, bądź obrazu na pendrive

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,681 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 710 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez cichy1989 Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 180 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...