• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zasilacz posiada tylko kabel 4-pinowy, a procesor potrzebuje 8

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,812 wizyt
pytanie zadane 15 października 2016 w Sprzęt komputerowy przez Damian Adamski Nowicjusz (120 p.)
A więc jest tak, że nie dawno kupiłem sprzęt i jak go składałem natknąłem się na taki problem jaki jest w temacie. Kabel 4-pinowy podłączyłem i komputer się normalnie uruchamia lecz.. gdy jak chciałem zagrać w grę m.in. wiedźmina 3 to komputer mi nagle zgasł i nie chciał się włączyć i musiałem go całkowicie z kabla wyjąć i znowu podłączyć aby się włączył. Czy to wina jest właśnie tego, że są podłączone tylko 4 piny, a powinny być 8? Czy może kupić specjalną przejściówkę? A może najlepiej kupić nowy zasilacz, a jeśli tak to jaki? Specyfikacje komputera podaje:
Zasilacz: Logic 500W

Płyta główna: MSI 970A-G43 PLUS

Procesor: Amd Fx-8350

Raczej więcej nie potrzeba podawać.
komentarz 16 października 2016 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Powinieneś zmienić zasilacz. Ja gdy nie podłączyłem zasilania do karty graficznej tak, że miała prąd tylko z szyny zepsułem ją. Oczywiście wszystko działało jakieś 2 tygodnie. Dopóki nie pobrałem sobie jakiejś bardziej wymagającej gry i nie zacząłem w nią grać. Wtedy w trakcie grania padła.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 października 2016 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
edycja 16 października 2016 przez PreZmyK
Nie procesor potrzebuje 8pin tylko płyta główna.

Teoretycznie powinno działać i działa. W praktyce widzisz jak działa. Ten zasilacz to kupa. Pewnie ma z 300W na linii 12V i sprawność rzędu 60 kilu %. Podziel się jaką masz kartę grafiki albo podaj cały config to będzie bardzo łatwo dobrać PSU do zestawu.

I uważaj, żebyś sobie takimi testami nie sfajczył nowego kompa :)
komentarz 16 października 2016 przez Damian Adamski Nowicjusz (120 p.)
Czyli to jest dodatkowe zasilanie płyty głównej czy jak mam to rozumieć?
 

Karta graficzna: gtx650 2GB OC https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-650-2048mb-ddr5-128bit-dvi-hdmi-pci-e-wer-oc-overclock-gv-n650oc-2gi-517457/

Pamięć RAM: https://www.morele.net/pamiec-hyperx-fury-ddr3-1866-cl10-16gb-hx318c10frk2-16-638119/

Dysk twardy: 250GB SATAII

Dysk SSD: 120GB

Obudowa komputera też podeślę na wszelki wypadek: http://www.ceneo.pl/12470650#tab=spec
Więcej raczej informacji nie potrzeba nie?

Znalazłem taki zasilacz wydaje mi się, że powinien być odpowiedni. https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l1-600w-spc132-773130/
komentarz 16 października 2016 przez Damian Adamski Nowicjusz (120 p.)
+ to, że podczas gry mi komputer zgasł to właśnie jest przez to, że był podłączony tylko kabel 4-pinowy, a nie 8 tak?
komentarz 16 października 2016 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
I tak i nie. Skoro płyta główna została zaprojektowana pod 8pin to powinno się tego trzymać. Są mobo, które obsługują FXy i mają wtyki na 4 pin. Co zawiniło? Trudno powiedzieć nie mając styczności ze sprzętem. Ja obstawiam słabą linie 12V PSU.

Kiedyś podłączyłem tak Phenoma II. Wszystko działało, ale tam był chieftec.

SilentiumPC jest ok. 600w to nawet za dużo do tego zestawu.
komentarz 16 października 2016 przez Damian Adamski Nowicjusz (120 p.)
Bo procesor nie był przegrzany, ponieważ temperatura była około 60C nie za duża ani nie za mała, bo trochę przy nim pracowałem więc pomyślałem, że zagram sobie w tą grę i nagle to się stało więc teraz się boję wgl. co tam robić, a tylko tyle, że siedzę teraz na przeglądarce i oglądam strony nic więcej. Na razie muszę czekać z zakupem zasilacza, ponieważ jestem nieletni, a sprzęt co przed chwilą kupiłem więc wiadomo. Ale skoro ten zasilacz ma taką moc to co w tym złego, że będzie miał ponad tyle ile trzeba? Chyba,że Pan ma lepsze rozwiązanie to niecierpliwie czekam na odpowiedź. :)
komentarz 17 października 2016 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Po pierwsze nie jestem żaden pan.

Po drugie to nie jest moja diagnoza tylko przypuszczanie, bez sprawdzenia nie dowiesz się czego to wina. Pierwsze co powinieneś sprawdzić to czy PSU trzyma napięcie w normie.

Nic się nie stanie, że moc będzie większa. Nie będzie używana i tyle, Ważne, że PSU ma mocną linie 12V. Nie chodzi o przegrzanie CPU tylko o skoki napięcia jak linia nie jest stabilna. Sprawdź  miernikiem jakie masz napięcie na linii 12v, a jak nie masz miernika to przynajmniej w HWinfo. I wyłącz turbo w biosie, bo ono podnosi napięcie CPU.
0 głosów
odpowiedź 16 października 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.Za bardzo nie rozumiem Twojego pytania.Coś mi nie pasuje z tymi pinami.

Płyta główna ma gniazda zasilające(nic odkrywczego) i wymaga właściwego zasilacza z właściwym okablowaniem(wtyczki) też nic odkrywczego.

Myślę że to Ci pomoże rozwiać wątpliwości w temacie połączeń.Ściągnij ten manual.Na tej stronie znajdziesz też sterowniki do tej płyty.Warto zapoznać się ze specyfikacją techniczną.Jeśli Ci zależy :)

https://www.msi.com/Motherboard/support/970A-G43-PLUS.html#down-manual

Jeśli wszystko będziesz miał prawidłowo podłączone wg.dokumentacji i zamontowane prawidłowo(np.chłodzenie) a problem będzie występował.Daj znać.

Pozdrawiam :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 73 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,266 wizyt
pytanie zadane 4 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez bibsoneli Początkujący (280 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 11,950 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...